Розведення бджіл в домашніх умовах для початківців

Бджільництво – досить прибуткова справа, але на початковому етапі доведеться трохи грошей вкласти в придбання обладнання, вуликів і самих бджіл. Варто відзначити, що розведення бджіл в домашніх умовах бажано починати під наглядом досвідченого бджоляра.

Розведення бджіл в домашніх умовах

З чого почати розведення бджіл?

Розведення та утримання бджіл – непроста справа. Спочатку вам потрібно побудувати житло для комах. Для цього вам знадобляться дошки, вощина, цвяхи, клей, рамки. Існує багато креслень вуликів, тому вибирайте найбільш підходящий. Великою популярністю користуються двокорпусні вулики, де можна здійснювати утримання сімей з двома матками або більше. Так ви зможете запобігти роїння і суттєво посилити сім’ю.

Для розведення бджіл в домашніх умовах виберіть підходяще для вуликів місце. Це повинна бути майданчик з гарним освітленням між деревами. Краще всього, якщо населений пункт буде знаходитися подалі від пасіки. Тут не повинно бути вітру і постійної вогкості.

Краще всього, якщо це буде схил з південної сторони. Якщо такого місця немає, побудуйте високий паркан або створіть живопліт висотою 2 м. Бажано, щоб пасіка перебувала подалі від промислових підприємств і стежок, де ходять люди.

Де взяти комах?

Для розведення бджіл вам потрібно придбати бджолопакети або зловити рой. Звичайно, перший спосіб вимагає грошових витрат, а другий — трохи досвіду. Для початку виготовте пастку для комах і приманку. Це може бути холстик, покритий прополісом. Його поміщають біля пастки.

Бджолина пастка — це звичайний дерев’яний ящик з рамками

Після того як весь рій переселиться у вашу пастку, можете її забрати з лісу і переселити трудівниць у вулики. Можна подивитися відповідне відео, як правильно розводити бджіл.

Це цікаво  Стебник для бджіл своїми руками: фото

Якщо ви вирішили зайнятися розведенням та утриманням бджіл з нуля, то прочитайте книги по бджільництву. Існують навіть курси, які надають уроки для новоспечених пасічників.

Недолік лову трудівниць полягає в тому, що вони дикі. Купуючи бджолопакети, ви можете купити комах певного виду, який вам сподобається. Крім того, ви зможете бути впевненими в працездатності матки, будете точно знати її вік.

Способи розведення бджіл:

  • отримання відсадків;
  • поділ на пів-літа.

Як розводити бджіл?

Перший спосіб простий і підходить для швидкого збільшення кількості бджіл. Для такого розведення бджіл кілька рамок з різновіковим розплодом переносяться в інший вулик. Він за кольором повинен бути таким же, як і старий вулик. Зазвичай процедура проводиться в сонячний день ранньої весни, коли більша частина комах полетіла на медозбір. При цьому матку переносять у новий вулик. Трудівниці повертаються додому і рівномірно розподіляються по двох вуликів.

Існує кілька основних способів розведення бджіл

Далі, помітивши відсутність матки в одному з будиночків, трудівниці починають турбуватися і закладати маточники. Тепер ви можете зробити декількома способами, які відповідають законам розмноження і поділу комах.

При розведенні бджіл для початківців можна придбати племінну матку і в клітинці підсадити її у вулик. При цьому всі маточники вирізаються. Далі, вам потрібно зняти ковпачок або клітинку при відсутності нових маточників. Якщо ви не хочете купувати племінну плодову матку, на 16 день у вулику з’являться нові матки, але потрібен час, щоб вони спарилися з трутнями і могли здійснювати кладку яєць.

Так ви отримаєте матку безкоштовно, але витратите більше часу і ризикуєте не встигнути до головного хабар. Краще всього набувати племінну пчеломатку, яка може відкладати величезну кількість яєць.

Це цікаво  Японський вулик: конструкція

З чого і як почати розведення бджіл?

Намагайтеся дотримуватися правил при розведенні бджіл. Дуже часто розведення бджіл для початківців здійснюється ніж двокорпусних вуликах. Це дуже зручно, і можна перешкоджати роїння. Для цього по мірі зростання сім’ї, коли зайнято 12-16 рамок, на перший корпус ставиться другий. Вулик при цьому перевертається догори дном. В порожній корпус необхідно перенести кілька рамок з різновіковим розплодом, а також суша і вощину з порожніми рамками.

Нерідко застосовують метод розведення бджіл в лежаках. Це теплі вулики, які не потребують постійної надставки нових корпусів. Щоб уникнути роїння, можна передбачити спеціальну діафрагму, за якої формуються відводки.

Розведення бджіл на дачі

Дача – найкраще місце для розведення бджіл. Вам необхідно всього кілька разів за сезон навідуватися на пасіку. Звичайно, бажано спочатку вивчити всі тонкощі справи і поспілкуватися з досвідченими бджолярами. Відмінно, якщо на вашій ділянці буде багато плодових дерев і медоносів. Так комахи зможуть далеко не літати, а будуть годуватися у вас в саду.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *