Темний мед: види

Темні види меду відрізняються від світлих не тільки смаковими якостями, але і унікальними цілющими властивостями.

Темний мед

Свою темну забарвлення такий продукт має завдяки нектару, з якого він був зроблений. І хоч світлі сорти куди популярніше, і саме їх ми найчастіше зустрічаємо на ринках у пасічників, темний мед, на думку деяких фахівців, містить більшу кількість корисних мікроелементів, а отже, корисніше для здоров’я.

Відмінності темного меду від світлого

Не існує єдиної думки, який бджолиний продукт корисніше, темний або світлий. Кожен з видів має свої унікальні властивості, містить у своєму складі різні мікроелементи і речовини, необхідні для життєдіяльності людини.

Однак деякі фахівці вважають, що для людей з ослабленим імунітетом, а також з анемією та іншими захворюваннями кровоносної системи мед темний буде більш корисним. Це пояснюється великою кількістю заліза у складі темного меду, а також інших мікроелементів.

Темні сорти – це переважно густі і тягучі суміші. Вважається, що таке ласощі набагато складніше підробити, тому, купуючи такий бджолиний продукт, можна бути майже впевненим, що він натуральний.

Види темного меду

Темних сортів існує набагато менше, ніж світлих, але, незважаючи на їх невелику кількість, запам’ятати назви буває важкувато

Падевий

Падевий сорт набуває особливої популярності в період посушливого літа, коли бджолам доводиться задовольнятися паддю засохлих рослин. Розрізняють падевий продукт рослинного і тваринного походження, у залежності від того, ким або чим був перероблений цей продукт.

Особливістю такого темного меду є практично повна відсутність запаху, а іноді навіть присутній своєрідний запах, нехарактерний для медового продукту. За смаковими якостями він трохи відрізняється від квіткових видів: присутні помірна солодкість і якась гірчинка. Саме гірчинка дозволяє досвідченим бджолярам визначити падевий вигляд.

Це цікаво  Білий мед: буває чи ні

Вересовий

Перше, чим запам’ятовується це ласощі, – це його приголомшливий аромат. Також він відрізняється трохи терпким смаком і сильним присмаком. Більш насичений смак та аромат ласощі набуває після тривалого зберігання. Такий продукт має червоно-жовтим відтінком, а в процесі кристалізації стає червоно-бурим.

Його рекомендують вживати при астмі, бронхіті та інших захворюваннях дихальних шляхів, а також при ревматизмі, подагрі та інших захворюваннях. Вересовий сорт чудово справляється з безсонням, нервовою напругою, тому чашка теплого чаю або молока з таким темним медом на ніч буде корисна абсолютно кожному.

Хвойний

Як зрозуміло з назви, хвойний вид отримують з нектару сосни або їли. Завдяки особливим властивостям хвойних рослин такий бджолиний продукт характеризується відхаркувальну, протимікробну, протизапальну, болезаспокійливу і заспокійливу дію.

Хвойний сорт багатий вітамінами, в основному це вітаміни A, C, K

Також до його складу входить велика кількість вуглеводів і органічних кислот. Такий бджолиний продукт має темно-коричневий темний колір, а іноді і темно-зелений. Є дуже густим і майже не кристалізується з часом.

Каштановий

Такий вид темного меду відносять до числа найбільш корисних сортів. Каштановий мед має специфічну гірчинку, тому його періодично підігрівають, щоб позбутися від цього присмаку.

Але слід пам’ятати, що не можна нагрівати ласощі при температурі вище 60 градусів, адже при нагріванні зникають всі лікувальні та інші корисні властивості. Він може тривалий час залишатися в рідкому стані, а при засахаривании все одно залишається досить однорідним.

Каштановий вигляд темного меду унікальний тим, що здатний навіть бджіл позбавити від недуги! Помічено, що хворі бджілки часто переселяються в місця, багаті каштановими деревами.

Гречаний

Ще один дуже корисний сорт темного меду. Він придбав свою популярність завдяки унікальним властивостям і незвичайного відтінку від червоного до майже чорного. Також він відрізняється тим, що це єдиний вид темного меду, який відносять до високосортним. Завдяки щоденному вживанню гречаного меду можна позбутися від таких захворювань, як астма, виразка, радикуліт, ревматизм, подагра.

Це цікаво  Що таке кедровий мед і якими корисними властивостями він володіє?

Луговий

Має різкий незвичайний смак і приголомшливий аромат. Є відмінним болезаспокійливим засобом, тому при ударах рекомендують робити примочки з луговим темним медом. Луговий мед надзвичайно корисний і поживний, так як містить велику кількість корисних речовин.

Корисні властивості темного меду

  • прискорює обмін речовин;
  • чинить протизапальну, протимікробну та розсмоктуючу дію;
  • знімає втому і нормалізує сон;
  • попереджає розвиток атеросклерозу;
  • підвищує фізичну активність.

Протипоказання

Як і будь-бджолиний продукт, темний мед заборонений тим, хто має алергію на подібні продукти. Також мед не рекомендується дітям до трьох років.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *