Українська степова порода бджіл: відгуки

Українська степова порода бджіл — вид, який сформувався в центральній і південній частині України, який має багато схожого з середньоруської бджолою.

Українська степова порода бджіл

Досі невідомо, як сформувалося це комаха і чиїм родичем є, але це не применшує його достоїнств. Характеристики виду наступні:

 • світло-сірий колір тільця;
 • середня довжина хоботка — 6,7 мм;
 • вага матки — 200 мг, її плодючість — понад 2,2 тис. яєць;
 • миролюбність, активність;
 • оптимально виробляють прополіс;
 • біла печатка сухого типу;
 • невибагливі у виборі медоносу.

Українська порода бджіл досить витривала — залітає далі 5 км від вулика. Але не любить працювати в поганих погодних умовах.

Українська порода бджіл досить витривала

Серед переваг цього виду виділяють:

 • відмінну виживання взимку;
 • маленький витрата корму;
 • стійкість до нозематозу, гнильцю;
 • відсутність схильності до крадіжок;
 • активний захист житла;
 • спокійне поведінка при транспортуванні;
 • високу продуктивність (від 40 до 150 кг меду з сім’ї).

Агресивна поведінка української породи

Багато бджолярі вважають, що в української степової породи бджіл підвищена агресивність, але це помилкова думка. Дане комаха буде жалити тільки в крайньому випадку, якщо його турбують, роблять різкі рухи або метушаться. Відгуки досвідчених пасічників кажуть, що навіть необов’язково користуватися димом.

Українська степова порода бджіл навесні

На відміну від багатьох інших видів українська бджола навесні розвивається слабо, повільно. Матка працює неспішно, так як ще не може відійти від зими. З одного боку, це добре, так як не потрібно багато корму на розплід, з іншого, навесні може виявитися сім’я ослабленою, а то й зовсім загинути.

Не всіх пасічників влаштовує, що українська порода бджіл не працює в негоду. Це знижує кількість одержуваного меду, але зберігає силу сім’ї і зменшує частку загиблих трудівників. Ця порода дуже любить нектар з акації, фруктових дерев, різнотрав’я, ріпаку, гречки.

Вироблення воску

Українська бджола здатна робити багато воску, ніж нагадує італійську породу. Так, за сезон сильна сім’я самостійно робить до 25 рамок з сотами.

Це цікаво  Походження та відмінні особливості породи бджіл Карніка

Українська бджола здатна робити багато воску

Тому бджоляр повинен завчасно встановити вощину, коли бджоли тільки вилетіли на роботу в сад.

Медозбір

Даний вид збирає нектар з різних джерел. Це можуть бути і дерева, і трави. У випадку стаціонарної пасіки урожай становить 40-60 кг, якщо ж кочувати, можна досягти високих результатів в 100 кг за умови хорошої погоди. Мед бджола спочатку складає в магазин, дозволяючи матці працювати з розплодом. Це дозволяє розділити медозбір і розвиток сім’ї. Бджоляр може забирати врожай, і це не зашкодить майбутньому потомству.

Українська бджола і хвороби

Важливою характеристикою будь-якої породи є її стійкість до хвороб. Так ось, українська порода має природну стійкість до токсикозу, нозематозу, аскосферозу і гнильцю. Це пояснюється наступним:

 1. Українські бджоли охайні, вони тримають вулик у порядку, прибирають зайві крихти воску, підмор. Комаха завжди прибирає за собою, що дуже цінується.
 2. Відсутність схильності до крадіжок, як наслідок, практично немає контакту з іншими сім’ями та їх хворобами.
 3. Досить багато виробляють прополісу — до 80 г на сім’ю під час зимівлі, що дозволяє виключити ряд небезпечних хвороб.

Українська бджола має багато переваг і, по суті, є універсальною породою. З недоліків можна відзначити хіба що повільність у розвитку, що не настільки критично при правильному догляді за пасікою.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *