Прополіс при вагітності: користь і шкода настоянки

У період вагітності майбутня мама і її дитина потребують повноцінному харчуванні та отриманні необхідних вітамінів і мінералів. У цьому випадку можна скористатися цілющою силою натуральних продуктів бджільництва.

Прополіс при вагітності

Особливої уваги заслуговує прополіс при вагітності, який відрізняється не тільки лікувальним ефектом, але і безпекою для людського організму. Даний засіб має протизапальні, антимікробні, імуномодулюючі та протигрибковими властивостями.

Настоянка прополісу: застосування

Якщо настоянка прополісу при вагітності була обрана для зміцнення здоров’я, слід суворо враховувати дозування і перед застосуванням розбавити її в молоці.

Цей продукт бджільництва рекомендують використовувати для боротьби з простудними захворюваннями у вагітних, для зміцнення захисних функцій організму, зниження симптомів гострого коліту, лікування виразки шлунка.

Рекомендації по прийому

Прополіс багатий на корисні мікроелементи, але щодо його застосування жінками в період виношування дитини чітких рекомендацій немає. Саме тому мед з прополісом при вагітності застосовувати без консультації лікаря не варто.

Сам по собі цей продукт не шкідливий для організму. Однак існує ризик виникнення алергічної реакції, про що завжди повинна пам’ятати жінка в положенні.

Універсальний засіб від багатьох проблем

Цей унікальний продукт бджільництва з успіхом використовується:

  • як засіб від простудних захворювань;
  • як заспокійливе;
  • для підняття імунітету;
  • як вітамінно-мінеральна добавка;
  • для зміцнення кісткової тканини;
  • для поліпшення шкіри, волосся і нігтів.

Протипоказання

А чи можна вагітним пити прополіс? Цим питанням задаються багато майбутні матусі. Але настоянку бажано пити не на спирту, а на водному розчині.

Часто сам прополіс і утримуючі його продукти не вважаються небезпечними, але та користь, яку він несе організму майбутнього малюка, повністю не вивчена. Тому існують ситуації, в яких прийом цього продукту небажаний:

  • ризик прояву алергічної реакції на складові продукту у вагітної;
  • наявність астми та періодичні напади;
  • надмірне застосування і передозування кошти.
Це цікаво  Перша допомога при укусі джмеля і можливі наслідки такого укусу

Варто також відзначити, що застосовувати прополісу на спирту при вагітності і в період лактації також небажано. Набагато безпечніше пити аналог на водній основі.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *