Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Бджолиний віск широко використовується в медицині і косметології, а для отримання цього цінного продукту придумано чимало хитромудрих пристосувань. Як зробити домашню парову воскотопку своїми руками: пристрій, креслення і корисні рекомендації по використанню наведені в інформації нашої статті.

Призначення та опис

Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Воскотопка парова являє собою простий пристрій, яке можна виготовити своїми руками. Завдяки тому, що температура плавлення воску досить низька (від 70 градусів тепла), під впливом пари структура сот втрачає міцність і стає рідкою. В якості сировини використовуються старі стільники без меду, невикористані або пошкоджені вощини, а також інші продукти життєдіяльності бджіл, що містять віск.

Всі приготовані продукти нагріваються воскотопкой, причому вплив може відбуватися під впливом різних факторів, аж до сонячної енергії. Найбільш продуктивною вважається воскотопка парова, такий спосіб ефективний і нескладний.

Паровий метод відрізняється цілим рядом переваг, адже якість продукту, отриманого таким чином, досить високий. Крім того, віск не контактує з водою, а значить, зберігає максимально корисний склад. Розтоплений віск зручніше збирати, можна пристосувати для цього будь-яку підходящу ємність.

Як перетапливающего віск пристрою можна використовувати:

 • стару пароварку;
 • соковарку найпростішої конструкції;
 • покупне виріб;
 • самостійно зроблений агрегат.

Саморобний пристрій крім економічної вигоди може мати додаткові переваги, наприклад, робота на відкритому вогні. Це дозволить надалі заощадити ресурси і виконувати плавку воску далеко від житлових приміщень, що жарким літом також важливо.

Проста воскотопка парова своїми руками цілком доступна для самостійного виготовлення, можна використовувати буквально всі підручні засоби. Детальний опис типового пристрою, а також креслення та алгоритм дій ви знайдете в нижчеподаній інформації.

Як зробити самостійно?

Будь агрегат подібного призначення повинен складатися з стандартних частин. Конфігурація, розмір і розташування цих сегментів може відрізнятися кардинальним чином. Будь пасічник, довгий час займається подібною роботою, може запропонувати свій варіант зручного парового обладнання для переплавки воску.

Це цікаво  Обігрів бджіл: що вибрати

Оптимальними вважаються круглі моделі. Це просто і зручно, тим більше що у дбайливого господаря завжди знайдеться відповідний матеріал під рукою. Зазвичай в цій якості використовується висока каструля, корпус пральної машини, газової або молочного балона і навіть великого вогнегасника. Фантазія в цьому випадку не обмежена, багато вдалих проектів можна знайти в інтернеті і на тематичних форумах.

Прямокутні воскотопки також широко використовуються. Комфорт досягається завдяки такій конструкції, коли можна обробляти безпосередньо рамку з сотами. Це не тільки економічно вигідніше, але ще і дуже зручно, адже згодом не потрібно дезінфекційна обробка каркаса рамок.

Основні частини воскотопки на пару:

 1. Основний корпус з кришкою, що щільно закривається.
 2. Сітчаста корзина або ємність під рамки.
 3. Парогенератор.
 4. Піддон для збору розплавленого воску.

Ємність, що утворює пар повинна з’єднуватися зручним способом. Зазвичай для цього використовується шланг. Подача води обов’язково повинна регулюватися, щоб не допустити перегріву ємності. Користуватися таким обладнанням необхідно дотримуючись техніки безпеки.

Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Головний етап робіт — зробити парогенератор для воскотопки своїми руками. Найпростіша конструкція передбачає використання видозміненого газового балона, пристосованого під піч-буржуйку. Конструкція з’єднана з прямокутним коробом, виготовленим під розмір стандартних рамок.

Щоб подача пара була максимально успішною, шланг не повинен бути занадто довгим. Крім того, необхідно продумати спеціальний піддон з сітчастим отвором, в якому стане збиратися і фільтруватися розплавлений віск. Продукт, отриманий таким чином, буде максимально чистим і якісним.

Компактні моделі воскотопок) мають на увазі наявність ємності з водою в нижній частині пристрою. Верхній бак забезпечений необхідними отворами для проникнення пари і окремим виходом для подачі розтопленого воску.

Переваги готового виробу

Воскотопка парова рамкова продається і у вільному продажу, тому вибрати агрегат за своїми потребам дуже просто. Якісні моделі виготовлені з нержавіючої сталі і передбачають всі можливі функції. Якщо немає відповідних заготовок зі старої посуду або обладнання, такий варіант буде оптимальним рішенням.

Це цікаво  Підсаджування маток у бджолині сім'ї

Крім нержавіючої сталі, для виробництва парових воскотопок) використовується алюміній і оцинкована сталь. Для зручності використання вони забезпечені необхідними кранами для зливу розтопленого воску, а також зручною сітчастої кошиком, в яку завантажується вихідна сировина.

Розрізняють також інші переваги покупних воскотопок):

 • стандартні розміри;
 • продуманий дизайн;
 • швидкий результат;
 • якісний продукт;
 • мінімальне втручання в процес.

Головний недолік — вартість. Зміст пасіки і так передбачає постійні витрати на обслуговування, які не завжди покриваються продажем меду. Використання саморобного обладнання: воскотопки, преса для виготовлення вощин, медогонок та інших необхідних пристосувань допоможе зробити виробництво рентабельним.

Воскотопка парова — простий і ефективний агрегат, дуже необхідний на пасіці. Оптимальна модель повинна бути зручною у використанні, тому бажано пристосувати ємність під необхідні обсяги. В залежності від особистих уподобань вона може бути круглої і прямокутної, різного об’єму і габаритів.

Незмінним залишається висока якість одержуваного воску, який не вимагає повторної переплавлення. Крім того, такі воскотопки вельми економічні і представлені в широкому асортименті моделей. Якщо ви плануєте зробити парову воскотопку своїми руками, наша інформація допоможе вам у цьому корисними порадами та наочними фотографіями.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *