Що робити, якщо вкусила бджола, в домашніх умовах

Бджоли – високоорганізовані комахи, які займаються збором меду і вирощуванням потомства. Найцікавіше, що ці комахи дуже доброзичливі і без істотних причин не нападають на людей. Але що робити, якщо вкусила бджола?

Що робити, якщо вкусила бджола

Зазвичай бджолиний укус не представляє загрози для життя людини. Але якщо це дитина алергік, то наслідки попадання в організм отрути можуть бути плачевними. Звичайно, після укусу ви можете відчувати біль або поколювання в місці, де залишилося жало.

Щоб знизити болючі відчуття і прибрати набряк, необхідно:

 • промити ранку холодною водою;
 • обробити місце укусу спиртом або рідким милом;
 • продезінфікувати перекисом;
 • додати таблетку ацетилсаліцилової кислоти;
 • обробити ранку солоним розчином.

Постарайтеся відразу після укусу витягнути жало. Це можна зробити, використовуючи пінцет. Якщо у вас з собою немає пінцета, спробуйте витягти жало нігтями. Якщо воно проникло глибоко, скористайтесь голкою. Крім того, постарайтеся не розчавити мішечок зверху жала. Це своєрідний контейнер, в якому міститься отрута. Якщо він лопне, то отрута виллється в місце укусу, що посилить печіння і алергію.

Це загальні поради, якщо вкусила оса або бджола людини без алергії. У разі укусу алергіка необхідно діяти інакше. У першу чергу необхідно дати потерпілому антигістамінний препарат. Підійде «Діазолін», «Едем», «Цетрин». Тільки після цього приступайте до видалення жала. Після того як ви витягніть жало, розчиніть чайну ложку солі в склянці холодної води. Змочіть тканину в приготованому розчині і прикладіть до набряку.

Нормальна реакція організму на бджолиний укус:

 • почервоніння і набряк в місці укусу;
 • печіння і біль;
 • біла точка, оточена червоним ореолом.

Буквально через кілька годин всі ці симптоми зникнуть.

Коли потрібно викликати невідкладну допомогу?

Якщо у людини відсутнє дихання, зробіть йому непрямий масаж серця і штучне дихання

Людина потребує допомоги лікарів у таких випадках:

 • ниткоподібний пульс;
 • набряк Квінке;
 • набряк гортані;
 • втрата свідомості;
 • тремор.

Це ознаки сильної алергічної реакції. Вам потрібно напоїти постраждалого антигістамінним препаратом в домашніх умовах і терміново викликати швидку допомогу. Постарайтеся не турбувати потерпілого до приїзду швидкої допомоги.

Чого не варто робити після укусу бджоли?

Не можна махати руками і вбивати комаха. Якщо трудівниця поранена чи ви її закрили, вона починає дивно пахнути. Цей запах вловлюють її родички. Швидше за все, вони захочуть помститися за сестрицю. Ви є прямою загрозою для їх життя, і вони будуть захищати своє гніздо і сім’ю від ворогів.

Зверніть увагу, збираючись на пікнік, не варто сильно душитися. Постарайтеся не використовувати одеколон або дезодорант. Бджіл манить цей аромат, і вони навряд чи залишать вас без уваги. Обов’язково для роботи в саду надягайте закриті штани і кофточку з довгим рукавом. Якщо ви помітили неподалік гніздо, заберіть дитину з галявини. Не можна намагатися збити рой палицею, так ви потрапите на численні укуси.

Що робити якщо бджола або оса вкусила в око?

Відразу після укусу ви відчуєте печіння. Оси не залишають жало, але впорскують набагато більше отрути, ніж бджоли. Якщо у вас опухло повіку і вам важко дихати, викличте швидку допомогу. Якщо око опух після укусу бджоли, обов’язково видаліть жало. Намагайтеся витягувати його акуратно, щоб не пошкодити мішечки з отрутою і не розламати стрижень.

Навіть якщо в очному яблуці залишиться крихітний шматочок жала, вам доведеться звертатися до офтальмолога. Якщо у вас опухло повіку, змастіть місце укусу «Фенистилом». Це антигістамінний препарат місцевої дії. Підійде «Тримістин», він не тільки зменшить набряк, але і продезинфікує місце укусу.

Це цікаво  Земляні бджоли: види

Що робити, якщо немає антигістамінних препаратів і антисептиків?

Якщо ви на природі або в саду, то не турбуйтеся. Подивіться навколо себе. Відмінно знімає набряк сік подорожника або петрушки. Пам’ятайте листочок подорожника в руках і прикладіть до місця укусу. Петрушку просто додайте в місці розлому гілочки.

Відмінно прибрати запалення можна за допомогою звичайного активованого вугілля. Розкришите таблетку на ранку. Це чудовий адсорбент, він поглине залишки отрути. Можна прикласти до рани настоянку календули.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *