Пилок берези: застосування

Пилок берези — досить корисний для здоров’я компонент, який дуже недооцінений і мало зараз застосовується для лікування різних захворювань. Це речовина швидше відомо як алерген, адже всі види пилку, особливо дрібні, вважаються причиною полінозів, адже вони розпорошуються по повітрю, потрапляють в організм людини, що страждає алергією, і викликають у нього напад.

Пилок берези

Слід зазначити, що хоч березовий пилок і має обмежене застосування через алергенних властивостей, вона чудово допомагає в ряді інших ситуацій. Тому якщо на продукт немає негативної реакції, його можна сміливо застосовувати.

Як збирати березовий пилок

Звичайно, багато хто звикли вживати бджолиний пилок, адже вона має досить цінними властивостями, до того ж її простіше зібрати, особливо якщо є пасіка. Але береза цвіте тоді, коли бджоли ще зимують, тому збирати потрібну кількість доведеться самостійно.

Збирання починають у березні, в пік цвітіння рослини. Саме в цей час концентрація потрібного матеріалу найбільша. Вибирають сонячний день і починають збирати квітучі сережки, у яких пилок ще не посипалася. Матеріал сушать у тіні, наприклад, на вікно, після чого добувають потрібне дрібне сировину, таке, що в мікроскоп тільки розгледіти можна.

Користь березової пилку

Береза — рослина, всі частини якого дуже корисні для організму. Описуваний вид сировини, зокрема, володіє позитивним впливом на кровоносну систему мозку, зміцнює фізично, корисний при реабілітації. Береза стимулює відновлення після крововтрати, усуває анемію. Тому продукт досить показаний дітям, які мають фізичні недуги або відстають у розвитку.

Рецепт застосування в цьому випадку наступний:

  • змішують пилок і мед у рівних кількостях;
  • дітям приймати щоранку по чайній ложці препарату;
  • дорослим — двічі в день перед прийомом їжі, за півгодини, по столовій ложці.
Це цікаво  Прополіс в гінекології: лікувальні властивості

Зміцнення організму — це зовсім не все, що робить береза. Вживаючи препарат, можна серйозно допомогти травному тракту, якщо у нього є проблеми. Так, сировина має антибактеріальну дію, протизапальну, знеболюючу, нормалізує мікрофлору, усуває запори та інші проблеми. Лікарі рекомендують комбінувати готовий препарат «Лінетол» з пилком наступним чином:

  • вранці приймають 20 мл препарату зі столовою ложкою раніше приготовленої суміші пилку з медом;
  • ввечері та ж доза рослинної суміші, але вже 1 мл готового ліки;
  • курс прийому — 30 днів, після чого роблять на 2 тижні перерва і всі повторюють.

Пилок берези досить швидко відновлює організм, покращує його стан, дає прилив сил. Єдиним протипоказанням до її застосування є алергія. У всіх же інших випадках вона буде прекрасним помічником у будинку для підвищення працездатності як фізичної, так і розумової.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *