Приокская порода бджіл: відгуки

Приокская порода бджіл дуже поширена. Це не природний вигляд. Він був отриманий у дослідному інституті шляхом схрещування середньоруської і кавказької порід. Потрібно визнати, що селекціонери одержали істотний результат. Приокская бджола володіє цілим рядом переваг, які будуть наведені далі. В достоїнствах не може бути ніяких сумнівів, рекомендується почитати відгуки.

Приокская бджола — селекційний вигляд

Першим ділом було помічено, що печатка у бджоли приокской суха. Далі з’ясувалося, що ця порода дуже стійка до нозематозу. Штучне зараження не дало результату. Це сприйняли, як велике досягнення. Але відразу у приокской бджоли знайшовся і недолік: вона не любить холодів і в північних регіонах не приживається. Тобто головні плюси, які можна виділити:

  • приносять багато меду;
  • не нападають на людину;
  • стійкі до хвороб.

Особливості породи

Більшість робочих бджіл мають сіре забарвлення, що вважається перевагою. Лише невелика частина виходить ясно-жовтою. Для приокской бджоли характерна спокійна робота, якщо мова йде про стільниках, але все ж вони виконують все швидше кавказців, перебуваючи приблизно на одному рівні зі среднерусскими.

Головне, чим цінується приокская порода бджіл, це те, що комахи лояльно відносяться до людини, не нападають на пасічника. Зрозуміло, це не відноситься до іншим ворогам вулика, наприклад, до мишей. Тобто в цьому сенсі порода дуже хороша.

Селекціонери хотіли досягти проміжної печатки, і їм це вдалося. Зимостійкість, як згадувалося, помірна. Якщо у теплій смузі холодна зима, то комахи витримують, але в північних регіонах розмножуються повільно, працюють мляво. Іншими словами, не пристосовані до прохолодного повітря і похмурим погодам.

Матка відкладає більше яєць, ніж попередні породи, але кардинальних відмінностей немає. Часто приписують це до переваг, але в цілому сім’я розвивається лише трохи швидше. Загальний обсяг сім’ї при цьому набагато більше. Зате роїння набагато нижче, ніж у перерахованих порід, це дуже важливо. Спочатку хотіли досягти показника в 1,5 рази і вважали його занадто великим. Але успіх перевершив очікування.

Це цікаво  Робочі бджоли: що це, скільки живе

Продуктивність

Зрозуміло, найголовніше бджіл те, скільки вони добувають меду, так як тільки за цим і розлучаються. Звичайно, запилення також завдання бджіл. Так от, обсяги запилюваних рослин збільшилися в 2 рази. Наскільки ж зросла кількість меду? Підрахунки показують, що на 25-35%. Це хороший показник.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *