Роботи на пасіці в квітні: що потрібно зробити

Квітень – важливий місяць у бджільництві. Саме в середині весни у більшість регіонів приходить перше весняне тепло. У другій декаді квітня здійснюється виставка вуликів. Саме в цей час пасічник здійснює побіжний огляд вуликів і готується до повноцінної ревізії. Бджоли в квітні потребують підтримки і докармливании.

Бджоли в квітні

Роботи у квітні на пасіці

Ось приблизний перелік робіт в середині весни:

  • огляд вуликів і визначення стану сімей;
  • оцінка кількості та якості корму, який залишився у вуликах;
  • утеплення гнізд;
  • визначення наявності матки в гнізді;
  • чистка гнізда від підмору.

Коли і як здійснювати виставку вуликів?

Насамперед, поставте вулики на місця, де вони стояли в минулому році. Тепер можете повністю відкрити нижній льоток. Верхній льоток не відкривається. Роботи потрібно починати в 10-11 годин ранку, при цьому температура в тіні повинна бути не нижче 12 °С. Верхні льотки відкривати не потрібно. Тепер не поспішайте йти.

Пасічник повинен спостерігати за обльотом бджіл. За характером рухів можна зробити висновки про стан сім’ї. Якщо комахи протягом декількох хвилин облетелись і збилися в хмару, яке полетіло у вулик, можна говорити про благополуччя. Далі, комахи із сильною сім’ї починають виносити з будиночка все сміття і підмор.

Що робити, якщо вічко відкрито, а комахи не поспішають здійснювати обліт? Якщо ви помітили, що після відкриття вічка лише кілька особин мляво літають біля вулика, це тривожний сигнал. Необхідно перевірити, чи не закритий льоток підмором. Далі проводиться очищення льотка. Якщо комахи раніше не вилітають, треба зняти верхню кришку і з’ясувати причину небажання комах робити обліт.

Це цікаво  Розвиток бджіл навесні

Весняна ревізія бджолосімей

Бджоляр повинен з’ясувати кількість корму у вуликах. Для нормального розвитку комах повинно бути 10-12 кг меду і 2 рамки перги. Якщо корму недостатньо, то в годівниці розливають цукровий сироп. Після цього проводиться очищення гнізда чи переселення комах в чистий і продезінфікований вулик.

Весняна ревізія бджолосімей проводиться при температурі в тіні 14 °С

Варто звернути увагу на наявність матки і кількість розплоду. Після цього заповнюється відомість із зазначенням року народження матки, кількості вуличок, рамок з кормом і кількістю розплоду. Сім’я середньої сили займає 6 рамок, сильні сім’ї – 9 рамок.

Якщо ви не переселяти комах у новий вулик, то зі дна забирається підмор, а гніздо скорочується і утеплюється. Для цього знизу і зверху потрібно класти подушку. Для слабкої сім’ї встановлюють подушку на бічну стінку.

Як уникнути крадіжки?

Навесні, коли ще немає медоносів, нерідко зустрічаються випадки крадіжок. Це призводить до смерті здорових комах, які гинуть, охороняючи своє житло.

Причини крадіжок:

  • відсутність хабар з-за того, що немає медоносів;
  • слабкі і безматочные сім’ї;
  • південні бджоли на пасіці;
  • неакуратність пасічника.

Бджоляр може сам спровокувати злодійство, якщо він при огляді гнізда запачканными медом руками береться за корпус і кришку вулика. Це приманює комах, які потім їдять залишки меду і будуть намагатися залізти у вулик. Як ведуть себе бджоли в квітні, можна побачити на відео.

Якщо ви помітили, що частина комах намагається залізти у вулик, але при цьому їх звідти викидають, прийміть заходи. Необхідно скоротити льоток до мінімуму. Далі встановлюється сітка на льоток. Якщо це не допомогло і біля вулика ви бачите хмару комах, які намагаються залізти у вулик, трохи нахиліть його і облийте струменем теплої води. Комах змиє з льотка. Процедура повторюється кілька разів.

Це цікаво  Види вуликів для бджіл: фото

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *