Скільки часу може зберігатися в сухому вигляді натуральний прополіс?

Прополіс вважається фаворитом серед дієвих натуральних препаратів. Перш ніж купувати товар, слід знати, в яких умовах його слід зберігати.

Термін придатності прополісу в сухому вигляді – тема поточної статті. Розберемо те, як довго бджолиний продукт може перебувати в будинку без втрати якості, способи продовження його зберігання.

Опис

Скільки часу може зберігатися в сухому вигляді натуральний прополіс?

Прополіс виробляється бджолами на основі зібраної пилку. Маленькі липкі кульки коричневого кольору служать у вулику природним клеєм, який призначається для забивання отворів. Це дозволяє берегти потомство від протягів і хвороботворних мікроорганізмів із зовнішнього середовища.

Склад бджолиного клею наступний:

 1. Ефірні масла.
 2. Вітаміни.
 3. Дубильні речовини.
 4. Кислоти.
 5. Мінерали.
 6. Віск.
 7. Смоли і бальзами.

Цей набір надає благотворний вплив на людське здоров’я. Натуральний продукт володіє наступними властивостями:

 • протизапальний;
 • імуномодулююча;
 • дезінфікуючий;
 • антибактеріальне;
 • антиоксидантну;
 • антитоксичну та інші.

Тому вживати прополіс рекомендується як мінімум для профілактики ряду захворювань. Причому є його корисно більшою мірою дітям і літнім людям.

Свідчення

Лікарі призначають терапію бджолиним клеєм при:

 1. Варикозної виразки.
 2. Шкірних захворюваннях.
 3. Хворобах урологічного і венерологічного характеру.
 4. Проблеми з ШКТ.
 5. Нагноєннях.
 6. Ударах.
 7. Запальних процесах.
 8. Застудних захворюваннях.
 9. Психічних розладах.
 10. Безсонні.

Використовують у вигляді відварів і настойок на спирту, так і в сухому вигляді, що в деяких випадках набагато корисніше.

Правила зберігання

Цілющі ефекти прополісу зберігаються, в середньому, на протязі 7 років. Якщо підібрати правильні умови зберігання, тоді цей термін можна продовжити на 2-3 роки.

Пасічники добувають його в літні місяці. Він накопичується на рамках всередині вулика. Його акуратно зшкрібають і розфасовують, поміщаючи в поліетиленові пакети. Саме в такому вигляді найчастіше товар зустрічається в більшості аптек. Також на прилавках можна побачити бджолиний клей в невеликих баночках.

Це цікаво  Чому вживати диню з медом вважається небезпечним?

Ось кілька важливих правил, яких слід дотримуватися при зберіганні прополісу в домашніх умовах:

 • Раздавливайте гранули і формуйте з них коржики.
 • Запаковывайте потрібну кількість прополісу у фольгу або ж в пергаментний аркуш і згорніть у кілька шарів. Звичайна газета не допускається, оскільки корисний засіб може просочитися шкідливими речовинами, що використовуються при її виробництві. Альтернатива – загортати продукт з вулика в поліетиленові пакети, щільно зав’язувати їх і складувати в дерев’яні ящики. Якщо є можливість, використовуйте ємність з темного скла з надійною кришкою.
 • Упакований прополіс досить чутливий до світла, тому зберігати його бажано в темних місцях при температурі не вище 25 градусів.
 • Слідкуйте за тим, щоб в ємність, де зберігається препарат, не потрапляв пил і всілякий сміття. Міцно тримайте кришку кожен раз, як тільки виникне необхідність використання для профілактики або терапії.
 • Зберігайте ліки далеко від хімічних побутових засобів, наприклад, пральних порошків, рідин для миття вікон та посуду, отрут від тарганів і клопів.

Приміщення

Приміщення потрібно вибрати таке, щоб воно добре вентилювалися, і в нього не проникали сонячні промені. Поширені такі варіанти зберігання:

 1. Шафа – це небезпечне місце для змісту. Найчастіше поблизу знаходяться опалювальні батареї, плита та різні електроприлади, від яких виходить тепло. Високі температури згубно впливають на цілющі властивості. Також певну загрозу представляють знаходяться неподалік умивальники і сміттєві відра.
 2. Холодильник – багато людей вважають, що не існує кращого місця для зберігання такого продукту. Однак це велика помилка. Заморожений прополіс нерідко кришиться, а надмірна вологість сприяє швидкому погіршення цілющих якостей. Поряд з цим на нього негативно впливають фрукти, м’ясо, риба та інша їжа, що виділяє стійкий запах.
 3. Комора – мабуть, найбільш прийнятне місце для зберігання, але за умови, що вона очищена від старих речей, у яких скупчується багато пилу. Якщо температура задовільна, тоді зупиняйтеся на цьому варіанті.
Це цікаво  Лікування хелікобактер пілорі настоянкою прополісу: відгуки

Ознаки зіпсованого прополісу

Свідченням того, що бджолиний клей не слід вживати, буде його крихкість разом з відсутністю липкості. Якщо кілька кульок ліки буквально розпадаються в руках, тоді таким засобом можна користуватися.

Це може бути викликано багаторазовим переохолодженням, надмірним нагріванням, контактами з хімічними речовинами штучного походження. У цьому випадку віск слід викидати, оскільки нічого корисного в його складі майже не залишилося.

Висновок

Уважно стежте за тим, в яких умовах перебуває упаковка з препаратом. Будь-які відхилення від допустимих норм зберігання чреваті для вас неприємними наслідками.

До речі, мазь, водна і спиртової настоянки не так вибагливі до температури та інших факторів. Зберігати їх для лікування можливих недуг в майбутньому простіше, але в плані тривалості зберігання традиційній формі вони поступаються.

Будьте здорові!

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *