Сіра гірська кавказька порода бджіл: фото

Кавказянка (сіра гірська кавказька бджола) — дуже частий вид у бджільництві.

Гірська кавказька бджола сіра

Використовується в селекції і технології пасічникування, так як має великий набір переваг перед іншими, а саме:

  1. Інтенсивно шукає мед і у великій кількості його збирає.
  2. Швидко шукає альтернативу будь медоносу і йде на інший.
  3. Без проблем бере пилок з червоної конюшини.
  4. Здатна визначати і кількість запасів нектару, і його доступність, і концентрацію.

Сірі гірські кавказькі бджоли — порода, народжена в суворих умовах, і тому найкращим місцем для її життя є Кавказ. Але на сьогодні виведено стільки її порід і видів, що, по суті, вона може жити і в більшій частині регіонів. Особливо це стосується мегрельского виду.

Сіра гірська кавказька бджола: опис

Кавказянка — бджоли кавказької породи, які, насамперед, відрізняються дуже довгим хоботком (близько 7,2 — 7,5 мм). Вага матки — порядку 200 мг, яйцеплодность — 2 000 яєць на день. Сірі гірські кавказькі бджоли дуже миролюбні і не атакують пасічника при огляді вулика.

Сірі гірські кавказькі бджоли також особливо стежать за маткою на предмет кількості яєць в кладці. Вони дуже ретельно стежать за розплодом, тому вигідні для селекції. Тому і навесні, і влітку краще ставити у вулики ще стільники.

У них дуже низька здатність до ройливости, що дозволяє виводити навіть до 8 маточників. Якщо ж вони почали роїтися, досить вирізати один з маточників і розширити гніздо.

Недоліки породи сірі гірські кавказькі бджоли

Незважаючи на настільки велику кількість позитивних характеристик, всі бджоли сірої гірської карпатської породи мають і деякі недоліки.

Це цікаво  Правила застосування Апироя та відгуки бджолярів про це препараті

Кавказянка

Виділяють такі з них:

  1. Сіра гірська кавказька порода бджіл не дуже стійка до холодної зими, так як виведена в південних регіонах.
  2. Комаха не має стійкості до нозематозу, тому потрібно регулярно робити профілактику, а також оглядати вулик на предмет цього захворювання, забезпечувати нормальну температуру, вентиляцію і теплу зимівлю.
  3. Сіра гірська кавказька бджола не має здатності до швидкої адаптації, а тому потрібно створювати комфортні умови для комахи і стежити за його життєвим циклом і здоров’ям.
  4. Сірі гірські кавказькі бджоли схильні і до крадіжки, а тому пасічнику слід докласти максимум зусиль, щоб запобігти цей негативний процес.

Слід враховувати, що всі сірі гірські кавказькі бджоли — це ряд підвидів, фото яких певним чином відрізняються. Так, в основному у всіх цих комах сіре тіло, але є види, у яких воно має жовтизну. Це все ні в якому разі не погіршує властивості цього чудового виду, а просто свідчить про глибоку адаптації комах у середовище їх проживання.

Сіра гірська кавказька бджола — досить сміливий і відмінний вибір для тих, хто хоче мати пасіку в південних регіонах. Ця трудівниця принесе багато меду і буде легкою у зверненні кожен день. Адже вона миролюбна, не шкідлива і стійка працівниця.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *