Що таке бджолопавільйон Берендей і як його зробити самостійно?

Бджолопавільйон Берендей: креслення, розміри, як зробити самому – розглядаємо в цій статті. Павільйони для кочівлі можна будувати за різними технологіями. Але система касетного змісту, відома як Берендей, найбільш оптимальна в нинішніх умовах. В основі її ідея проста до геніальності: треба зробити невеликий блок бджолиних сімей, що зручно перевозити.

Вивчивши історію Берендея, розумієш: люди подивилися уважно навколо і побачили, що самим доступним сучасним транспортом є Газель. З розрахунку на даний вид «тягача» і були побудовані перші павільйони: компактні, але досить місткі (до 36 сімей).

Друга цікава частина проекту – телескопічні опори під саме бджолине гуртожиток. Це дозволяє звільнити автомобіль і використовувати його для другого, третього рейсу для перевезення ще декількох павільйонів.

За простоту і зручність касетний бджолопавільйон Берендей з торгового знака став ім’ям прозивним. Медодобывающий народ, зрозумівши простоту задумки, почав активно копіювати технологію.

Тому можна сміливо говорити, що касетний павільйон Берендей своїми руками зробити – можливо.

Як зробити касетний вулик – аналог Берендей

Що таке бджолопавільйон Берендей і як його зробити самостійно?

Опори:

 • опорна конструкція виготовляється зі швелера розміром 120 мм, тип робіт – зварювання;
 • труба для телескопічних ніг – Æ60, 50. необхідна зварювання і слюсарний інструмент;
 • на лапи (опорні пластини) виконуються з листового металу товщиною від 10 мм. Операція для монтажу – зварювання. Лами можна зробити знімними за типом лап для автокранів;
 • всю конструкцію необхідно захистити від корозії, пофарбувати;
 • підстава каркаса обшивається дерев’яним настилом.

Далі всі конструкційні матеріали представлені деревом і виробами на його основі.

Каркас:

 1. Каркас формують з бруса 60×70 мм і обшивати дошками 20 мм без щілин по всіх площинах.
 2. Підлогу необхідно гідроізолювати, потім виконати настил.
 3. Встановлюється коробка дверного отвору, вентиляційні шахти, коробка вікна.
 4. Конструкцію утеплюють зсередини будь-яким доступним матеріалом. Достатній шар утеплювача – 100 мм. Після чого утеплювач обшивають ДВП (від 3 м на стелю до 12 мм на підлогу).
 5. Виберіть покрівельний матеріал. Оптимальним для даної конструкції є оцинкований профнастил, залізо.
Це цікаво  Захист бджіл від мурах, мишей, ос, синиць

Креслення:

Що таке бджолопавільйон Берендей і як його зробити самостійно?

Що таке бджолопавільйон Берендей і як його зробити самостійно?

Що таке бджолопавільйон Берендей і як його зробити самостійно?

Що таке бджолопавільйон Берендей і як його зробити самостійно?

Касетні відсіки:

Переходимо формування відсіків під касети. Стандартна конструкція відсіку дозволяє розмістити дві сім’ї з 2 крамницями кожен, розділений посередині листом ДВП.

 • вертикальне поділ виконують листом ДВП товщиною від 10 мм;
 • поділ відсіку можна виконати через знімне дно верхнього відсіку – так економиться матеріал. Але під висувним дном повинна бути ще решітка, через яку бджоли з вуликів різних не потраплять до сусідів;
 • розрахуйте кількість матеріалу на планки-опори, на які будуть спиратися рамки з сім’єю і магазини;
 • тильний край каркаса касети обшивається оргсклом або щільною плівкою – для контролю стану касети візуально.

Яких розмірів робити відсіки? Під кожну касету необхідно по висоті і ширині 435×375 мм простору. Сюди ж додайте знімні донні кришки. Не забудьте про сітчастий підрамник. Касети будують з рейки 20 мм, кути додатково скріплюють фанерою або алюмінієвим листом (див. креслення). По глибині орієнтуйтеся на кількість рамок, які повинні стати в касети: від 8 до 11. Це кількість рамок зустрічається у більшості джерел.

Передбачте підставку або переносний стіл для касет, який можна буде підвішувати на кронштейни до стійок при вивантаженні комплектів заповнених рамок. Закріплюються касети по-різному: можна використовувати шпінгалети в якості обмежувачів, можна – загальні планки-стопори та інші системи. Павільйон для бджіл берендей практично готовий, залишилося подумати про вентиляції, вічках, встановити двері і можна заселяти «мешканців».

Переваги касетних павільйонів

Свій пересувний павільйон – мрія кожного пасічника, який хоче активно займатися збором врожаю. Система дозволяє спростити багато завдань:

 1. Спрощується обслуговування і доступ до бджолиним сім’ям.
 2. Економиться час вибірки повних магазинів.
 3. Мобільність не тільки запорука доброго медозбору. У випадку з Берендеем, як раніше згадувалося, ви маєте можливість за допомогою одного автомобіля перевозити кілька таких павільйонів по черзі.
 4. Безпека – задаються питання, а не вкрадуть чи конструкцію, без нагляду пасічника. Насправді вкрасти її складно – це цікаво тільки іншому пасічнику, а їх в районі дуже небагато. А пошкодити навряд чи хто зважиться – хулігану для себе дорожче буде турбувати ваших бджілок. Хіба хто пару рамок вкраде – але направлятися за 20-30 км від населеного пункту заради пари рамок? Більшість людей відмовиться, думаємо, від перспективи такої «легкої» наживи.
Це цікаво  Мед в сотах: користь і шкода

Ціна готового заводського павільйону вище, самостійно він обходиться на 30…45% дешевше, якщо без візка, і на 50…70% менше ніж готовий фургон з шасі. Ми не згадуємо цифру, скільки коштує заводський варіант, так як ціни залежать від багатьох факторів і часто змінюються останнім часом. При самостійному виробництві додатково можна заощадити на матеріалах.

В цілому відгуки пасічників про таку систему для професійного збору врожаю меду – позитивні. Система знімає багато операцій, які потребують затрати фізичних сил, які необхідні для роботи з касетами, так як їх стає набагато більше, якщо порівнювати з невеликої домашньої пасікою. Ефективність пасіки з касетної системою Берендей росте на 30-70%, якщо працювати з таким же об’ємом бджолиних сімей, розміщених в окремих вуликах.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *