Розміщення вуликів на пасіці: як правильно це зробити

Певною інструкції по розстановці бджолиних будиночків немає. Але професійні пасічники, спираючись на свій набутий досвід, намагаються все ж слідувати чіткими правилами. Розміщення вуликів на пасіці здійснюється у весняний час. Після першої розстановки міняти місцями житла бджіл не можна. Краще всього виконати розстановку так само, як восени. Адже комахи запам’ятовують, куди вони літали, і можуть плутати свої житла, якщо вони стоять на інших місцях.

Розміщення вуликів на пасіці

Як правильно розставити вулики на пасіці

Існує кілька способів розміщення вуликів на пасіці:

  • рядами по одному;
  • у шаховому порядку;
  • групами.

Якщо на ділянці багато місця і вам не потрібно економити, можете встановити житла для комах на відстані 3-4 м рядами. Але бджолярі відзначають, що цей метод не найкращий, так як у пасічника дуже багато роботи під час хабар і доводиться тягати інвентар на собі, переходячи від вулика до вулика.

Досвідчені пасічники радять виконувати розстановку в шаховому порядку. При цьому один будиночок ставиться біля іншого, але таким чином, щоб передня стінка перебувала на одній лінії з задньою стінкою іншого вулика. Тобто один будиночок знаходиться як би в глибині між двома іншими вуликами.

Недоліки:

  • Між сім’ями багато випадків крадіжок.
  • Створюються сприятливі умови для перенесення хвороб.
  • Комахи стають дратівливими.
  • Літки спрямовані в одну сторону.
  • Багато блукаючих бджіл.

Часто застосовують груповий спосіб, при якому разом розміщують 3-6 вуликів. Пасічнику простіше таким чином доглядати за сім’ями і переносити інвентар.

Розміщення вуликів на ділянці

Необхідно, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на бджолині будиночки. Бажано з південної сторони висадити високі однорічні рослини: гречку, кукурудзу або соняшник. Вони створять тінь і будуть перешкоджати перегріву житла. Не висаджуйте рослини відразу перед житлами комах, відстань повинна бути 2-3 м.

Це цікаво  Інструкція з виготовлення вулика лежака на 24 рамки з кресленнями

Є певні рекомендації по установці вуликів навесні

Зверніть увагу, краще всього, щоб літки комах не знаходилися навпроти стежок та місць, де часто ходять люди. В іншому випадку комахи під час вильоту будуть постійно зустрічатися з людьми. Це дуже дратує трудівниць, так і людям це доставляє дискомфорт.

Варто встановити орієнтири, щоб комахи випадково не залітали в чужі будинки. Для молодих комах це прапорці різного кольору на корчах різної висоти. Якщо цього не зробити, ви ризикуєте зіпсувати «чистоту» сім’ї, так як час від часу у вулики будуть потрапляти чужинці.

Самим оптимальним варіантом є встановлення вуликів льотками на південний захід. Вранці комахи не прокидаються дуже рано і не відправляються за нектаром. Відповідно, не замерзнуть ранньою весною.

У той же час таке розташування вуликів перешкоджає пізнього вильоту, коли вічка спрямовані на північ. Опівдні на льотки не потрапляють прямі сонячні промені. Все це позитивно позначається на здоров’я бджіл і врожай меду. Не встановлюйте будиночки льотками один навпроти одного. Це викликає безлад.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *