Унікальність бджільництва на Алтаї і особливості алтайського меду

На території Алтайського краю поєднує відразу кілька кліматичних зон, завдяки чому вона підходить для розведення бджіл. Цей рід діяльності посідає одне з чільних місць у житті місцевих жителів. Особливості Алтайського меду і бджільництва в Алтаї цікавлять багатьох пасічників, які прагнуть досягти таких же високих показників.

Природні умови

Унікальність бджільництва на Алтаї і особливості алтайського меду

Природа Алтайського краю відрізняється різноманітністю. Цей регіон складається з двох територій: рівниною частини і гірської. Рівнинна смуга, у свою чергу, також поділяється на дві частини річкою Обью: східна і західна половини відрізняються природними умовами.

Подібне розмаїття природи впливає на медоносну флору і умови для роботи бджолярів їх різних частин краю. Виділяють чотири галузі бджільництва: степову, подтаежно-лісостепову, передгірну лісостепову, горнолесную.

Медоносні рослини

Бджільництво Алтайський край славиться корисними медоносами, які можуть бути дикорослими або сільськогосподарськими.

Алтай вважається аграрної місцевістю, тому тут широке поширення отримали сільськогосподарські медоносні рослини. Найчастіше зустрічається еспарцет, гірчиця, соняшник, гречка, в пізніше час хабар – огірок, гарбуз і кольза. До цих рослин бджоли летять охоче, оскільки в цьому регіоні їх легко знайти.

Припасечный ділянка – трава бораго, фацелія, румянка часто займають великі території, іноді цілі гектари землі. Деякі пасічники навмисно садять їх навколо своїх пчелохозяйств.

Дикорослі медоносні трави і чагарники – різновидів таких рослин в Алтайському краї величезна кількість. Особливо часто виробляють мед з:

 1. Акації жовтої.
 2. Буркуну.
 3. Герані луговий.
 4. Дягелю сибірського.
 5. Іван-чаю.
 6. Змієголовника.
 7. Різновидів верби.

Деякі галузі регіону не мають з/х медоносів, оскільки там ростуть в великій кількості дикорослі, які дають більше нектару, і, відповідно, більше меду.

Ягідно-фруктовий тип медоносів – нектар для виробництва меду отримують з квіток:

 • смородини;
 • вишні;
 • суниці;
 • груші;
 • абрикоса;
 • малини;
 • яблука та інших.
Це цікаво  Якими корисними властивостями володіє мед з зніту і якими протипоказаннями?

Часто на якій-небудь ділянці ростуть кілька видів медоносних рослин. Досвідчений пасічник обирає мобільний пасіку, щоб, рухаючись по ділянках, отримати велику кількість медового продукту протягом сезону.

Пасечные господарства Алтаю

Бджільництво на Алтаї представлено приватними і широко відомими пасіками, які працюють вже довгий час. Багато угіддя розташовані в найкрасивіших місцях, тому що до них часто приїжджають туристи не лише подивитися прекрасні пейзажі, але і придбати смачні сорти меду або інші продукти бджільництва. Перерахуємо деякі найбільші пасіки:

 1. Приватна пасіка А. Найденко, що відрізняється широким асортиментом меду. За даними минулого року, на бджолиної фермі налічувалося понад 250-ти бджолосімей.
 2. Краснощековский район відомий пасікою А. Бєляєва, яка надає великий вибір разносортного меду, також можна придбати прополіс, пергу, підмор і трутневе молочко. Пасіка вважається унікальним місцем, так як тут надають оздоровчу процедуру «сон на бджолах». Сон в будиночку, побудованому на вуликах, гарантує оздоровлюючий вплив на нерви пацієнта, позбавлення від хронічного стресу і втоми.
 3. У Чарышском районі працює бджолине господарство Ст. Дьоміна, що відноситься до пасік передгір’я. Мед виробляють з дикорослих рослин гірській місцевості Алтаю, завдяки чому солодкий продукт отримав своє особливе найменування – чарышский мед, який відрізняється особливим смаком і запахом.
 4. Ще одна велика бджільницька ферма в передгір’ях Алтаю – кочове пасіка «Алтпчела». Це господарство з багаторічною традицією, продає мед різних видів, у тому числі в сотах, а також інші продукти бджільництва.
 5. Багату історію має пчелоферма Н. Фішера. Цей бджоляр працює з бджолами більше 25 років. Розташування пасіки дуже вдале: на березі струмка в листяному лісі в оточенні черемхи, глоду, медоносної верби.

Кількість бджолиних угідь Алтайського краю збільшується з року в рік, адже неповторна природа місцевості сприяє не тільки розвитку цього бізнесу, але і підтримці здоров’я, довголіття. Алтайський мед з пасіки – це смачний і корисний продукт від бджоляра, вважається чудовим ласощами, цілющим засобом.

Це цікаво  Мед кипрей: корисні властивості, фото

Користь бджіл і меду

Алтайська бджола працює з різними видами медоносів, завдяки чому забезпечує великий урожай своєму господареві. Ці смугасті комахи відіграють величезну роль для природи Алтаю, яка виражається в:

 • видобутку лікувального меду і воску;
 • підвищення рівня врожаю полів, садів, городів;
 • прибавку до врожаю більшості сільськогосподарських культур не менше 50% при запиленні бджолами.

Користь меду з алтайських трав вже давно встановлена, цей продукт не менш популярний, ніж башкирська. Алтайський мед багатий корисними мікроелементами, відрізняється високими смаковими показниками, підходить для лікувальних і косметичних процедур. Особливою цінністю володіють сорти:

 1. Гірського.
 2. Тайгового.
 3. Меду з яглиці.
 4. Меду з дягелю.
 5. Гірського різнотрав’я.

За останні роки бджільництво Алтаю отримало значний розвиток. Всі пасіки, будь то приватні або великі, виробляють продукт з цілющих рослин цієї природної області, завдяки чому мед став улюбленим напоєм багатьох людей по всій країні.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *