Розплід бджіл: горбатий, мешотчатый, друкований та інші, лікування

Розплодом бджолярі називають яйця, личинки та лялечки, які ще не відкрили і не стали повноправними членами сім’ї.

Розплід бджіл

Дуже часто молодих бджіл також відносять до розплоду.

Друкований розплід бджіл

Можна помітити, що в один момент денце у комірки запечатано (зазвичай комірка називається сотої). Це відбувається з наступних причин. Справа в тому, що личинка являє собою як би гусеницю, яка огортає себе тонкою павутиною. На цій стадії вона перетворюється в лялечку (етапи процесу можна побачити на фото). Лялечка поступово перероджується в бджолу або трутня. У неї починають з’являтися очі, потім ніжки і крильця. Спочатку лялечка білого кольору, але по мірі дозрівання вона темніє: спочатку світло-коричнева, потім темно-коричнева. Це означає, що бджола ось-ось вилупиться.

При цьому є чіткі терміни, коли комаха залишається запечатаним. Матка дозріває швидше – 9 днів. Робоча бджола — 12 днів. Трутні — 14 днів. Але в деяких випадках з маловідомим причин трутні вилуплюються на 2 дні пізніше. Що ж, треба прийняти це як даність і бути до цього готовим. Період перебування зародків в осередках і називається друкованим розплодом.

Бджоляр повинен знати всі нюанси, щоб виявити можливу хворобу на ранній стадії. Порушення строків вилуплення також поганий знак, потрібно приділяти пильну увагу. У науковій літературі можна ознайомитись детальніше, як відстежити розплід бджіл. Рекомендується подивитись навчальне відео, щоб зрозуміти, через скільки днів розплід бджоли запечатують. Роздруковують кожну комірку бджоли самостійно.

Ліки з личинок

З семиденних личинок виробляють ліки гомогенат, яке застосовують для поліпшення потенції, збільшення чоловічої сили. Наполовину ця речовина має той же склад, що і маточне молочко.

Це цікаво  Різні способи самостійного виведення бджолиних маток

З семиденних личинок виробляють ліки

Виявлена висока стимуляція статевих залоз. Ліки поширена і активно застосовується. З побічних ефектів тільки алергічні реакції на продукти бджільництва. Таким хворим ліки не рекомендують.

Бджолиний розплід: види

Отже, можна зробити висновок, що виводок буває двох типів: чоловічий і жіночий. Маються на увазі трутні і звичайні бджоли. У той же час личинка може перетворитися і в матку. Але потрібно знати, що для маток не виділяються особливі осередки, матка народжується з такого ж яйця, що і робоча бджола. Одноденний розплід бджіл береться для виведення матки. У цьому випадку це ще не личинка, а яйце.

Потрібно пам’ятати, що існують і стільники, які заповнені медом. Причому мед може бути у всіх сотах, тобто і в чоловічих, і в жіночих. Це пояснюють по-різному, але суть від цього не змінюється. Не потрібно лякатися, якщо ви побачили різнокольорові кришечки осередків, це ще не говорить про хвороби бджолиного розплоду, а лише про те, що всередині мед. Навіщо? Бджолиного розплоду необхідні ці медові бочки. Отже, кришки можуть бути наступних кольорів:

  • білі;
  • жовті;
  • блакитно-білі.

Відзначають, що осередки розтягуються під вагою торішнього меду. Цікаво, що в ці комірки матка відкладає тільки трутневе яйце, в результаті вони виходять трохи іншої форми, з більш опуклою, як вже зазначалося, кришкою.

Горбатий розплід

Горбатий розплід у бджіл – це захворювання, яке, на жаль, є досить поширеним. Інакше хвороба називають трутовочность. Сім’я в цьому випадку знаходиться в такому стані, що матка стає трутовкой, тобто відкладає тільки незапліднені яйця, з яких вилуплюються тільки трутні. В результаті самі бджоли відкладають яйця, але так як вони не можуть злучатися, то знову ж таки в результаті вилуплюються одні трутні.

Це цікаво  Канді для бджіл: як приготувати

Бджоли викидають розплід, якщо комірка не відповідає підлозі личинки

Але особливо боятися не варто, так як існують способи боротьби з хворобою. Потрібно відгородити сім’ю від надлишків їжі, перемістити його в прохолодне місце. Або вилучаються всі стільники, щоб бджоли переходять в інші родини, або сім’ї даються нові стільники зі здоровим розплодом (ціла осередок), далі все піде добре. Найголовніше, потрібно стежити, щоб розплід був нормальним, інакше вся сім’я може загинути.

Гратчастий розплід

Навіть якщо сім’я здорова і благополучна, може статися таке. Бджоли викидають розплід, якщо комірка не відповідає підлозі личинки. При цьому ясно, що поки відкладено яйце, личинки немає, а отже, клітинка залишається недоторканою. Боятися цього не варто. Існує норма пропусків, яку можна подивитися в науковій літературі. Якщо все відповідає стандарту, то ніяких заходів вживати не потрібно. Тобто в ряді випадків бджоли роблять правильно, що викидають розплід (це може бути яйце, личинка).

Мешотчатый розплід

Мешотчатый розплід бджіл – захворювання, яке характеризується тим, що можуть загинути личинки і лялечки. Виникає хвороба найчастіше під час похолодання на вулиці. Нагадує зовні гнильцю, але клітинки не гниють, а стають мішечками. Лікувати цю хворобу досить просто:

  • посилити сім’ю розплодом;
  • відсадити хвору матку;
  • здійснити підгодівлю сиропом.

Кам’яний розплід

Аспергільоз – поява жовтого і чорного грибка, який призводить до того, що бджоли і розплід гинуть. З’являється в результаті підвищеної вогкості в вулику. Трапляється в холодну пору року. На питання, чим лікувати кам’яний розплід у бджіл, відповідь проста. Потрібно видалити кожну уражену бджолу, яйце, личинку. Після цього необхідно зайнятися створенням теплою зимівлі. Іноді бджіл відносять в лабораторію і досліджують більш ретельно, щоб визначити більш точно причини.

Це цікаво  Алергія на укус бджоли: лікування

Вапняний розплід у бджіл

Аскосфероз небезпечний тим, що уражається кожна личинка, кожне яйце. Вся сім’я може загинути. Причина – гриб apis, який вражає сім’ю своєю кореневою системою. Яйце не страждає, грибок потрапляє в рот личинці. Визначається хвороба викинутим з вулика лялечок, які виглядають як насіння. Виправити це нескладно, лікування або хімічне, або за останньою методикою: безрасплодные відводки бджіл. Результат – ціле яйце і здорова сім’я.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *