Травневий мед: корисні властивості

Весняне розвиток бджіл дуже важливо для першого збору нектару з рослин. Адже якщо сім’я бджіл має недостатню силу, то й нектару вона практично не збере, а значить, і травневий мед не буде зроблений. Тому раннє посилення сімей бджіл є першим завданням бджоляра.

Травневий мед

Для швидкого нарощування кількості бджіл і їх сили використовується підживлення. Якщо бджоли мають необхідну кількість пилку і меду для виховання личинок, то у другій половині розвитку бджолиної сім’ї їх розплід зростає з колосальною швидкістю. Їх кількість збільшується в три рази. Сім’я з 30 тисяч бджіл може протягом місяця виховати ще 60 тисяч бджіл. Для цього сім’ї потрібно велику кількість меду. Приблизно 9-11 кг на себе, ще 10-15 кг для личинок. Ще приблизно 7-8 кг йде на виділення воску. А в сильній сім’ї бджіл в середньому потрібно в 1,5 рази більше корму.

Забезпечені потрібним кормом бджоли швидко розширюють гніздо і нарощують свої сили. Отримання травневого меду можливо тільки при сильній сім’ї. Здорові бджоли швидко знаходить потрібний їй рослину і збирає з нього як можна більше цінного нектару. Тому обов’язково потрібно проводити весняне розвиток бджіл і ще з осені залишати їм достатню кількість корму.

Збір

Давайте розглянемо, що таке травневий мед. Це найперша весняна видобуток бджіл, тобто абсолютно будь-нектар, зібраний навесні. Бджоли збирають її під час цвітіння більшості медоносних рослин. Серед них конвалії, смородина, мати-й-мачуха, яблуня, верба, шавлія, вишня, суниця, фіалка, груша, брусниця. Саме завдяки такій різноманітності цей сорт виходить дуже смачним і корисним.

Травневий мед збирають в кінці травня

Коли збирають травневий мед, дивляться, щоб він був дозревшим. Для цього потрібно, щоб бджоли запечатали стільники забрус. Ще протягом трьох тижнів він настоюється і дозріває. Перший бджолиний нектар збирають в кінці травня або на початку червня. Деякі нечесні бджолярі, бажаючи більше нажитися, проводять дострокову відкачування. Отриманий таким способом травневий мед чи буде корисним, так і дуже швидко може заграти і стати неїстівним. Якщо ви не знаєте, як відрізнити зрілий травневий мед від незрілого, то подивитеся наочні відео або купуйте його тільки через півроку після відкачування. Саме стільки часу знадобиться, щоб він знайшов свій справжній колір і аромат. В іншому випадку є висока ймовірність, що ви купите не натуральний травневий мед, а вироблений з цукрового сиропу.

Це цікаво  Високогірний мед: корисні властивості

Як виглядає травневий мед

Травневий мед має легкий аромат і приємний, дуже солодкий смак. У ньому немає ні краплі гірчинки, а лише ніжне післясмак. На фото ви можете побачити, що колірна гамма різноманітна – від майже білого до жовтого кольору. Іноді навіть зустрічається прозорий, з бурштиновим відтінком. Відтінок натурального травневого меду обумовлений пропорційним кількістю пилку, зібраної з різних рослин. Особливістю травневого меду є те, що його смакові якості проявляються не відразу, а розкриваються з часом. Приблизно через 3-6 місяців після відкачування у настоявшегося травневого меду з’являється ментоловий запах з прохолодним смаком. Також важливо знати, що натуральний продукт довго не зацукрується і несе величезну користь для здоров’я.

Здатність довго не кристалізується виникає з-за великої кількості фруктози, що входить до складу. Саме завдяки цьому травневий мед добре засвоюється, зовсім не навантажуючи підшлункової залози. Тому його рекомендується приймати навіть діабетикам. Калорійність у травневого меду 380 ккал на кожні 100 грам продукту. По своїй калорійності він може зрівнятися з бараниною або згущеним молоком. Темні сорти мають ще більшу калорійність.

Корисні властивості травневого меду

Цей сорт є дуже корисним і цілющим, прямо справжньою коморою здоров’я. Він допомагає при:

 • Перевтомі, загальному виснаженні організму;
 • Розлади нервової системи;
 • Головного болю;
 • Розлади сну;
 • Застуді та ГРВІ, часто застосовується як потогінний засіб;
 • Сильному жарі і гарячкових станах;
 • Відкритих ранах;
 • Зупинки кровотеч;
 • Атеросклерозі;
 • Проблеми з печінкою;
 • Відкладеннях у нирках. Він успішно розщеплює і легко виводить всі відкладення;
 • Проблеми з лупою;

Травневий мед дуже корисний для здоров’я

Його антибактеріальні властивості широко відомі і часто використовуються для швидкої регенерації і рубцювання тканини, лікування шкірних захворювань. Корисні властивості травневого меду використовують також для зміцнення волосся, створення омолоджуючих масок для обличчя і як природне болезаспокійливе.

Це цікаво  Кедровий мед: корисні властивості

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *