Прискорене розведення бджіл: способи

Щоб під час медозбору отримати величезний урожай меду, потрібно мати цілу армію працездатних трудівниць. Дуже часто за зиму частина бджіл гине, або, навпаки, сім’я розростається. Для підвищення медозбору використовується прискорене розмноження бджолиних сімей сучасними методами.

Прискорене розведення бджіл

Зараз найчастіше використовують такі методи розмноження бджіл:

  • відведеннями;
  • нуклеусами;
  • пчелопакетами;
  • на пів-літа.

Ці методи розведення бджіл добре себе зарекомендували і дають найкращі результати. Для розмноження сім’ї відведеннями біля материнського вулика ставлять новий, він за кольором повинен бути такий же, як старий.

З материнського вулика забирають кілька рамок з розплодом і встановлюють їх у новому вулику. Потрібно, щоб матка залишилася в старому житлі. Далі в новий вулик підсаджують нову матку в клітинці. Через кілька днів її випускають. Варто зазначити, що прискорений розвиток бджолосімей з відводків повинно проводитися у разі наявності сильних сімей-донорів.

Прискорене розмноження бджолиних сімей на пів-літа

Для розведення біля старого вулика ставлять новий такий самий за розміром і кольором. У нього ставлять дві або три рамки з старого вулика, а також вощину і корм. Вдень у вулику бджіл мало, вони зазвичай знаходяться в польоті. Коли ввечері трудівниці будуть повертатися, то вони рівномірно заселять старий і новий вулик. У новий вулик у клітинці підсаджується плідна матка.

На наступний день вулик перевіряють на наявність маточників. Якщо вони є, то їх потрібно вирізати і залишити матку в клітці ще на добу. Далі матку випускають. Таким чином вдається розділити велику сім’ю на дві повноцінні з жителями різних віків. Зверніть увагу, розведення сімей способом на пів-літа відразу скоротить збір меду.

Це цікаво  Оси і бджоли: в чому різниця

Прискорений розвиток бджіл навесні

Найкращим способом розвитку і розведення бджіл є їх підживлення сиропом. Для цього щодня у вулик вносять по склянці сиропу. Як це робиться, подивіться на відео. Бджоли, покуштувавши штучного нектару, готові до медозбору. Підживлення після обльоту стимулює кладку нових яєць.

Підгодівлю можна здійснювати друкованим медом. Для цього стільники розкривають спеціальним цвяховим валиком. Якщо стільникового меду немає, то підживлення здійснюється дріжджовим солодким тістом. Але багато пасічників негативно ставляться до цього методу. Адже деякі бджоли дуже погано сприймають дріжджі. Прискорений розвиток бджолосімей краще всього здійснювати стільниковим медом. Розведення бджіл — це складна задача, яка вимагає досвіду і майстерності.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *