Скільки меду дає один вулик за сезон: від чого це залежить

Пасіка – це не тільки цікаве хобі, але й засіб заробітку, тому питання про те, скільки меду дає один вулик за сезон, надзвичайно важливий. Досвідчені пасічники знають, що «врожайність» меду може бути різною, але є фактори, які на неї впливають.

Скільки меду дає один вулик за сезон

Що впливає на кількість меду у вулику: основні чинники

На кількість меду впливають такі фактори:

  1. Розмір вулика і кількість рамок;
  2. Порода і здоров’я бджіл. Сильні сім’ї видобувають більше меду, слабкі, відповідно, менше. Не кожна бджола може легко пристосуватися до збору у певному регіоні. Так, в одній місцевості ефективно тримати кавказьких бджіл, а на іншій –
    среднерусских.
  3. Наявність достатку медоносних рослин і клімат регіону. Деякі бджолярі з-за несприятливих умов займаються кочовим бджільництвом, що допомагає збільшити віддачу вуликів.

При малій кількості збору меду деякі пасіки переформовуються на розведення і продаж хороших порід бджіл, що теж досить прибутково.

Скільки меду можна отримати з 1 вулика за сезон?

Скільки можна зібрати меду за сезон? На це питання немає конкретної відповіді. Стандартний бджолиний будиночок складається з 12 рамок, на кожній збирається до 1,5 кг. Простий підрахунок показує, що 1 вулик накопичує 17-18 кг ласощі, але на практиці виходить менше, адже бджоли заповнюють бічні межі наполовину. Виходить, що з 1 вулика збирають від 11 до 13 кг меду.

За сезон бджоли можуть наповнити вулик до 20 кг, а в сприятливих регіонах кількість меду в рік зростає до 50-70 кг

Як збільшити кількість товарного меду?

Досвідчені бджолярі збирають з одного вулика до 200 кг товарного ласощі в рік

Це цікаво  Метод Цебро в пасічникування

Давайте розглянемо деякі поради:

  1. Розташування бджіл має бути оптимально наближене до медоносів. У радіусі 1 км навколо пасіки повинна розташовуватися велика медоносна база, адже далі комахи просто не полетять. Відмінно підходять місцевості з полями або фруктовими садами.
  2. Розташування поблизу водойми, щоб бджоли не витрачали енергію в пошуках води.
  3. У розпорядженні працьовитих комах повинні бути ранні і пізні квітучі медоноси. В іншому випадку пасічник отримає мед з 1-2 рослин, наприклад, липи і конюшини, а в інший час для бджіл просто не буде роботи.

Якщо всі ці умови дотримані і комах оточують безперервно квітучі рослини, річний дохід з одного вулика перевищить 150 кг, а ви будете спустошувати вулик від 8 до 10 разів на рік.

Для збільшення продуктивності бджіл необхідно посилювати сім’ї, створюючи для проживання комах оптимальне простір. Так, щоб позбавити їх від необхідності виносити сміття (20% витрат енергії), у вулику встановлюється сітчасте дно. Зручні поїлки і постійна наявність води на пасіці теж оптимізують роботу бджіл.

Що робити, якщо відсутня медоносна база?

Секретів, звичайно, багато, але без великої кількості медоносів прискорити наповнення вуликів технічно неможливо.

Відсутність медоносів вирішується одним шляхом – вистава пасіки на колеса. Переміщення бджіл в машину і подорож з ними – завдання складне, але здійсненне, тим більше що в кінці сезону вона принесе хороший прибуток.

Ви будете перевозити бджіл по регіону та за його межами, встигаючи отримати мед з найкращих і найбагатших медоносів. Щоб полегшити це завдання, рекомендується об’єднатися з одним або знайти партнера для кочового бджільництва.

Можна і потрібно обирати пасіку, посилювати сім’ї та оптимізувати робочий простір. Рекомендується ретельно підбирати регіон для продуктивного торгового бджільництва, адже разом з кількістю меду у вулику зростає кількість прополісу, маточного молочка, перги, які на сучасному ринку цінуються високо.

Це цікаво  Що нового у сфері бджільництва в Росії та інших країнах світу?

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *