Правила застосування препарату ізатізон для профілактики вуликів і лікування бджіл

Навіть ті пасічники, які містять всього кілька вуликів і займаються розведенням бджіл як аматорів, часто стикаються з цілим переліком хвороб своїх «підопічних». Одним з найбільш популярних лікарських засобів від них є Ізатізон, інструкція із застосування якого докладно викладає методику лікування.

Важливо пам’ятати, що профілактичні методи є найбільш ефективними. Однак не кожен бджоляр знає, які препарати необхідно використовувати в конкретній ситуації.

Санітарні умови утримання вуликів і профілактика

Правила застосування препарату ізатізон для профілактики вуликів і лікування бджіл

Щоб бджільництво приносило не тільки задоволення, але й прибуток, на пасіці необхідно створити умови для дотримання санітарних норм:

 1. Пасіка повинна бути захищена від вітру природним або штучним бар’єром.
 2. У безпосередній близькості від вуликів повинні виростати медоноси в достатку.
 3. На відстані не менше півкілометра не повинно бути швидкісних доріг, трас, магістралей, промислових підприємств, об’єктів, які викидають в атмосферу шкідливі речовини.

Щоб отримати дозвіл на реалізацію продуктів бджільництва, сімей бджіл, слід офіційно оформити санітарний паспорт на пасіку. А під час профілактичної санації потрібно дотримувати наступні правила:

 • Всі інструменти і прилади перед використанням ретельно дезінфікувати, особливо якщо вони раніше застосовувалися для бджіл на інших пасіках.
 • Оптимальний час для проведення дезінфекції – весна, перед установкою вуликів на стаціонарне місце.
 • Періодичність обробки рамок – кожні три роки.
 • Якщо для обприскування використовується Ізатізон, щавлева або мурашина кислоти, то процедуру доцільно проводити з використанням пульверизатора.

Загальні характеристики Ізатізону

Ізатізон являє собою унікальний препарат, готовий до використання. Керівництво по застосуванню свідчить, що він є не тільки профілактичним, але і лікарським засобом. На вигляд це масляниста рідина, яка володіє унікальним гіркуватим запахом і таким же смаком. Ізатізон має яскраво-жовтий колір. Незважаючи на такі «агресивні» зовнішні характеристики, Ізатізон не володіє токсичними властивостями, не горючий.

Це цікаво  Укус бджоли: перша допомога, фото, наслідки

Лікарські характеристики

Ізатізон має наступні лікарські властивості:

 1. Блокує розвиток будь-яких вірусів.
 2. Запобігає розвитку пухлинних захворювань.
 3. Знищує мікроби.
 4. Стимулює імунну систему.
 5. Бореться із запальними процесами.

В інструкції щодо застосування Ізатізону написано, що засіб може використовуватися для бджіл, риб, птахів, коней, корів. При цьому у відношенні продуктів бджільництва препарат абсолютно безпечний і не здатний змінити їх якість.

Ізатізон добре зарекомендував себе як ліки від таких хвороб:

 • аскосферозу;
 • вірусного паралічу та інших мікробних уражень;
 • грибкових інфекцій;
 • кліщового вароатозу.

Способи застосування та дози

Для бджіл Ізатізон може застосовуватися як кормова добавка, і в якості засобу для обприскування. Оптимальний час проведення обробки – з березня по вересень.

Щоб правильно провести обприскування вуликів, необхідно розсунути стільники. Якщо засіб використовується для профілактики інфекційних захворювань, то його необхідно розчинити в теплій воді з розрахунку 1:100, для лікування бджіл пропорція становить 1:50. Отриманий розчин слід залити в ручний обприскувач і провести обробку сот.

Пасічники радять використовувати на кожну соту від 10 до 15 мл розведеного складу. Щоб отримати максимальний ефект, обприскувати вулики необхідно в чотири підходи з тимчасовим інтервалом не більше двох діб. Для обприскування вуликів також підійде Ізатізон в спеціальних балонах. Таким аерозолем достатньо впливати на стільники протягом чотирьох секунд.

В якості кормової добавки Ізатізон використовується в невеликих кількостях. Пропорції розведення складає 1:100 для профілактики і 1:50 – для лікування. При цьому основним кормом для бджіл може бути паста, сироп, канді. Існує й інший рецепт розведення Ізатізону з сиропом.

На 2 літри рідини слід взяти 10 мілілітрів ліки і ретельно перемішати. Щотижня необхідно згодовувати по 50 мілілітрів такого засобу в одну вуличку, а загальна тривалість лікування становить 2-3 прийоми.

Це цікаво  Способи застосування окситетрацикліну для лікування гнильця у бджіл

Щоб домогтися найбільш помітних профілактичних і лікувальних результатів, Ізатізон слід застосовувати одночасно і як добавку в корм, і в якості засобу для обприскування. При цьому важливо дотримуватися встановленої дозування.

Ізатізон є лікувально-профілактичним засобом, який не має протипоказань і побічних ефектів. Саме з цієї причини він так популярний серед бджолярів.

Відгуки бджолярів про використання Ізатізону

Препарат знаходить виключно позитивні відгуки серед бджолярів.

«Я тримаю пасіку відносно нетривалий час, всього 4 роки. При цьому регулярно проводжу профілактику всіляких бджолиних хвороб, дезінфікую вулики і стільники. Влітку, коли був самий розпал збору нектару, я помітив, що в деяких вуликах з’явилися якісь комковые освіти, схожі на шматочки крейди. Я відразу зрозумів, що бджолині сім’ї вражені аскосферозом, хоча зіткнувся з цією хворобою в реальності я вперше. Діяти потрібно було негайно. Я пересадив всіх бджіл у чистий вулик, благо матка не була вражена хворобою. Після цього почав проводити обробку сот розчином Ізатізону і додавати препарат у корм. Дозування дотримувався по інструкції. Вже через тиждень я побачив ефект. У вулику перестали з’являтися крейдяні личинки, процес поширення грибкової інфекції був зупинений» – Олександр, 48 років.

«Моє знайомство з Ізатізоном відбувся більше 10 років тому, коли я перейшов з розряду бджолярів-любителів у бджолярів-професіоналів. Від своїх колег я знав, що цей препарат є кращим помічником в нашій нелегкій праці, саме він дозволяє захистити вулики від більшості інфекцій. Профілактичну обробку сімей я починаю відразу після того, як встановлюю вулики на пасіці після зимівлі. На один літр теплої води розчиняю 10 мілілітрів ліки і з розпилювача орошаю рамки і дно вулика, не забуваю і про зовнішній вихід. Все літо регулярно додаю Ізатізон в корм. Завдяки таким профілактичним заходам, мої бджоли жодного разу не хворіли ніякими інфекційними або грибковими захворюваннями. Спасибі Изатизону. Серед моїх колег є ті, хто використовує препарат нерегулярно або зовсім відмовився від нього. Ці пасічники кожне літо несуть великі втрати не тільки бджолосімей, але і меду з-за всіляких вад і хвороб» – Василь, 62 роки.

Препарат випускається у флаконах об’ємом 10, 25 і 50 мілілітрів. Термін зберігання не перевищує 10 років.

Це цікаво  Лікарські препарати і методи для боротьби з захворюванням гнильцом у бджіл

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *