Селекція бджіл

Селекція бджіл — один з важливих етапів племінного розмноження комах, яким обов’язково повинен володіти пасічник, охочий по-крупному займатися бджолами.

Селекція бджіл

Ця робота складається з наступних етапів:

  • поліпшення умов утримання бджіл;
  • виявлення найбільш продуктивних сімей;
  • розведення цих сімей з метою збільшення потомства і виведення нових маток;
  • виключення появи трутнів і маток, отриманих від близькоспоріднених зв’язків;
  • вибракування невдалих сімей.

Високопродуктивну сім’ю для селекції бджіл виявити досить просто. Для цього треба простежити, яка з них найкраще розвивалася з весни і приносила максимальну кількість меду, воску та інших продуктів. Якщо бджолам не один рік, слід проаналізувати зимостійкість і стійкість до різних захворювань.

Як тільки сім’я визначена, проводять селекцію бджіл. Для цього ділять її на відводки і рої, або виводять тільки маток з трутнями, яких використовують для поліпшення характеристик інших сімей. Перший спосіб ідеальний, так як пасічник знає, які ознаки успадкують бджоли і наскільки буде корисною сім’я. Але таким способом розвиток йде повільно, тому при необхідності швидкого розмноження використовують другий спосіб. Адже він дозволяє швидко отримати багато дочірніх маток, які поліпшать характеристики більш слабких сімей.

Племінну роботу вести важливо. Селекція бджіл дозволяє постійно покращувати характеристики сімей на своїй пасіці, а також допоможе уникнути багатьох проблем. Так, якщо пасічник займається селекцією бджіл, це йде на благо не тільки йому, але і оточуючим. Адже людина, яка тримає бджіл в невеликій кількості, не здатний виводити маток сам, тому він може отримати їх від племінних. Це дозволить посилити генофонд в окрузі, тому погані трутні не прилетять до племінних маток і не будуть погіршувати характеристики майбутнього потомства.

Племінну роботу вести важливо

Це цікаво  Які роботи необхідно провести на пасіці восени в обов'язковому порядку?

Необхідно домовитися з місцевими любителями, щоб вони стежили за кількістю своїх трутнів, замінювали старих маток. які як раз і продукують чоловічих особин, на більш молодих, племінних. Так збережеться благородне потомство і на більш великих пасіках, і покращиться стан більш дрібних.

Звичайно, селекція — це дуже серйозна і потребує великої підготовки заняття. Можна виводити нові види, покращувати якісь виробничі характеристики. Але це вже на рівні професіоналів. Для початку потрібно навчитися виводити потужні сім’ї, які будуть давати багато меду та інших продуктів, а також стійко перенесуть суворі зими та інші кліматичні особливості регіону.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *