Скільки і якого меду можна вживати при цукровому діабеті?

Чи можна при цукровому діабеті є мед чи ні? Страждає на цукровий діабет (ЦД) пацієнт повинен дотримуватися дієти, яка зазвичай виключає солодощі і ряд інших продуктів. Частина лікарів відносять до них і ласощі з вуликів, збагачений вуглеводами.

Інша частина джерел каже, що вживання меду не призводить до різкого зростання рівня цукру в крові хворого. Розберемося в цьому питанні.

Думка лікарів

Скільки і якого меду можна вживати при цукровому діабеті?

Одна половина медицини однозначно заявляє: цукровмісні солодощі, на переробку глюкози з яких організм витрачає цінний інсулін при діабеті їсти не можна, а вуглеводи повинні бути знижені до мінімуму. Але друга половина говорить зовсім інше: мед не є чистим цукровмісним продуктом і його можна обмежено є хворим на цукровий діабет 2 типу, а окремі джерела пропонують вживати і при 1 типі.

Вуглеводів він містить багато (75%), але глюкози з них немає і половини – велика частина представлена фруктозою, на переробку якої інсулін не витрачається. На підтримку другої сторони виступають і дослідження, які показують, що мед містить компонент гликутил – він схожий за будовою і властивостями на інсулін і частково допомагає зменшенню рівня глюкози в крові.

Однозначно сторони сходяться на думці, що заборонено вживати цю солодкість при діабеті тільки в тяжкому перебігу хвороби. Мед при цукровому діабеті 2 типу, рекомендують приймати по 1…2 чайних ложки в день, але є ряд додаткових заходів, які потрібно дотримуватися.

Необхідно також всіх тих, хто читає цей матеріал попередити, що самостійно приймати рішення про вжиття меду при цукровому діабеті не варто: попередньо консультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.

Цукровий діабет і мед

Два табори («за» і «проти» меду для діабетиків) підкріплюють свої доводи дослідженнями, які підтверджують правоту і перших і останніх. Тут важливо зрозуміти до чого апелюють обидві сторони:

 1. Противники кажуть, що перевищення рівня цукру в крові може викликати мед з вмістом глюкози понад 15%. І це правда – це небезпечно. До таких видів відносяться недозрівші АПІ-продукти, зібрані промисловими методами, коли бджоли активно носять нектар, не встигають його толком переробляти, а після пасічники його швидко викачують і відправляють на продаж. По суті, продукт не проходить всі необхідні стадії ферментації, а це може бути причиною більшої кількості глюкози в продукті.
 2. Захисники, які допускають вживання меду при цукровому діабеті, стверджують, що певні сорти приймати можна. Натуральний екологічно чистий визрів продукт містить не більше 15% глюкози. Але зібраний він повинен бути тільки по технології, що не відрізняється від природного. А саме: пасічник не повинен активно експлуатувати бджолині сім’ї, зобов’язаний давати продукту визріти – відстоять в сотах до хитавиці. Такі дари бджіл, стверджують вони, можна їсти, коли у пацієнта цукровий діабет 2 типу.
 3. Цукровий діабет – хвороба ендокринної системи, вона характеризується нездатністю організму засвоювати вуглеводні продукти. Противники меду при такому захворюванні роблять акцент на цей факт. Захисники радять діабетикам, якщо дотримується низкоуглеводная дієта, приймати продукт обмежено, що не вплине на загальну кількість вуглеводів в раціоні.
 4. На захист виступає і ряд досліджень, які стверджують, що можна при цукровому діабеті є мед, навіть якщо це діабет 1 типу. Мед в цих дослідженнях проявив себе як засіб, що знижує кров’яний тиск та стабілізатор рівня гликогемоглобина. При цьому зростання рівня цукру у пацієнтів не спостерігалося.
 5. Захисники меду також стверджують, що він не впливає на зростання цукру в крові, з-за свого повільного всмоктування органами ШКТ. Це дійсно «важкий» для шлунка» продукт, і він повільно перетравлюється. Тому організм людини, що страждає СД, встигає виробити достатньо інсуліну, щоб впоратися з цією навантаженням. Для діабету 2 типу його рекомендують навіть для щоденного прийому до 1 столової ложки.
Це цікаво  Застосування крем-воску «Здоровий» для боротьби з болем у суглобах

Як приймати мед при діабеті?

Все дуже індивідуально, коли питання стосується кожного окремо взятого пацієнта. По-перше, вам необхідно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Якщо він дає добро, то виглядати це має наступним чином:

 • спочатку ви повинні будете приймати продукт дуже малими порціями і постійно контролювати рівень цукру після прийому, щоб з’ясувати, скільки вам реально можна їсти. Норма виявляється індивідуально. Для одних це може бути 2 столових ложки в день, для інших – менше чверті чайної ложки;
 • контроль цукру здійснюється певний період. Для кожного це індивідуальний строк. Можливо, лікар порекомендує вам контролювати цей процес 3…5 днів, але може призначити і 2…3 тижні. Це залежить від типу захворювання, його перебігу та окремих симптомів;
 • лікар, якщо дозволить, повинен повідомити вам всі можливі наслідки від експерименту. Також він повинен зорієнтувати, який мед можна приймати, а який не дозволяється.

Який мед можна вживати діабетикам?

Це дуже важливе питання: питання безпеки. Якщо вже вирішили їсти цю солодкість, то в цьому випадку можна порадити наступне:

 1. Тільки зрілий, зібраний у чистому районі продукт.
 2. Пасічника бажано знати особисто і не один рік: він повинен розуміти вашу проблему і усвідомлювати, що якщо підсуне вам неякісний нектар, то це може стати причиною турбується за ваше життя.
 3. Важливо! Це повинен бути мед з високим вмістом фруктози, до яких найчастіше відносять ранні, довго не густеющие сорти акацієвий (рекомендують найбільш часто, як дієтичний), липовий (частіше згадується як иммуноукрепляющий), каштановий (довго не густіє, має регенеруючі властивості), гречаний (багато джерел називають його діабетичний).
 4. Пізні кристалізуються в короткі терміни сорту не рекомендують. Найчастіше це подсолнуховый збір та нектари, зібрані в останні тижні літа.
 5. Не слід вживати зацукрований мед при діабеті будь-якого типу.
Це цікаво  Медово-гірчичне обгортання: рецепти та відгуки

ВАЖЛИВО! Лікнеп про мед і діабет:

 • у багатьох стаття в мережі інтернет говориться, що при цукровому діабеті можна їсти мед по дві столові ложки щодня. Але при подальшому читанні з’ясовується, що мед корисний діабетикам (!) своєю глюкозою (саме цієї складової)! Якщо зустрічаєте таке – закривайте цю статтю. Ті, хто страждає на хворобу, знають чому. А тим, хто не знає, відповідаємо: діабет, по суті, і проявляється тим, що людина не може переробляти глюкозу через нестачу гормону «інсулін» в організмі;
 • діабет часто супроводжується збільшенням ваги – організм накопичує незасвоєні вуглеводи, не використовуючи їх в обміні речовин. Тому приймати мед як цілюща речовина в даному випадку також не слід, як пишуть багато джерел. Продукт, що складається на 70-75% з вуглеводів, може додати вам зайвий вага: потроху, по 3-5 грам на добу. А за рік це складе мінімум 1 зайвий кілограм ваги. Тому необхідно завжди розглядати лікування медом цукрового діабету, його прийом як продукту харчування з двох сторін: як цілющий препарат, який може вплинути на вас позитивно, так і фактор, що додає вагу тіла або ризик для життя;
 • ще раз: повністю дати відповідь на питання чи можна мед при цукровому діабеті, не зможе навіть лікар – необхідно спостерігати, вивчати свою реакцію на цей продукт. Лікар може і заборонити його їсти. Найбільш часта причина – слабка ендокринна система, яка не виробляє необхідні в достатній кількості гормони і речовини не тільки для переробки цукру (глюкози), але і інших, що беруть участь у переробці їжі.

Лікування діабету медом

Мед сам по собі лікувати цукровий діабет не здатний. Прийом цього продукту може бути корисний, але хвороба не піде, якщо пити рекомендовані різними сайтами зілля і використовувати рецепти інших засобів народної медицини. Поліпшити загальний стан – продукт здатний, в цьому плані може бути корисний. Але тільки постійне медикаментозне лікування рятує від цукрового діабету.

Це цікаво  Популярні рецепти освітлення волосся за допомогою меду і користь цієї процедури

Необхідно розуміти, що є ряд обмежень на прийом, навіть якщо лікар дозволив:

 1. При цукровому діабеті можна приймати дане ласощі при загостренні хвороби, погане самопочуття, коли організм ослаблений іншими хворобами і не функціонує нормально.
 2. При порушенні роботи органів ШКТ, болях у районі підшлункової, мед також краще не їсти – він може бути шкідливий, додатково навантажуючи дані органи.
 3. Підшлункова залоза (там, де і виробляється організмом інсулін) апріорі не любить солодкого – це скажуть вам більшість лікарів. Тому подібне лікування їй точно не сподобається. Велика користь для організму буде від дотримання призначеної дієти.
 4. На пізніх стадіях СД будь-якого типу мед – заборонений.

Висновки

 • мед можна вживати при діабеті 2 типу, але тільки з дозволу і під контролем ендокринолога, при нормальному самопочутті пацієнта;
 • мед при діабеті 1 типу слід вживати обережно, так як він можна отримати різке зростання рівня цукру в крові навіть при невеликій кількості продукту;
 • чи можна вживати мед для лікування цукрового діабету? Ні – мед не лікує цю хворобу;
 • крім діабету 1 і 2 типів, існує ще кілька видів цукрового діабету. Вживання цього ласощі при їх протіканні не описано;
 • позитивні процеси у діабетиків при прийомі є – це факт. Але супротивники мають і свої приклади, коли мед ставав загрозою здоров’ю пацієнтам з цим захворюванням. Для прийняття рішення – брати ласощі в їжу чи ні, кожній конкретній людині з СД необхідно проводити тест на сумісність меду та його організму;
 • не можна приймати мед, не розуміючи, в який бік у вас порушений баланс обміну речовин. Порушення вуглеводного балансу тягне за собою і порушення інших обмінних процесів: водно-сольового балансу, білкового, мінерального і т. п. Тому мед може вплинути на одні процеси позитивно, а на інші – негативно. Для цього і потрібна консультація лікаря, щоб розуміти, що ви отримаєте в результаті: користь чи шкоду.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *