Що таке препарат Тимол для бджіл та інструкція по його застосуванню

Серед багатьох бджолярів виникає здивування з-за великої бджолиної відмінка. Найчастіше викликано воно кліщами. На щастя, фармацевти пропонують вирішення проблеми.

Нижче ви дізнаєтеся про всі особливості кошти Тимол: що це, інструкція із застосування, відгуки і зрозумієте, чи воно справді здатне вберегти трудівниць від вимирання.

Кліщ Varroa destructor

Що таке препарат Тимол для бджіл та інструкція по його застосуванню

Коричневе членистоноге досягає в довжину не більше 1,2 мм, так що розглянути її неозброєним оком не представляється можливим. Кліщ паразитує на бджолах і харчуються їх кров’ю. Поширення у нього швидке, від однієї бджоли може заразитися весь вулик. В результаті пасічники зазнають великі втрати корисних комах.

Розпізнати діяльність «хижаків» проблематично, але можливо. Його присутність видають такі особливості бджіл:

 1. Зменшення активності при зборі нектару.
 2. Неприємний зовнішній вигляд.
 3. Підвищена агресивність.

Смерть від виснаження може наступити вже на п’ятому місяці з моменту народження. «Тимол» для бджіл був створений з метою допомоги жителям вуликів. Розглянемо його максимально детально.

Опис препарату

Тимол – що це таке? Це белоцветные кристали або порошок з неприємним запахом. У воді майже не розчиняється, в розчинниках органічного походження навпаки. Чебрець звичаїв – рослина, з якого він видобувається.

Позитивні дії:

 • протимікробний;
 • антисептичну;
 • аналгетична;
 • протизапальна.

Застосовується як у випадку профілактики, так і при наявності явних свідчень хвороби бджіл.

Способи застосування

Інструкція по застосуванню «Тимолу» є в декількох варіантах. Кожен з них продуктивно позначається на стані комах і призводить до бажаних результатів. Проводиться лікування навесні або восени.

 1. Перший спосіб базується на використанні невеликих полотняних мішечків. Розміри їх – 10 на 10 см В кожен з них засипається по 10 грам порошку. Один служить для лікування лише одного вулика. Расфасовав ліки, необхідно повісити його на 12-14 днів над задньою стінкою місця проживання бджіл. Після закінчення п’яти днів запаси вмісту поповнюються. Як тільки мішечок підвішений, дві доби не слід відкривати вулик. Пари кошти при цьому швидко зникнуть за рахунок повітряного потоку. Оптимальна температура для багатоденної процедури – близько 20°С (не повинна перевищувати позначку в 27°С). Обробка будиночка призводить до опадання кліщів з бджолиних тел.
 2. Другий спосіб – створення корму на основі канді (поживного тесту для бджіл з меду і різних добавок). 3 грама ліки поєднуються з 10 кг виготовленого канді. На одну раму бджолярі виділяють приблизно 40 г суміші. Ідеальне число підживлень – 3 (з тижневими інтервалами).
 3. «Тимол» розпорошується по верхніх брусків рамок. Вуличка вимагає 0,25 грамів кошти.
 4. Пропорції можуть бути змінені, як і тривалість цькування кліщів. Наприклад, якщо трудовий народ слабо вражений хворобою, тоді «Тимол» використовується двічі. Після першого застосування повинно пройти не менше тижня. Коли сім’ї сильно вражені, бажано тричі «пройтися» препаратом з перервами в 4 дні.
 5. «Тимол» і цукровий сироп з 50%-ою концентрацією – ще одне правильне рішення. Пропорція така: 25 л сиропу розчиняється 3 р вакцини. Готова підживлення в обсязі 100 мл виділяється на раму.
Це цікаво  Українська степова порода бджіл: відгуки

Особливості роботи з речовиною та інші нюанси

Звернення з хімією вимагає акуратності. Ні в якому разі не можна допустити того, щоб він потрапив на шкіру, в очі та дихальні шляхи. Це здатне привести до роздратування, алергічних реакцій і інших несприятливих наслідків.

На запобіжні заходи у вигляді використання спецодягу не можна закривати очі. В обов’язковому порядку забезпечите себе:

 • щільним робочим комбінезоном;
 • захисними окулярами або респіратором;
 • гумовими рукавичками.

До речі, по закінченні обробки до збирання меду можна без небезпеки для здоров’я приступати лише через тиждень. Смак продукту бджільництва аніскільки не зміниться, корисні властивості не убавятся.

Стосовно зберігання: засіб повинен знаходитися в сухому місці, куди не потрапляє світло, при кімнатній температурі (не більше 25°С). Важливо простежити за тим, щоб упаковка була щільно закрита. Термін зберігання: 2 роки.

Ціна на «Тимол» чітко не фіксована. Само собою, все залежить від торгової точки. В середньому, за 5 г порошку в пакетику просять в районі 50 рублів. Ліки у флаконі обійдеться дорожче: 3 м оцінюються в 70-80 рублів.

Переваги

Виріб володіє кількома позитивними якостями, за рахунок яких і стає об’єктом уваги бджолярів:

 1. Простота застосування.
 2. Доступність в аптеках.
 3. Ефективність.
 4. Невисока ціна.
 5. Безпечність для бджіл.

Відгуки

Мірилом якості продукції нерідко виступає думка людини, опробовавшего її. На форумах в інтернеті люди знайшли що виразити у відгуках з приводу даного препарату.

«Тримаю 46 бджолосімей. Користуюся тимолом протягом трьох років, лечу вароатоз. Даю його в сиропі. Поки що все чудово, бджоли працюють на славу, масового падежу не спостерігав. До речі, крім цього порошку використовую смужки фумисана. Від нього кліщі гуляють бджолам, а з бджіл як раз їх тимол виганяє. Претензій до виробників ніяких немає» – Олег.

«Тимол використовував неодноразово і завжди в міру. Мені особисто допомагав. Цікавився у сусідів. Вони говорили, що взяли препарат на озброєння нещодавно, а минулого літа залишали його у вуликах в мішечках на весь сезон. Як виявилося, бджоли не зледачіли та не загинули. Навпаки, стали сильніше і здоровіше» – Андрій.

«Стаж роботи на пасіці: 5 років. Завжди довіряв і як і раніше довіряю «Тимолу». Ніколи не бачив, щоб засіб скашивало жужжалок. Додаю в цукровий сироп і згодовую – бджілки позбавляються від паразитів. Плюси ось такі: дієвість, бюджетна ціна, зручність застосування. Хочу порадити його всім тим, хто ще сумнівається, чи варто його купувати чи ні. Безперечно варто!» – Василь.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *