Правила застосування лозеваля для лікування бджіл від вірусних захворювань

Усі біологічні організми в різній мірі схильні до різних захворювань. Не є винятком і бджоли, яких можуть вражати бактерії, віруси та інші інфекції. У такій ситуації на допомогу приходить Лозеваль, інструкція із застосування якого гранично проста, при цьому він здобув самі позитивні відгуки у бджолярів.

Часто захворювання у комах протікають важко і наносять неоціненний шкоди для всієї пасіки, викликаючи масштабну загибель сімей. Для бджіл Лозеваль ефективний, навіть коли має місце масова загибель личинок. Якщо вчасно проводити профілактику чи лікування бджіл, то можна застрахувати себе від фінансових втрат, які обумовлені скороченням кількості продуктів бджільництва в несприятливий рік.

Загальні характеристики

Правила застосування лозеваля для лікування бджіл від вірусних захворювань

На вигляд препарат являє собою рідину маслянистої і текучої консистенції жовтого кольору, який близький до коричневого. Він має різкий запах, властивий тільки цьому ліків. Якщо препарат нагадує желе, то це свідчить про порушення умов зберігання. Швидше за все, не був витриманий температурний режим. Є велика ймовірність, що він втратив свої лікарські властивості. З цієї причини не рекомендується застосовувати таку речовину.

У бджільництві цей засіб застосовується не тільки з метою рятування від цілого ряду небезпечних захворювань, здатних привести до загибелі сімей, але і в якості профілактичного препарату, що сприяє збільшенню ефективності кожного вулика на 15%. Лозеваль володіє наступними властивостями:

 1. Імуностимулюючу, сприяючи підвищенню рівня витривалості і виживання бджіл, протистояння всіляким хворобам.
 2. Відсутністю токсичності, внаслідок чого ліки абсолютно нешкідливо для живих істот при дотриманні дозування і рекомендацій, викладених в інструкції.
 3. Стійкість до термічних коливань.
 4. Швидким засвоєнням і виведенням, що виключає потрапляння препарату в кінцеві продукти бджільництва.

Показання та протипоказання

Лозеваль добре допомагає для лікування наступних захворювань у бджіл:

 • розплід мешотчатой типу – вірусна інфекція, що викликає загибель личинок;
 • гнійні інфекції, викликані різними вірусами;
 • филаментовироз – хвороба, яка вражає ДНК бджіл, комахи стають млявими і згодом гинуть;
 • паратиф, який характеризується розвитком проносу у комах, особливо в зимовий і весняний періоди;
 • параліч – вірусний недуга, для якого характерно недорозвинення крил і присутність залисин.
Це цікаво  Кліщ Варроа: способи боротьби, фото

Для ефективної терапії Лозеваль застосовується внутрішньо або наноситься на уражені ділянки. В живому організмі він діє на клітинному рівні, блокуючи розвиток вірусів. В якості профілактичного засобу препарат використовується, коли бджоли здійснили перший виліт, коли відбулася перша відкачування меду і коли восени повністю завершена «видобуток» меду.

Лозеваль не має протипоказань, але його не можна застосовувати для обробки вуликів, якщо на вулиці холодніше +18 градусів. Уникнути негативних наслідків від застосування Лозеваля допоможе суворе дотримання дозування, яка прописана в інструкції, що додається до препарату.

Застосування

Щоб приготувати розчин для зовнішньої обробки вулика, необхідно взяти 5 мл ліки і розчинити його в 300 мілілітрах кип’яченої води. Отриманий склад застосовується для триразового обприскування сімей через кожні дві доби.

Інструкція по застосуванню Лозеваля для бджіл допускає його використання в якості добавки в прикорм. Для цього потрібно приготувати лікарський склад у пропорціях, які описані вище. На кожну вуличку слід згодовувати по 50 мілілітрів речовини через кожну тиждень тричі. Якщо терміни повторної обробки або прикорму були порушені, то лікування необхідно повторювати знову в попередній дозі.

Бджолярі також додають розчин у цукровий сироп для прикорму комах. Оптимальними пропорціями є 1 літр сиропу і 5 мл Лозеваля.

Під час використання лікарського засобу потрібно дотримуватися таких заходів безпеки:

 1. Флакони з-під ліків необхідно утилізувати, вони не придатні для вторинного використання.
 2. При наявності будь-яких алергічних реакцій слід відмовитися від роботи з препаратом.
 3. При попаданні препарату на шкіру, слизові оболонки або в очі слід негайно промити великою кількістю води цю ділянку. При необхідності звернутися в медичний заклад.
 4. Під час обробки вуликів або годування бджіл не допускається прийом їжі, пиття або куріння.
 5. Коли робота з препаратом завершена, слід ретельно вимити руки та обличчя з використанням мила.
Це цікаво  Українська степова порода бджіл: відгуки

Ліки добре поєднується з іншими засобами лікування і профілактики. Однак слід пам’ятати, що продукти бджільництва готові до використання і вживання в їжу тільки після того, як мине не менше 30 днів з моменту обробки вуликів або годування Лозевалем.

Термін придатності і правила перевезення

З того дня, коли був проведений препарат, він зберігає свої властивості протягом двох років при дотриманні необхідних умов:

 • зберігання виключно в заводській упаковці;
 • препарат повинен бути захищений від попадання сонячних променів і сторонньої вологи;
 • поблизу ліки не повинно бути харчових продуктів;
 • оптимальна температура зберігання становить від 10 градусів морозу до 40 градусів тепла.

Перевозити Лозеваль необхідно з обережністю, не нехтуючи санітарними умовами. Якщо під час роботи з ліками сталося отруєння або розвинулася алергічна реакція і терміново потрібно звернення до медичного закладу, лікаря обов’язково слід показати упаковку засоби і прикладену інструкцію. Такі дії допоможуть нейтралізувати негативний вплив препарату на організм.

Відгуки бджолярів про застосування Лозеваля

«Бджільництво не є моїм основним видом діяльності. Це, швидше, хобі у період з весни по осінь. На моїй пасіці менше 10 вуликів, але це не означає, що вони не вимагають ретельного догляду і турботи. Щоб до кінця сезону кількість сімей зростала і був хороший урожай меду для особистого господарства, навесні я застосовую Лозеваль в якості профілактичного засобу, що зміцнює імунітет комах і захищає їх від фатальних захворювань. Після того, як родини повернулися після першого обльоту, я проводжу обприскування кожного вулика розчином ліків. Препарат готую по інструкції і намагаюся дотримуватися пропорції 1:50. Щоб домогтися результату, вулики потрібно обприскувати кожні 48 годин, а саму процедуру проводити три рази. Такі профілактичні заходи жодного разу мене не підводили, мені ніколи не доводилося лікувати бджіл від яких-небудь захворювань, а мої вулики завжди доглянуті і здорові» – Олег, 45 років.

«Після виходу на пенсію я вирішив розвинути своє давнє хобі і зайнятися розведенням бджіл у великих масштабах. Кожен сезон родини добре роїлися, і восени я мав по кілька нових вуликів на власній пасіці. Як при першій викачування меду я помітив дивне явище. Запечатані соти рамках чергувалися з порожніми. Я почав перевіряти кожну рамку, і скрізь була така картина. Щоб не ризикувати, я викликав ветеринара. Оглянувши всього лише один вулик і кілька рамок в ньому, спеціаліст констатував присутність строкатого розплоду. В якості лікарського препарату був призначений Лозеваль. Лікар також рекомендував застосовувати його для попередження всіляких бджолиних хвороб в різні періоди сезонної роботи комах.

Лікування Лозевалем я проводив двома способами: обприскував вулики і додавав ліки в цукровий сироп, який використовувався в прикорм бджолам. Дотримуючи всі дозування, інструкції та приписи, вже через три тижні я виявив ефект. Він мене приємно здивував. Усі соти рамках були заповнені медом, ніяких порожнеч не було. З тих пір я став застосовувати Лозеваль регулярно для профілактики кожен сезон» – Василь, 65 років.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *