Противороевые методи бджільництва

Якщо при розведенні бджіл не використовувати противороевые методи бджільництва, то в перші літні місяці багато бджолині сім’ї переходять в ройову пору. Це вроджений інстинкт, який залежить від зовнішніх умов життя. Всі відхилення від необхідних умов утримання бджіл призводять до виникнення цього стану.

Противороевые методи бджільництва

Багато друковані, відео-, а також електронні матеріали допомагають початківцям бджолярам замінити природний процес роїння на контрольований, штучний.

Штучне роїння проводиться тоді, коли немає перешкод для збору меду і, відповідно, не зменшується продуктивність роботи бджоляра.

Основні прийоми противороевые

  • Один з основних противороевых прийомів — це зміст цілісних бджолиних сімей в просторих вуликах. Тут застосовується кілька способів:
  1. Використання багатокорпусних вуликів. По мірі збільшення кількості бджіл і накопичення меду вулик розростається, додаються додаткові корпусу. Це допомагає вирощувати великі сім’ї і тримати їх в нероевом стані.
  2. Многомагазинное утримання бджіл. Магазини встановлюють заздалегідь, до основного хабар. Перший магазин повністю займається бджолами, сім’ї надають другий, потім третій. Магазинні полурамки використовуються для збору меду і для відкладання яєць. Бджоли відбудовують стільники, тим самим попереджається роїння.
  3. Спосіб застосування, ніж двокорпусних вуликів для утримання бджіл. Це метод допомагає підвищити продуктивність, послабити роїння і залучити бджіл до посиленої роботи. Сім’ї на гніздовий вулик ставлять додатково корпус і дають менше рамок. По мірі укрупнення сім’ї додають нові рамки до укомплектування.
  4. Надання вуликів-лежаків. У цьому методі використовується 24 рамки в одному лежаку, тут створені сприятливі умови для зростання повноцінної бджолиної сім’ї.

При використанні цих способів для сімей створюються кращі умови життя і посилюється діяльність бджіл, при цьому досягається хороший противороевой ефект.

  • Способи, в яких спочатку родина розділяється, а потім об’єднується:
  1. Створення резервних відводків. Головна умова цього способу – зимують бджоли сильні, які швидко розвиваються навесні. Стару матку видаляють з відібраного відведення, і молода матка в основний сім’ї приступає до відкладання яєць. Після цього дві половини раніше розділеній сім’ї з’єднують. У підсумку до медозбору формується сильний відвід з молодою маткою в нероевом стані.
  2. Спосіб відділення маток-помічниць. Після зимівлі, коли у тримісячний термін немає медозбору, що вийшли з зимівлі бджоли швидко розвиваються, до основного хабар ще далеко, і бджоли починають роїтися. Щоб уникнути цього формуються відводи з матками-помічницями, цей спосіб використовують при утриманні бджіл у вуликах з двох корпусів або лежаках.
  3. Спосіб «наліт на маточник» — роевое стан вже є, до «нальоту» можна приступити, помітивши, що бджоли закладають маточники. До запасного корпусу кріплять днище з фанери. Сім’я закладає мисочки, корпус підносять і перекладають у нього рамки з маткою. У старому корпусі залишаються дві рамки з розплодом, одна рамка з них – з маточником. До цих рамок потрібно додати рамку з кормом і рамки з сушею, після цього гніздо прикривають холстинкой. На вулик зверху ставлять запасний корпус з основною сім’єю. Льотні бджоли переходять у вулик і починають посилено збирати мед.
Це цікаво  Календар виведення бджолиних маток

Всі ці прийоми зменшать кількість літаючих довкола бджіл, але повністю не припинять процес роїння.

Висновок

Природне роїння бджіл – це поширений процес, кожен бджоляр повинен знати і вміти використовувати це на свою користь, застосовуючи противороевые методи бджільництва, при цьому передбачаючи ознаки підготовки бджіл до роїння, знати техніку посадки та збирання роїв і вміти доглядати за рояться сім’ями.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *