Прополіс в гінекології: лікувальні властивості

Прополіс – цінний продукт бджільництва. Він застосовується для лікування багатьох хвороб і порушень. Завдяки антибактеріальним та ранозагоювальним властивостям прополіс в гінекології використовується для щадного лікування ерозій, грибкових хвороб та інфекцій.

Прополіс в гінекології

Лікувальні властивості цієї речовини відомі з давніх часів. В основному це речовина призначають для лікування недуг у родили жінок і молодих дівчат. Це пов’язано з тим, що продукт бджільництва є в деяких випадках альтернативою застосування гормональних препаратів та антибіотиків. Він не вбиває корисні бактерії, тому після його використання не потрібно проходити курс лікування лактобактеріями.

Що лікують прополісом?

Показання до застосування:

  • ерозія шийки матки;
  • хламідіоз;
  • міома;
  • кандидоз;
  • вагіноз.

Завдяки антибактеріальним властивостям, прополіс в гінекології застосовують у вигляді мазі або свічок. Можна використовувати настоянку, на її основі готують цілющі креми.

Як використовувати прополіс в лікувальних цілях в гінекології?

Існує кілька варіантів застосування речовини. Можна на основі продукту бджільництва готувати мазі або свічки. Вони мають ранозагоювальні властивості, тому можуть застосовуватися при ерозії та дисплазії.

Застосування свічок або тампонів прискорює реабілітацію після проведення лазерної вапоризації і кріодеструкції дисплазії та ерозії. Свічки і тампони вводяться на ніч. Перед введенням препарату треба видалити з піхви слиз і виділення. Для введення тампона або свічки сядьте навпочіпки і розслабтеся. Глибоко введіть лікарський препарат.

Тампони з прополісом в гінекології

Для приготування мазі вам потрібно змішати в рівних кількостях ланолін і вазелін. На 100 г суміші необхідно 5 г настойки прополісу на спирту. Перемішайте масу. Зробіть із вати кульку і обмотайте його стерильним бинтом. Залиште хвостик, для того щоб було зручно витягувати тампон. Змастіть верхню частину бинта масою з прополісу і вазеліну. Зазвичай такі процедури потрібно робити на ніч.

Це цікаво  Лікування прополісом шлунково-кишкового тракту: поради

Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості захворювання

Найкраще тампон тримати близько 10 годин. Перед введенням тампона рекомендується поспринцеватися. Це видалить слиз зі стінок піхви і поліпшить всмоктуваність речовини.

Прополіс у гінекології при міомі

Для лікування цієї недуги можна використовувати масло або свічки. Для приготування ліків в каструльці змішайте 60 г соняшникової олії. Прогрійте його на водяній бані і додайте 20 г вершкового масла. Після цього всипте 20 г прополісу, подрібненого на тертці. Замість нього можна додати прополіс «Геліант». Цим маслом потрібно змащувати тампони.

Курс лікування тампонами становить 10 днів. Потім потрібно зробити перерву 10 днів. Всього необхідно провести 3 курси лікування. Разом з використанням тампонів необхідно застосовувати настойку прополісу перорально. Для цього 20 крапель речовини розчиняють у 100 мл води. Приймати ліки потрібно 3 рази в день. Курс лікування становить 3 тижні. Потім перерва 10 днів і знову повторити курс.

Інструкція по виготовленню свічок

Для приготування свічок необхідно залити 200 г прополісу спиртом. Його необхідно 50 мл. Поставте цю суміш на водяну баню і прогрійте. Додайте в масу 150 г масла какао і 50 г ефірної олії чайного дерева. Прогрійте суміш на вогні до повного розчинення інгредієнтів. Сформуйте свічки 2 см завдовжки. Відгуки свідчать про ефективність препарату. Бактеріальну інфекцію можна вилікувати за 10 сеансів.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *