“Тимол” для бджіл: інструкція по застосуванню

Пасічники протягом багатьох років ведуть, на жаль, поки безуспішну боротьбу з кліщами вароа. Існує кілька досить ефективних засобів, які допомагають підлікувати комах, і один з таких способів – це «Тимол» для бджіл. Препарат використовується не тільки для профілактики розповсюдження кліщів, але і для лікування вже заражених бджілок. Про те, як використовувати «Тимол», ми розповімо вам сьогодні.

«Тимол» для бджіл

Що таке кліщ варроа, і навіщо його лікувати?

Варроатоз – це захворювання бджіл, яке провокує кліщ варроа. Небезпека хвороби в тому, що кліщ паразитує на всіх бджолиних особинах незалежно від їх віку: на зрілих і старих бджілок, личинках та лялечках. Це значно послаблює бджолині сім’ї, гальмуючи їх подальше розростання. Кліщ стрімко розростається, кочує з вулика у вулик і навіть може стати причиною загибелі всіх комах на пасіці.

Варроа потрапляє до бджолиним сім’ям через блукаючих комах або в момент обміну при зборі нектару. І виявити кліща в момент його перших атак на пасіку просто неможливо, але через 5-6 місяців ви можете виявити мертвих особин бджіл біля вулика, також нерідкі випадки розмноження недорозвинених і нежиттєздатних особин. У цьому випадку, а в ідеальному варіанті для постійної профілактики, застосовуються безпечні для бджіл, але згубні для варроа лікарські препарати.

«Тимол»: зовнішній вигляд і ефективність

«Тимол» для бджіл ефективний у боротьбі з такими паразитами, покушающимися на здоров’я і силу ваших бджілок:

 • кліщ варроа;
 • трахейный кліщ бджіл;
 • у рідкісних випадках справляється з гнилизною.

Виглядає ж «Тимол» як білі кристали, дуже навіть схожі на великі частинки солі. Відрізняється «Тимол» їдким запахом, а комплекс його впливу на паразитів просто неоціненний. «Тимол» дозволяє убезпечити бджіл, не завдаючи шкоди комах і продуктів, які вони виробляють. Комахи при попаданні ліків на розплід або продукти самостійно його прибирають.

Інструкція по застосуванню «Тимолу» для бджіл

Правильне застосування «Тимолу» дозволяє забирати і вживати пергу, маточне молочко, мед, прополіс нарівні з продукцією з вуликів, які не були оброблені ліками

Це цікаво  Бджоли породи бакфаст: відгуки, фото

«Тимол» для лікування бджіл має такі характеристики:

 1. Антисептичну дію.
 2. Аналгетичний та протизапальний ефект.
 3. Протимікробну дію.

Застосовують лікарський препарат так:

 1. 2,5 грама препарату розпорошують у вулику з розрахунку на 10 вуличок.
 2. По 1 разу на тиждень для сімей, які не зазнали сильного ураження або уражені слабо паразитом варроа.
 3. Через кожні 4 дні для сімей, які масово уражені кліщем.

«Тимол» у бджільництві для профілактики

Другий спосіб застосування профілактичний, це розвішування полотняних мішечків з кристалами «Тимолу» у вуликах на 12 днів. Мішечки заповнюють 15 грамами кошти з розрахунку на 1 бджолосім’ю. Протягом 12 днів мішечки розминають, а при можливому випаровуванні активної речовини заповнюють додатковим кількістю кристалів. У перші 2 доби відкривати вулик взагалі не рекомендується, тому що приплив свіжого повітря знизить лікувальний вплив. Кліщі просто обсипаються з бджіл, знижується плодючість варроа.

Підживлення з «Тимолом»: сироп і канді

Для приготування канді просто змішуйте 3 грами «Тимолу» з 10 кг канді (40 г у рамку).

 • Профілактика — 1 порція.
 • Лікування — по 3 рази з інтервалом в 5-6 днів.

Ви можете лікувати бджіл за допомогою живильного сиропу, підживлення, розводячи «Тимол» в пропорції 50% по 100 мл для 1 бджолиної рамки. Підгодівлю дають ввечері і проводять процедуру 3 рази з інтервалом у 4 дні.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *