Правила застосування Апироя та відгуки бджолярів про це препараті

Під час роїння бджолосімей пасічники витрачають багато зусиль на те, щоб зловити рой. Існує безліч препаратів, які допомагають приманити рой. Одним з кращих вважається апірой. Інструкція, ціна, відгуки бджолярів показують користь цього препарату.

Інструкція

Правила застосування Апироя та відгуки бджолярів про це препараті

За словами досвідчених пасічників, в якості приманки під час роїння бджіл краще всього застосовувати апірой: інструкція цього препарату точно описує всі правила його застосування. Даний засіб являє собою гель білого кольору на основі синтетичних феромонів бджіл, аналогічних за своєю дією натуральних речовин.

Застосовують препарат під час роїння бджіл для їх залучення у вулик. Феромони впливають поведінка і фізичний стан комах. Нанесення Апироя на гніздо приваблює туди комах. Переваги даного засобу полягають в тому, що апірой безпечний для бджіл, а також він не чинить негативної дії на продукти бджолиного виробництва: мед не втрачає своїх смакових якостей, його склад також не змінюється.

Правила застосування Апироя:

  1. На прищепу слід наносити гель у вигляді маленького кола, для чого буде потрібно чверть чайної ложки кошти. Препарат наносять перед очікуваним роїнням або на його початку.
  2. Принаду використовують протягом усього періоду роїння. Важливо щодня оновлювати гель.
  3. При використанні роевень 2 ч. л. Апироя одноразово наносять на їх внутрішню сторону.
  4. Рійниці з гелем підвішують на відстані до 5 метрів від землі в радіусі 100-600 метрів навколо пасічного господарства.
  5. Пастки оглядають кожні дві доби, у разі упіймання бджолосім’ї та пересадки у вулик, роївні з апіроем можна використовувати ще 10 діб.

Упаковку з гелем відкривають тільки на пасіці. Препарат зберігають у сухому, темному місці при температурі від 0 до +25С. Ціна – від 185 до 270 рублів за флакон на 8 доз.

Це цікаво  Профілактика і лікування небезпечного захворювання бджіл браулеза

Відгуки про препарат

Досвідчені бджолярі активно застосовують Апірой на своїх пасіках. Їх відгуки говорять про те, що крім прямої функції препарат корисний і при інших роботах з комахами.

«Два роки тому був складний пасічний сезон. Роїння бджіл відбувалися дуже часто. Зловити рої без Апироя було важко, завдяки йому ми зловили більше 30 роїв. Спочатку залазили на дерева і спилювали гілки, і так до нескінченності, потім все-таки купили цей засіб. Ми мазали внутрішню сторону рійниці апіроем, для кращого ефекту саджали туди матку, потім закріплювали роевню на високій жердині, піднімали його і чекали, поки туди збереться увесь рій. Дуже хороший засіб, без праці можна приманити бджіл» – Сергій.

«Апірой я використовую тоді, коли потрібно пересадити маток або зрілих маточників у вулики. Це засіб збільшує ступінь прийому маток пчелосемьей: бджоли краще їх приймають, що знижує можливість втратити матки. Особливо це важливо, якщо куплені племінні матки» – Василь.

«Я зазвичай застосовую препарат Апірой, якщо потрібно підсадити матку до пчелосемье. Причому Апірой відрізняється простотою в застосуванні. Я беру буквально горошину цього кошти, наношу його на соту з маткою перед тим, як поставити її у вулик. Апірой треба перед цим розтерти по поверхні стільники. Теж саме потрібно зробити і при підсадженні матки, яка накрита ковпачком. Краплю Апироя потрібно розтерти по ковпачку, а потім перенести матку до сім’ї. Багато засобу краще не наносити, інакше може бути зворотна реакція, тобто бджоли приймуть матку. Завдяки феромонам, з яких складається Апірой, бджоли заспокоюються і лояльно ставляться до матки. Я помітив, що комахи краще приймають маток з цим гелем, ніж без її застосування» – Олександр.

Апірой – це безпечний засіб для залучення комах під час роїння. З допомогою цього препарату бджолярі зможуть пережити цей період без зменшення чисельності свого угіддя.

Це цікаво  Особливості та нюанси змісту медоносних бджіл у вуликах-колодах

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *