Приготування крем меду в домашніх умовах

Мед користується заслуженою популярністю, так як є не просто солодкістю, а панацеєю від багатьох хвороб. Але не всі люблять, коли він зацукровується. А тому канадці придумали і розповсюдили по всьому світу особливий спосіб переробки медового продукту, в результаті якого він стає більш приємним, зручним і смачним – кремовий мед.

Крем мед – що це таке?

Приготування крем меду в домашніх умовах

Склад і натуральність, а також всі властивості основного інгредієнта не змінюються при такому способі його обробки. Єдина різниця – консистенція і текстура. Крем мед стає більше схожий на крем або олію, він не кристалізується, як початковий продукт. Зберігання такої маси набагато простіше, а її використання більш акуратне і приємне. Кремовий продукт легко намазувати на хліб, він не стікає, не залишає плям, навіть не прилипає до рук.

Скільки б такий продукт у вас ні стояв у холодильнику або шафі, він не змінить своєї текстури і не затвердіє. Зовнішній вигляд цього ласощі більш світлий, а консистенція повітряна. Все, що потрібно для його приготування – це трохи збити масу і дати їй настоятися в певних умовах.

Виготовлення та рецепти

Завдяки механічному впливу кристалики цукру стають більш дрібними, за рахунок чого не відбувається звичайного зацукровування. Але є обережність, щоб зробити медовий крем, потрібно точно витримувати рецептуру і температуру. Опишемо основні способи, як приготувати кремоподібний мед кращої якості.

  • натуральний продукт наливають у велику ємність і дають відстоятися при температурі приміщення 14 градусів днів десять. Потім температуру збільшують до 26 – 28 і дають йому розм’якнути. Тепер масу добре перемішують, але не на великих обертах, щоб вона не нагрівалася більше зазначеної температури;
  • виробництво крем меду може походити й іншим способом – змішують рідкий свіжий і вже зацукорився продукт в пропорції 9:1 або 8:2. Охолоджують його до 10 – 15 градусів. Потім у теплому приміщенні при температурі 20 – 25 градусів його збивають повільно, а потім дають настоятися крему до десяти днів;
  • якщо ви бажаєте швидко отримати крем, мед, то придуманий рецепт для його швидкісного приготування – в тій же пропорції 9:1 змішують рідкий і вже готовий кремовий продукт. Вимішуючи їх три години можна отримати потрібну консистенцію набагато швидше. Головне, щоб у приміщенні була температура близько 12 – 14 градусів весь цей час;
  • якщо виробники використовують різні кремовалки і складне дороге обладнання для кремования меду, то ви можете створити крем мед і в домашніх умовах за допомогою більш простих пристроїв. Візьміть міксер, або комбайн, або навіть простий вінчик для збивання і на невеликій швидкості збийте бажану масу. Тільки стежте, щоб він не нагрівався в цей час або періодично робіть паузи – кілька хвилин завадили, дали постояти і т. д.
Це цікаво  Основні властивості лісового меду і показання до його застосування

Користь кремової маси

Користь такої смачної суміші складно переоцінити. В принципі, склад основного інгредієнта від механічного збивання не змінюється, якщо не було допущено жодних помилок. А тому і всі корисні властивості натурального меду повністю передаються його модифікованому побратиму – позитивний вплив на імунітет, серце, шлунок, горло, нервову систему і інші органи.

Важливо пам’ятати, що якщо у вас є алергія на медові продукти, то і крем мед вам вживати не варто. А от термін придатності такої маси набагато довше, так як вона не зміниться з часом і збереже свою кремову консистенцію, поки ви її не з’їсте.

Чи може такий крем бути шкідливим?

Можливо, у вас виникне питання – чи може у результаті такої переробки основного продукту змінитися його властивості і корисний вплив. Тут потрібно згадати один важливий факт – якщо ви впевнені, що крем мед був зроблений за всіма правилами і це не підробка, то така маса буде повністю корисна для людського організму.

Але слід розуміти, що є безліч людей, охочих збагатитися, створюючи підробки і під виглядом крем меду продавати що завгодно, але не те, що ви очікуєте отримати. І якщо натуральний мед легко перевірити прямо на місці, то крем мед визначити на якість практично неможливо.

Недобросовісні виробники можуть домішувати різні складові, які додадуть бажану консистенцію продукту, чи просто не витримати температурних режимів, з-за чого пропадуть всі цінні речовини, завдяки чому маса просто стане «мертвою» від перегріву. А тому, якщо ви хочете бути впевнені, що крем мед натуральний, справжній і якісний, то можете перечитати як зробити його самому і насолоджуватися корисним ласощами.

Це цікаво  Мед з кульбаби: рецепт приготування в домашніх умовах, користь і шкода в народній медицині

Якщо в процесі приготування почала з’являтися піна і великі бульбашки, значить ви перегріли продукт і він починає втрачати свої корисні речовини. І навіть якщо мед перегріли, то він не стане від цього шкідливим або небезпечним. Це просто буде нешкідливий, але і не несе користі продукт. А тому не варто сильно переживати з-за цього. Смак його залишиться чудовим в будь-якому випадку.

Можна збільшити користь від крем меду?

Хоч мед сам по собі є цінним продуктом, його лікувальні властивості можна в рази поліпшити, додавши в процесі приготування різні інгредієнти. Розповімо, як зробити крем мед ще корисніше:

  1. Крем мед з імбиром – досить натерти корінь імбиру і додати до готової збитою масою. Так ви зможете набагато ефективніше боротися з застудою.
  2. Ви можете своїми руками зробити справжню панацею від більшості хвороб – створіть кремовий продукт з маточним молочком.
  3. Можна збити медовий крем разом з іншими продуктами бджільництва. Приміром, часто для збільшення користі такої маси її роблять з прополісом. Смаку і консистенції він не змінить, але цілющі властивості однозначно покращаться.

Якщо ви не дуже любите мед, але хочете його вживати для лікувальних цілей, то крем мед може стати прекрасною альтернативою. Важливо купувати продукт у перевірених та відповідальних виробників. Звичайно, ціна на модифікований мед буде більше, ніж на натуральний, адже його обробка займає час і на це витрачаються ресурси. Але такий кремоподібний продукт сподобається всій вашій родині і після нього не буде плям, потьоків і брудного посуду.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *