Самостійне виготовлення діркопробивача для бджолиних рамок

Для бджільництва придумано безліч різних пристосувань, які максимально спрощують всю роботу на пасіці. Деякі бджолярі здатні самостійно зробити частину з них. Приміром, дирокол для бджолиних рамок своїми руками.

Є стандартні дироколи, які можна придбати в магазинах. Вони розраховані на стандартні рамки і однакову кількість отворів в них. Але якщо у вас є бажання поекспериментувати з рамками, то можна спорудити таке пристосування, яке підійде саме вам.

Користь пристосування

Самостійне виготовлення діркопробивача для бджолиних рамок

Дирокол для рамок потрібен у тому випадку, якщо вам необхідно просвердлити безліч отворів в бічних планках. Якщо у вас велика пасіка і рамки ви заготовлює самостійно, то переваги такого пристосування для вас стають очевидними:

 1. Економія величезної кількості часу для інших видів робіт на пасіці або будинку. Адже проробляються отвори буквально за секунди, відразу по п’ять і більше штук.
 2. Ваші сили також важливі, а тому дирокол економить і їх. Вам не доведеться сидіти за монотонною роботою по свердлінню отворів. Навіть від нескладної фізично, але тривалої монотонної праці можна втомитися не менше, ніж від важкої навантаження.
 3. Якщо ж ви зробите рамки самостійно, а також скористаєтеся саморобним пристроєм, то заощадите ще і значну суму грошей, що важливо в наші часи.
 4. Діркопробивач займає мало місця і від його роботи майже не залишається сміття, а тому це досить комфортне пристрій. Більшість з них ще й тихо працюють, не видаючи жодного шуму, що оцінять ваші вихованці.

Саморобний дирокол

Зробити дирокол можна і самому, особливо якщо ви розумієте принцип його дії і вмієте з’єднати потрібні частини між собою. Кожен умілець придумує свою конструкцію, але основа у них приблизно однакова:

 • Повинен бути моторчик, який запускає конструкцію в дію і працює від якого-небудь джерела живлення. Деякі замовляють моторчики окремо, нові й нескладні. Інші беруть їх з вже невикористовуваних побутових приладів, наприклад, швейної машинки.
 • Потрібні голки для пробивання отворів. Основна вимога до них – міцність. І якщо ви помітили, що навіть у придбаного в магазині діркопробивача голки швидко починають гнутися, то їх можна сміливо замінювати саморізами. Отвори робляться навіть краще, у них легше просувати дріт, так і прослужать вони набагато довше.
 • Для основи можна взяти будь дошки або обрізки від меблів, вуликів та інших дерев’яних залишків, які у вас є.
 • Деякі прилаштовують до конструкції ручку і кріплення планок, як на покупних моделях, інші ж обходяться і без них, просто тримаючи планку руками.
Це цікаво  Самостійне виготовлення термокамери для обробки бджіл від кліща

Перевага саморобного діркопробивача в тому, що ви можете зробити потрібну кількість отворів в планках, розміщувати їх на такій відстані, як вам більше подобається, і можливість експериментувати.

Опишемо коротку інструкцію одного з варіантів діркопробивача своїми руками:

 1. Вам знадобиться двигун, рухомий стіл або меблеві обрізки для підстави, діоди від старої апаратури, кінцевик, тумблер, меблеві кулькові направляючі, шурупи, свердла і гвинтики для кріплення.
 2. Робите з дощок підстава, прикріплюєте шурупи до моторчикам і кріпите на потрібній відстані один від одного.
 3. З’єднуєте всі елементи між собою за схемою.

Зробити таке пристосування можна за один вечір і у вас з’являється свій дирокол, який заощадить масу часу.

Деякі нюанси при роботі

Щоб використання діркопробивача було успішним, потрібно знати деякі особливості роботи з ним:

 • Щоб планки не лопалися при свердлінні отворів, бажано не доводити наточку голок до ідеалу. Чим гостріше голка, тим більше ймовірності, що планка лопне.
 • Уважно стежте за тим, як ви маєте планку по відношенню до країв діркопробивача. Краще, якщо буде додатково встановлений обмежувач, на який ви зможете орієнтуватися.
 • Важливо також праву і ліву сторону рамки прикладати однаково, щоб отвори йшли синхронно на кожній з них.
 • При створенні власного діркопробивача дуже важливо вирахувати все до міліметра, відцентрувати шурупи або саморізи, якими ви будете робити отвори. Тільки при правильному кріпленні всіх деталей можна розраховувати на те, що рамки будуть виходити з рівними дірками на однаковій відстані один від одного і точно по центру планки.
 • Щоб дирокол не рухався під час роботи, краще все продумати його кріплення до робочої поверхні або столу.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *