Способи застосування окситетрацикліну для лікування гнильця у бджіл

При виявленні гнильцевих захворювань у своїх підопічних, пасічники нерідко використовують окситетрациклін для бджіл, інструкція із застосування якого досить проста, що дозволяє швидко вжити заходів для лікування комах. Крім того, даний медикамент безпечний для самих бджіл і всіх продуктів бджільництва.

Опис препарату

Способи застосування окситетрацикліну для лікування гнильця у бджіл

Окситетрацикліну гідрохлорид належить до препаратів, що надають протимікробну і антибактеріальну дію, перешкоджає розмноженню грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів і вірусів. Не надає лікувального впливу на організм при наявності інфекцій, що з’явилися в результаті синьогнійної палички, дріжджових грибів, протея. Має вигляд коричнево-жовтого порошку.

Синонімами даного препарату є:

 1. Биостат.
 2. Аламицин.
 3. Оксимикоин.
 4. Оксациклин.
 5. Тераміцин.

Антибіотик тераміцин, до складу якого входить окситетрациклін, застосовується для лікування європейського і американського типів гнильця бджіл. Цей препарат продають під назвою терракон ТМ 25 або ТМ 10. Зазвичай його змішують з цукровою пудрою, оскільки він найбільш ефективний в сухому стані. Розчинений терракон швидко псується.

Препарат окситетрацикліну гідрохлорид широко використовується не тільки медициною, але і ветеринарією. Його активно застосовують для лікування тварин від:

 • гастроентероколіту у молодих особин;
 • респіраторних захворювань бактеріальної природи;
 • сальмонельозу;
 • колібактеріозу;
 • пастерельозу;
 • маститу і гінекологічних захворювань звірів.

Це ліки ефективно впливає на багато видів інфекцій, вбиває збудників хвороб і в найкоротші терміни дозволяє усунути симптоми. Антибіотик у ветеринарії є затребуваним препаратом, який допомагає швидко вилікувати тварину і має невисоку вартість.

Лікування комах

У бджільництві окситетрацикліну гідрохлорид необхідний для лікування гнільцових хвороб у бджіл. Найбільш небезпечні два види гнильцовой хвороби:

 1. Гнилець у розплоду, або американський.
 2. Гнилець біля відкритого розплоду, або європейський.

Хвороба губить личинки, які вмирають і стають гниючої масою на дні вулика. Гнилець вважається дуже небезпечним захворюванням для бджіл, оскільки хвора бджолосім’я може загинути повністю, якщо вчасно не почати лікування. Інша небезпека – ризик зараження інших бджіл (а потім і вуликів) на пасіці; в найгірших випадках захворювання може проникнути і на сусідні бджолині угіддя.

Це цікаво  Популярні рецепти приготування канді для підгодівлі бджіл

Найкращий час для лікування бджіл – період ранньої весни до початку медового збору або відразу після відкачки меду. Використовуючи окситетрацикліну гідрохлорид, починати оздоровчі маніпуляції потрібно з розсадки хворого роя з новим будиночків, які пройшли дезінфекцію. Зазвичай цей антибіотик застосовують для:

 • опудрювання;
 • обприскування;
 • вигодовування комах.

На одну рамку з бджолами витрачається діюча речовина вагою 0,05 грамів. Найкращим способом лікування, за відгуками бджолярів, вважається обприскування. Порошок розмішують з малою кількістю постигла прокип’яченої води, після чого додають до основного кількістю води теплої температури.

Її потрібно приготувати з розрахунку 15 мл на одну рамку (достатньо для двох сторін). Потім наливають розчин у розпилювач і обробляють бджіл, приділяючи особливу увагу новим розплоду на стільниках.

Для приготування суміші для опудрювання, окситетрацикліну гідрохлорид змішують з крохмалем, цукровою пудрою або борошном, які використовуються в якості наповнювача. На обробку однієї рами вулика зазвичай необхідно близько 6-ти грамів.

Для лікування комах за допомогою вигодовування їм антибіотика потрібна 0,05 г препарату на рамку бджіл. До порошку доливають трохи теплої води (кип’яченою), після чого додають 50-відсотковий сироп з цукру. Одна рамка для бджіл потребує 0,1 літра лікувальної суміші. Цілюща частування дають комахам через день.

Проводити обробку слід один раз на тиждень до тих пір, поки не зникнуть ознаки хвороби. Лікування бджолосім’ї супроводжується заміною матки, дезінфекцію інвентарю, спалюванням сміття з хворого вулика. Мед, який був отриманий від бджіл, оброблених ліками, можна без побоювань використовувати для їжі.

Для лікування террамицином необхідно застосувати до 0,2 грама речовини на одну сім’ю. Для отримання такої маси використовують до 45 грамів суміші ТМ10 або ТМ25.

Сучасний засіб – «Оксивит», яке зроблено на основі окситетрацикліну гідрохлориду, часто застосовується на пасіках. В якості корисних добавок препарату виробники використовують вітаміни для бджіл. Оксивит дозволяє помітно прискорити одужання комах, а також зміцнити імунітет. Цей препарат не використовується для профілактики захворювань.

Це цікаво  Профілактика і лікування небезпечного захворювання бджіл браулеза

Факти

Більшість пасічників, які зіткнулися з появою гнильця у деяких вуликах, використовували для лікування окситетрациклін. Бджолярі відзначають, що найбільш дієвим способом є обприскування лікарською сумішшю кожної рамки будиночка з обох сторін. Друге місце по ефективності займає підживлення сиропом з даними медикаментом.

При своєчасному початку лікування одужання особин відбувалося швидко, при середній тяжкості хвороби доводилося повторити процедури обробки 3-4 рази. Підходить для лікування вірусного паралічу бджіл. За словами бджолярів, головною перевагою застосування цього ліки стало те, що він ніяк не вплинув на якість медового продукту. У меду не погіршилися ні смакові якості, ні хімічні властивості.

Окситетрацикліну гідрохлорид добре зарекомендував себе при лікуванні не тільки багатьох хвороб людини, але і тварин, зокрема комах. Препарат особливо ефективний відносно гнильця бджіл – хвороби, від якої можуть загинути жителі не тільки окремого вулика, але і всієї пасіки. Грамотна (і своєчасна!) обробка хворий бджолосім’ї дозволить зберегти чисельність пасічного господарства, а разом з нею великий врожай меду.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *