Скільки у бджоли очей, ніг і крил: будова

Бджолина родина складається з матки, робочих бджіл і трутнів. За формою і розмірами вони різні, але за будовою тіл відмінностей майже немає. Голова, груди і черевце – головні складові бджолиного тіла. Кожна з цих частин має свою конструкцію. Багатьох цікавить питання про те, скільки у бджоли очей, ніг, крил і т. д.

Скільки у бджоли очей?

Будова бджоли

Верхні щелепи і губа, щоки, очі і пара вусиків розташовані на голові, яка з грудьми з’єднана мембранної шиєю. Хоботок, що складається з нижньої губи і щелеп, знаходиться в нижній частині голови.

Грудний відділ включає в себе:

  • м’язи (приводять тіло в рух);
  • три кільця (прикріплені ноги і крила);
  • один членик.

Відносно маленьким за розміром є черевце, в якому знаходяться органи, а на останньому сегменті знаходиться жало і воскове дзеркальце комахи. Черевце вкрите темними волосками.

Бджолині очі

Слід зауважити, що у цих комах незвичайний тип зору, так званий мозаїчний. При цьому вони розрізняють різні кольори в ультрафіолетовому діапазоні. А ось скільки очей у бджоли, відразу і не визначиш. Багато хто думає, що два, але насправді їх п’ять. Два великі очі – це складні, і три простих маленьких.

Складні очі вважаються далекозорими, завдяки їм бджола бачить далеко і, розвиваючи велику швидкість, може швидко знаходити свої медоноси і вулики. Простими очима вона дивиться поблизу, вони їй потрібні при виконанні робіт на місці — на квітах або у вулику.

Лапки комахи

Скільки різних очей у бджоли, зрозуміло, тепер нескладно порахувати, скільки у бджоли ніг. Їй належать три пари ніжок, які рухаються в одному напрямку. Скільки лапок є, всі вони виконують різні функції. Насамперед, вони є опорою, щоб утримати тільце на будь-якій поверхні. Ними бджола очищає вусики і чистить себе від пилку.

Це цікаво  Браулез бджіл: лікування та профілактика

У робочого комахи ніжки особливі. Конструкція бджолиних ніжок відрізняється від кінцівок інших комах наявністю різних гачків, щіточок, кошичків, які робоча бджілка застосовує для виконання різних робіт. Інша пара — зі спеціальними шпорами — служить для зняття кульок пилок в комірки стільників. А третя пара лапок з поглибленнями і великими волосками необхідна для збирання обніжжя.

Крила бджоли

Скільки у бджоли крил, можна дізнатися, розглянувши комаха в спокійному стані. Дві пари передні, і задні крила, які виробляють дзижчання, т. к. здатні рухатися поперек і вздовж своєї осі і трошки обертатися навколо неї.

За своєю будовою крила дуже тонкі та рівні, але густо вкриті жилками, які роблять їх міцними. Вони є механічною опорою крил і при польоті частково долають опір вітру.

Бджоли — невеликі комахи, але мають дуже складну будову тіла.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів