Синяковый мед: корисні властивості, фото

Синяковый мед у чистому вигляді практично не зустрічається, так як садити поля виключно цієї рослини перестали з радянського часу. Та й тоді подібні заходи проводилися надзвичайно рідко. Тому має сенс говорити про синяковом меді в тому випадку, якщо нектар цієї рослини займає більше половини від всього обсягу меду, а така ситуація зустрічається досить часто.

Синяковый мед

Синяк у сфері бджільництва по праву вважається дивовижним рослиною. По-перше, знайома його феноменальна медоносна врожайність, а, по-друге, корисні властивості синякового меду досить сильні і помітні при загоєнні ран.

Що за рослина синець?

Синяк — це рослина у вигляді стовпчика з ультрамариновыми синіми квітами, що мають червонуваті тичинки і маточки. Стебло рослини покритий жорсткими щетинками. Рослина досягає висоти від 30 до 80 сантиметрів. Вважається, що ареал його обмежується Алтаєм, але насправді його часто можна зустріти в середній смузі і на півдні Росії, особливо в Криму.

Ця рослина надзвичайно вимогливо до чистоти навколишнього екологічної обстановки, воно не росте вздовж доріг і біля промислових міст. Завдяки цьому синяковый мед завжди відрізняється екологічною чистотою.

Знамениті медоносні якості синця

У радянський час був складений рейтинг найбільш прибуткових медоносів для посіву їх навколо пасік. На перше місце вийшла фацелія, а на другому опинився синяк. Медоносність — від 350 до 800 кг з одного гектара посівів. За даними М. М. Глухова, один гектар чистих посівів синяка навколо пасіки за медоносної продуктивності альтернативний 25 гектарів посівів гречки.

Особливості та корисні властивості меду синякового

  • Світло-бурштиновий колір і густа консистенція у свіжому вигляді. Після зберігання трохи темніє. В кристалізованому вигляді має світло-бежевий відтінок.
  • Смак меду незвичайно ніжний і як би прозорий. Ніякої гіркоти, терпкості або нудотності. Післясмак не відчувається.
  • Аромат нерізкий, ніжний з відтінком лугового різнотрав’я.
Це цікаво  Причини швидкої кристалізації меду і її зв'язок з якістю продукту

Лікувальні властивості синякового меду особливо яскраво проявляються при лікуванні ран. Мед накладають на рану у вигляді компресу, чому вона швидко очищається і заживає. Синяковый мед відмінно лікує і гнійні рани, трохи обезболивая їх.

Його ранозагоювальні якості настільки помітні, що промисловість на його основі випускає спеціальні креми для догляду за запаленою шкірою. Крім шкірних захворювань цілющі властивості ще відображаються на стані судин, тому його корисно вживати при атеросклерозі.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *