Роздільна решітка для бджіл своїми руками: як встановити

Роздільна решітка – пристосування для маточного відділення відсіку від робочого. Це не дозволяє проникнути матці і трутням з їх частини гнізда до робочим бджолам. Розмір трудівниць менше, ніж матки і трутня, тому вони можуть безперешкодно пересуватися по всіх частинах бджолиного гнізда. Встановлено, що при правильному використанні роздільна решітка для бджіл сприяє збільшенню кількості меду.

Роздільна решітка для бджіл

Призначення решітки:

  • поділ бджолиної сім’ї;
  • виведення нових маток без видалення старої;
  • відділення королеви від роя після її запліднення (перший виліт);
  • отримання стільникового меду;
  • одержання маточного молочка.

Це пристосування може бути виготовлено з пластмаси або металу. Деякі бджолярі відзначають, що спостерігали, як бджоли поранилися про розділові грати, але при правильному підборі діаметра осередків і товщини дроту загибель трудівниць виключається. Варто відзначити, що це пристосування не завжди має сітчасту структуру. Існують вироби лабіринтового типу, вони теж досить ефективні і виготовляються з дерева.

Як зробити розділові грати своїми руками?

Не варто для виготовлення решітки використовувати оцинковку або прутки, які піддаються корозії

Для цього вам знадобляться такі інструменти:

  • стара рамка або дошки;
  • дріт потрібного діаметру;
  • цвяхи;
  • кусачки;
  • заклепки.

На самому початку вам потрібно виготовити каркас. Це можна зробити, використовуючи стару рамку, або збити корпус вироби з дощок. Коли основа готова, за допомогою лінійки відміряйте відстань від одного прутка до іншого, рівне 4,5 мм. Саме такий розмір має звичайна робоча бджола.

Трутні і матка більше, тому просто не пролізуть в таке маленьке простір. Враховуйте товщину прутків. Далі, натягніть дріт і закріпіть її цвяхами. Не забудьте встановити заклепки, це зробить роботу з роздільною решіткою безпечною.

Краще всього вибрати дріт, покриту лаком або емаллю. Якщо у вас є зварювальний апарат, то можна зробити решітку з металу. Для цього зробіть із прутків каркас необхідного розміру і наріжте дріт на шматки. Вирівняйте відрізки і розкладіть їх на столі.

Це цікаво  Постановка другого корпусу на вулик: коли ставити

Прикладіть до шматочків дроту металевий каркас і приварите прути. Діаметр дроту вибирається в залежності від виду бджіл. Він може бути або 4,1 4,3 мм. Як бачите, роздільна решітка для бджіл — це досить просте пристосування, яке можна не купувати, а зробити своїми руками.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *