Утримання бджіл на горищі під дахом

Горище – відмінне місце для утримання бджіл в осінній і зимовий час. Зазвичай на цьому поверсі встановлюють павільйон і вулики. Варто зазначити, що утримання бджіл на горищі — це не самий простий спосіб, але він дозволяє уникнути загибелі комах від проносу і переохолодження. Бджоли на горищі відчувають себе досить комфортно, так як немає сильного вітру і протягу.

Бджоли на горищі

Звичайно, восени і взимку потрібно підгодовувати бджіл цукровим сиропом. Щоб вони не об’їдалися і змогли утримувати послід всередині кишечника до весни, необхідно підтримувати в приміщенні достатню температуру. Це робиться за допомогою електричного обігрівача. Так комахи будуть витрачати всі сили на догляд за потомством, а не на обігрів гнізда.

Як зробити терміновий обліт бджіл на горищі?

Якщо при регулярному огляді ви помітили в вулику сліди проносу і почули надмірне дзижчання комах, вам потрібно організувати їм позачергової обліт. Швидше за все, трудівниці просто не доживуть до весни.

Щоб цього не сталося, температура на горищі підвищується до 20-22 °С. При такому нагріванні бджоли під дахом вилітають з вулика і спорожняються. Далі температура поступово знижується. Щоб комахи активніше вилітали з свого житла, на стелю можна повісити банки з сиропом, попередньо зав’язавши їх марлею.

Як облаштувати вулики для бджіл на горищі?

Основні правила:

  • зробіть на горищі вікна з південної сторони;
  • встановіть сітки на вікна, це стане своєрідним виходом для комах;
  • пофарбуйте металевий дах у світлі тони;

Тепер можете приступати до установки вуликів. Обов’язково в зимовий і літній час залишайте літки відкритими.

Найцікавіше, що, якщо у вас на дачній ділянці не дуже доброзичливі сусіди, ви можете зробити пасіку на горищі. Щоб трудівниці безперешкодно відлітали збирати нектар, затягніть вікна сіткою. Комахи зможуть пройти через отвори, а ось миші або хижаки немає. При цьому бджоли будуть летіти на галявину з квітами на висоті більше 3 м, що не потурбує ваших сусідів.

Обов’язково при утриманні бджіл на горищі влаштовуйте пізній осінній і ранній весняний обльоти. Багато пасічники стверджують, що з’являються на пасіці на горищі всього 3-4 рази в рік. Навесні це робиться, щоб здійснити весняний обліт. Восени — для підготовки вуликів до зими, а влітку — для відкачування меду. Цей спосіб утримання бджіл ідеальний для зайнятих людей, які живуть в місті, далеко від пасіки. Але варто час від часу провідувати своїх трудівниць і спостерігати за їх станом.

Це цікаво  Опис виготовлення вулика Дадан своїми руками з розмірами і кресленнями

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *