Цвіль у вулику після зимівлі: фото

Зима – найскладніший період для бджільництва. Наскільки успішно перезимують трудівниці, залежить повністю від бджоляра. Він повинен ще восени подбати про підготовку зимівника до холодів. Але трапляється, що після настання морозів пасічник виявляє цвіль у вулику після зимівлі. Що робити? Робити що-то відразу або навесні? Звичайно, не можна зволікати і необхідно відразу видалити зайву вологу з гнізда.

Цвіль у вулику після зимівлі

Чому з’являється цвіль?

Це результат поганої вентиляції зимівника або надмірного його утеплення. Варто відзначити, що бджолярі можуть використовувати нагрівальні прилади для підігріву гнізда, але забувати про вентиляцію. Взимку комахи збиваються в клуб, в межах якого температура 33 °С.

Якщо температура вище, то матка починає посилено відкладати яйця, відповідно, робочі бджоли для годівлі молоді будуть забирати багато корму. У бджіл може початися пронос. Щоб прибрати запах, вони будуть активніше працювати крилами, що збільшить вологість у гнізді. Це призведе до появи сірої або чорної цвілі.

Як перешкоджати появі вогкості в гнізді?

Перш за все, правильно вибирати матеріали для утеплення бджолиного житла. Ідеальний варіант – подушка з сухого сіна або моху. У зимовий час не варто закупорювати льотки. Необхідно тримати їх відкритими. Не хвилюйтеся, трудівниці не замерзнуть.

Наявність повітряних прошарків у вулику дозволить уникнути появи цвілі

На дно можна поставити П-подібний короб за розміром зимівника. Таким чином, повітря, яке проникає в гніздо, буде нагріватися в цьому повітряному просторі. Це стосується і подушки з сіна. Це свого роду адаптаційний шар, який зігріває повітря, що проникає в гніздо.

Виготовляємо стельову вентиляцію

Інструкція:

  • візьміть фанеру 10 на 10 см;
  • прибийте до фанері брусочки;
  • цей своєрідний короб прикріпіть ззаду, де зазвичай зосереджується клуб комах;
  • покладіть холстик на віддушину.
Це цікаво  Якими бувають підставки під вулик і як їх зробити своїми руками?

Таким чином, стільники і перга будуть сухими, відповідно, вологість у вулику не підвищиться. Тримайте нижній льоток відкритим до того, як випаде перший сніг. Зазвичай цвіль у вулику виявляється після теплої і дощової зими. Як не дивно, комахи краще переносять сніжні зими, так як сніг утеплює зимівник.

Пам’ятайте, якщо верхній льоток в холодний час буде закрито, а холодне повітря проникне в гніздо, комахи почнуть активніше рухатися, це призведе до виділення великої кількості вологи. Цей водяний пар просто осяде на стелі і може перетворитися на лід, відповідно, трудівниці загинуть. Навесні ви побачите цвіль.

Види вентиляції для боротьби з цвіллю:

  • бункерное дно;
  • отвір на даху зимівника.

Якщо вгорі немає щілин, а дах герметична, то волога буде накопичуватися вгорі. Вона може замерзнути, а при відлизі осісти на дні житла. Це призведе до розмокання дощок і загибелі комах.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *