Прищепу для бджіл своїми руками: фото

Зловити рій бджіл зовсім нескладно. Для цього потрібно підготуватися. В якості приманки використовується щепа для бджіл своїми руками. Це своєрідна пастка, на яку клюють трудівниці. Існує безліч варіантів виготовлення пасток.

Прищепу для бджіл своїми руками

Прищепу для бджіл з холстика

Як приманки використовують холстик, яким ви накривали вулики. Він весь просочений прополісом і медом, тому прихилить ваших майбутніх трудівниць в нове житло. Поверніть холстик лійкою, її вузьку частину помістіть у новий вулик з вощиною. Через широку частину бджоли будуть потрапляти в новий будинок.

Розмістіть вулик на дереві. Можна прив’язати до даху будиночка мотузку і перекинути її через гілку. Таким чином ви зможете регулювати висоту розташування гніздечка бджіл.

Прищепу для бджіл з дерева

Для виготовлення цієї приманки вам необхідні:

  • високі дерев’яні кілки;
  • невелика дошка;
  • цвяхи;
  • вощина.

На кінчик довгої палиці прибийте дошку під кутом 45 градусів. Натріть її воском і вбийте в землю. Перелітаючи через вашу ділянку, трудівниці зацікавляться ароматом і обов’язково запросять родичів. Так ви отримаєте бджолиний рій.

Тепер потрібно перенести його у вулик. Для цього грюкніть рукою по дошці, відкривши ящик для комах. Не забудьте залишити в коробці отвір, адже частина трудівниць не потрапить у пастку. Тепер поставте пастку біля місця, де ви зловили трудівниць. Інші члени роя прилетять до своїх родичів.

Прищепу для бджіл у вигляді ящика

Збити коробку, яку потрібно пофарбувати в зелений колір. Це повинен бути непримітний контейнер. Після цього помістіть всередину стільники. Зовні натріть ящик прополісом і воском. Повісьте на дереві на висоті 4-5 м. Запах приверне комах, і вони з задоволенням оселяться в новому житлі. Після того як весь рій перелетить в ящик, його можна перенести у вулики.

Це цікаво  Розвиток бджіл навесні

Прищепу для бджіл може бути різних форм

Де розташувати щепа?

Краще всього вибирати окремо стоячі дерева, в заростях розташовувати пастку небажано. Встановлюють ящик на дереві навесні або раннім літом. Необхідно, щоб трудівниці облюбували до осені нове житло. Краще все будувати пастки прямокутної форми, з них легко витягувати стільники, які відбудують бджоли в новому житлі.

Що робити, якщо прищепа для бджіл облюбували шершні?

Залиште комах там до осені, а потім приберіть з ящика. Перед повторним використанням цю пастку потрібно окур димом і ретельно вимити. Бджоли дуже чутливі по відношенню до запахів чужих комах.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *