Профілактика і лікування небезпечного захворювання бджіл браулеза

Браулез бджіл – досить неприємне для комах захворювання, тому важливо своєчасно розпізнати його ознаки, почати лікування і регулярно проводити профілактику.

Ведення домашнього господарства завжди складне заняття, що вимагає від людини особливої уваги. У більшості випадків це стосується саме бджільництва, так як даний процес вимагає не тільки фінансових, але і тимчасових витрат, а, у разі несвоєчасного виявлення проблеми можна понести серйозні втрати.

Бджоли, незважаючи на свою самостійність і працьовитість, часто страждають неприємними захворюваннями, які не тільки позначаються на якості меду, але і на стані здоров’я, і на наступних трутня комах.

Виявити захворювання – значить, своєчасно приступити до його лікування, а це значить позбавити себе від безлічі проблем в майбутньому. Але без знання особливостей кожної хвороби, її ознак і способів профілактики повноцінне бджільництво неможливо.

Браулез бджіл – одне з найнебезпечніших захворювань, яке може не тільки значно похитнути звичне життя бджолиного сімейства, але і зовсім знищити його. Дана хвороба – інвазійна, що говорить про те, що зараження відбувається через паразитів, высасывающих з бджоли життєві сили, тим самим забезпечуючи собі комфортне існування.

Звичайно, комаха при цьому не виживає, а при широкому поширенні проблеми хвороба охоплює цілі вулики.

Шляхи зараження

Профілактика і лікування небезпечного захворювання бджіл браулеза

Браулез бджіл – захворювання вкрай заразна. Справа в тому, що при його поширенні страждають не тільки безпосередньо бджоли, але і матка. Природно, вулик при цьому не може функціонувати в нормальному режимі, популяція в межах однієї бджолиної сім’ї значно знижується, пасічник не може отримати якісний урожай, а на відновлення нормальної кількості комах йдуть і сили, і фінанси.

Зараження відбувається в тому випадку, якщо бджола під час свого обльоту зіткнулася з так званими браулами, яких в народі називають вошами. Комаха приносить паразита у вулик, де і починається найнебезпечніший етап поширення захворювання. Навіть незважаючи на те, що браула в стані відкладати лише по одному яйцю в день, небезпека захворювання очевидна.

Це цікаво  Розплід бджіл: горбатий, мешотчатый, друкований та інші, лікування

Відкладання яєць відбувається прямо в бджолині стільники в той момент, коли вони ще не закриті природної кришечкою, тому ризик зараження всього вулика вкрай великий. Приблизно тиждень знадобиться личинці для того, щоб вилупитися і почати негативний вплив на бджолиний будинок.

Живиться личинка натуральним бджолиним воском, тут вона проїдає справжні ходи, що дозволяють їй ще і пересуватися по території вулика. В результаті личинка перетворюється на лялечку, а пізніше вилуплюється сама браула. На початку свого існування комаха практично безбарвний, і при відсутності необхідного досвіду помітити її досить складно. Тільки пізніше паразит набуває коричневого забарвлення.

Під мікроскопом визначити дане комаха за зовнішнім виглядом досить просто – на її поверхні можна знайти щетинки, які віддалено нагадують звичайну шерсть. Лікування рекомендується починати на етапі виявлення, для цього обов’язково потрібно звернутися до ветеринара.

Зверніть увагу! Якщо ви помітили первинні ознаки даного захворювання, ні в якому разі не відкладайте візит до фахівця. Тільки він може встановити точний діагноз і призначити відповідне лікування.

Доросла особина паразита прикріплюється до бджолі, і вся її подальша життєдіяльність відбувається саме на тілі працьовитого комахи. При цьому втрачає свою активність навіть бджолина матка, що загрожує серйозними наслідками для конкретної бджолиної сім’ї і всієї пасіки.

Наслідки

Будь-яке захворювання бджіл без здійснення належного лікування може обернутися страшними наслідками, до яких повинен бути готовий кожен пасічник. Навіть при регулярному уваги до вулика можна не помітити складне захворювання, особливо якщо на пасіці велику кількість вуликів.

Фахівці з’ясували, що від браулеза страждає не тільки та бджола, яка заразилася паразитом, але і всі інші члени бджолиної сім’ї. Матка, уражена даним захворюванням, значно знижує кількість яєць, які відкладає, відповідно, і потомство стає значно менше, що позначається на подальшому врожай меду.

Це цікаво  Правила застосування препарату ізатізон для профілактики вуликів і лікування бджіл

Самі комахи при цьому відчувають неприємне вплив паразита і ведуть себе вкрай неспокійно. Навіть здорові особини можуть проявляти агресію, що значно позначиться і на якості меду, і на його кількості. Хворі бджоли намагаються скинути з себе шкідника, але їм це ніяк не вдається, так як закріплюється браула досить щільно.

Розвиток бджолиної сім’ї стає дуже слабким і в деякій мірі пасивним. Бджоли, які повинні приносити сімейства корм, не справляються зі своїм завданням, що ще сильніше погіршує ситуацію. Матка також слабшає і в певний момент зовсім перестає справлятися зі своїми безпосередніми обов’язками.

При відсутності своєчасного виявлення захворювання та його лікування вся сім’я гине, пасічник втрачає дорогоцінний час на виведення нових бджіл, відповідно, втрачає гроші.

Лікування

Запорука отримання якісного врожаю – здоров’я бджіл. Тому, при виявленні будь-якого симптому захворювання, важливо своєчасно почати лікування та врятувати велику кількість комах від подальшого зараження. Для цього необхідно проконсультуватися з ветеринаром, який підкаже відповідне лікування і швидко позбавить від проблеми.

Браулез можна вилікувати двома ефективними способами:

  1. Для лікування застосовується той же препарат, який допомагає впоратися з кліщами – «Амітраз». Важливо розуміти, що препарат рекомендується не тільки після зараження, але і в якості ефективної профілактики захворювання – так ви зможете захистити свою пасіку від можливого втручання паразитів.
  2. Фенотіазін також допоможе ефективно впоратися з бджолиним захворюванням і повернути вулик у нормальний стан. Особливістю застосування даного ліки є необхідність викладення даного засобу на папір і його подальшого розігріву. В результаті таких дій виходить білий дим, яким окурюють бджіл. Плюсом даної методики є те, що навіть важкий ступінь захворювання буде вилікувана після приблизно п’ятдесяти струменів диму.
Це цікаво  Люцернова бджола-листорез

Бджоляр повинен розуміти, що при відсутності необхідних навичок обробкою комах повинен займатися тільки кваліфікований фахівець. Дану послугу сьогодні замовити досить просто, а її вартість набагато менше, ніж втрати у разі загибелі бджолиної сім’ї.

Займатися бджільництвом має людина, готовий до труднощів. Долати подібні захворювання доводиться кожному пасічнику, тому досвід дозволяє не тільки врятувати бджіл від загибелі, але й отримати продукт високої якості.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *