Що нового у сфері бджільництва в Росії та інших країнах світу?

Щоб стати успішним пасічником, необхідно знати про нові тенденції у даній галузі та засвоювати ефективний досвід колег. Слід регулярно стежити за тим, які новини бджільництва з’являються в Росії і за кордоном.

Спрощення збору меду

Що нового у сфері бджільництва в Росії та інших країнах світу?

Австралійці зробили переворот у бджільництві. За допомогою їх винаходу можна набагато легше збирати мед. Стюарт і Седар Андерсон 10 років працювали над автоматизацією збирання меду. Нарешті, в лютому 2015 року стало відомо про інноваційний тип вулика: до гнізда підставляється тара і повертається важіль, потім бджолиний продукт сам випливає.

Австралійці винайшли гніздо з винятковою пластикової рамкою, в якій немає згубного бісфенолу А, також вона частково зроблена з сот. Коли комахи цілком заповнюють стільники, рамка відкривається, і з неї стікає мед. Винахід запатентовано під найменуванням Flow.

При використанні даної технології більше не потрібно буде викурювати трудівниць з вулика, що зазвичай супроводжується укусами і загибеллю бджіл. Це значно скоротить час, що витрачається пасічниками на видобуток меду. Однак використовувати димар все ж необхідно для підтримки порядку в гніздах.

Незважаючи на успіх даного винаходу, деякі бджолярі досить скептично ставляться до нього, оскільки вони сумніваються в його ефективності.

Боротьба з кліщами

У Міннесоті фахівці працюють над виробництвом інноваційного пристрою для боротьби з небезпечними кліщами Вароа. Це пристосування не буде містити пестицидів та інших шкідливих елементів.

Ця технологія ще стоїть на етапі розробки. Пристосування зроблено з рамки, виготовленої з розкладаного екологічно чистого матеріалу. Винахід діє наступним чином: спеціальний пристрій у рамці нагрівається до необхідної температури, в результаті здійснюється стерилізація самців кліщів. Порушується природний цикл життя Варроа в пчелосемье.

Це цікаво  Пересадка бджіл у вулик з пчелопакета

Вентильована рамка

Протягом декількох років доктор наук А. Р. Маннапов вивчав природне середовище проживання медових трудівниць. В процесі досліджень він прийшов до висновку, що природне середовище є кращою умовою для комах і для виробництва меду.

У зв’язку з цим рамки, які застосовуються в традиційному бджільництві, володіють рядом недоліків. Для створення природного середовища для трудівниць вчені виробили нову рамку. Ширина її бічних планок дорівнює 34 мм, тому в гнізді відбувається природна вентиляція і оптимізується температура повітря.

Дослідники зробили кілька дослідів і вивчили зв’язок між мікрокліматом у вуликах і видом використовуваної рамки. Там, де застосовувався інноваційний тип рамки, були надані кращі умови життя бджіл.

Маннапов на міжнародному форумі пасічників показав нову рамку. Професор детально розповів про переваги свого винаходу і про основні напрямки розвитку галузі.

Музей бджільництва

Останні новини бджільництва говорять про те, що в 2017 році в Москві на ВДНГ буде відкритий павільйон бджільництва з музеєм бджоли. Це стало відомо від керівника департаменту природокористування Антона Кульбачевского.

За його словами, в музеї з’явиться можливість спостерігати за життям комах в реальному часі, бджоли будуть знаходитися в скляному гнізді. Очікується дуже цікава експозиція.

Спілка пасічників

Міністр сільського господарства Іркутської області Ілля Сумароков повідомив про створення Союзу бджолярів у своєму регіоні. У складі цієї організації на даний момент налічується 8 пасічників. Його головою є Віктор Сереженков. У майбутньому кількість учасників Союзу буде збільшуватися.

Сьогодні в Іркутській області знаходиться приблизно 16000 бджолиних сімей. Це дуже мало для забезпечення жителів даного регіону хорошим натуральним медом.

Учасники Союзу планують працювати над підвищенням обсягів виробництва природних продуктів бджільництва. Також вони будуть боротися з фальсифікованою продукцією, прагнути до забезпечення необхідних умов для ефективного зростання галузі. На зібранні пасічників будуть визначені першочергові заходи з розвитку бджільництва Іркутської області.

Це цікаво  Стебник для бджіл своїми руками: фото

Вимирання бджіл

Не так давно з’ясувалося, що сім видів бджіл Гавайських островів внесені в число особин, яким загрожує вимирання. Подібне в історії США з медовими трудівницями сталося в перший раз. З цієї причини був прийнятий закон, покликаний контролювати винищення даних комах, але якихось заходів по захисту особливих місць їх знаходження він не розглядає.

У далекому 2009 році деякими пасічниками були представлені перші занепокоєння, що відносяться до ситуації з смугастим поголів’ям. У той же час було адресовано в Службу захисту диких тварин перше звернення, але ніяких заходів з цього приводу не було зроблено. Прийнятий у даний час закон є першим кроком на шляху до відновлення необхідної кількості трудівниць та середовища їх проживання.

Однак дана проблема стосується не тільки Гавайських островів, це більш масштабна біда, яка загрожує всій планеті. Тільки за 2014 рік у Південній та Північній частині Америки було втрачено приблизно 60% бджіл. Такі проблеми виявлені також в більшості Європейських країн. Особливо сильно вони відчуваються в Естонії і Литві.

Основна небезпека ситуації полягає в тому, що точну причину такого вимирання неможливо з’ясувати. Одні фахівці вважають, що це відбувається в результаті розвитку небезпечного для комах паразитарного недуги вароатозу. При його виникненні хвороба поширюється з дуже великою швидкістю і не залишає бджолам ні єдиного шансу на виживання.

Інші дослідники вважають причиною вимирання активне застосування пестицидів, вони блокують нервову систему бджіл і призводять до неминучої смерті.

Також негативний вплив мають особливості клімату. Тривалі морози сприяють загибелі до 30% бджіл. Хімічні засоби, що використовуються бджолярами для лікування комах, також можуть знизити імунітет трудівниць і привести до великої смертності.

Це цікаво  Хлористий кобальт для бджіл: інструкція, застосування

Новини і все нове в бджільництві рекомендується дізнаватися всім пасічникам, щоб вести свій бізнес ефективно і отримувати якісний і корисний мед.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *