Вересовий мед: корисні властивості, протипоказання, як готувати

Вересовий мед — це продукт, який докорінно відрізняється від інших видів меду, адже він має і свій особливий пікантний смак, і аромат, і безліч корисних речовин. У Великобританії, звідки родом ця дивина, справді цінують його і звеличують, але навіть там буває складно знайти дане ласощі, адже його вважають вишуканим і дуже затребуваним.

Вересовий мед

Отже, вересковий мед — це продукт, що виготовляється бджолами з невеликого вічнозеленого куща вересу, який можна зустріти в пустотах, тундрах, болотах. Росте він і на Україні, в Росії і оточуючих їх країнах Європи і Азії. Найбільші запаси вересу в Шотландії, де зосереджено більше трьох чвертей від сумарної кількості цих рослин у світі.

Вересовий мед неодноразово оспівувався у поезії і прозі, писав про нього і Роберт Льюїс Стівенсон. Популярність цієї солодощі настільки велика, що її можна зустріти і в культових іграх у вигляді напою черновересковый мед.

Вересовий мед: опис

Отже, що таке вересковий мед, і як він відрізняється від інших видів? Насамперед, він має дуже насичений аромат і досить оригінальний смак — терпкий з домішкою горького. Вживши його, можна ще тривалий час відчувати післясмак.

Це не всім подобається, але приваблює справжніх цінителів. Колір у вересового меду темно-жовтий і навіть темніше. Чим довше зілля зберігається, тим більш яскравим смаком володіє, тим більше цінується.

На практиці і за відгуками користувачів вересковий мед набагато корисніше і цінніша для організму. Адже збирається він з нектару абсолютно іншої рослини (це не гречка, липа, соняшник, різнотрав’я), де міститься дуже багато корисних речовин, відсутніх в інших видах.

Так, вересковий мед на 2% складається з різного роду білків (ферменти, речовини гормональної природи, джерела цінних амінокислот). Велика кількість цього типу хімічних речовин обумовлює особливу властивість продукту — він не кристалізується до кінця, а лише перетворюється в подобу желе, що дозволяє розширити сферу його застосування.

Не дарма багато хто цікавиться, як готувати з вересового меду, як його застосовувати. Рецептів не так вже й багато, а користь від речовини колосальна.

Це цікаво  Ріпаковий мед: корисні властивості, калорійність, фото

Перевірка справжності сировини

Зважаючи особливої популярності вересковий мед може бути підроблений, особливо якщо мова йде про нечистих на руку пасечниках. Але перевірити його справжність досить просто, для цього не треба посилено вивчати фото всіх можливих видів солодкого бджолиного продукту та їх властивостей.

Багато бджолярі зважаючи відмінних властивостей цього продукту занижують його якість і вважають другосортним

Існує два способи, за допомогою яких без труднощів можна визначити якість меду:

  • Вересовий мед перевіряють так: банку кладуть набік і спостерігають, як скоро вміст почне змінювати своє положення і витікати. Даний товар буде якомога довше перебувати в банку, що свідчить про його чистоту.
  • Також можна перевірити якість вересового меду іншим нехитрим способом. Потрібно оцінити наявність невеликих бульбашок в банку. Якщо їх немає, значить, це не те, або суміш втратила корисні властивості. Якщо ж бульбашки тільки вгорі, мед нагрівали, намагаючись видати інший сорт за бажаний.

Склад, унікальні властивості і застосування

Така суміш часто може стати єдиним засобом порятунку від таких важких хвороб, як ревматизм, подагра, серцева водянка, хвороби дихальних шляхів, від інфекційних захворювань, хронічних проблем з органами. Особливо важливо приймати препарат на її основі дітям.

Має речовина і вплив на апетит — воно посилює його, а також втручається в роботу перистальтики кишечника, нервової системи, дихальних шляхів. Не менш актуальним є застосування його для лікування шкірних захворювань і їх профілактики за допомогою будь-якої доступної лікарської форми.

Протипоказання у вересового меду практично відсутні. Тому якщо не бентежить гірчинка в смаку і малодоступность сировини, можна сміливо вживати і не думати про ймовірну шкоду. Про це турбуватися варто лише людям з алергією, а також тим, хто не може собі дозволити придбати цю речовину. А так воно рекомендується всім, адже дає стабільний і надійний ефект.

Це цікаво  Якими якостями має натуральний мед і способи відрізнити його від підробленого

Шкоди та протипоказання

Вересовий мед, як і будь-який інший, має алергічними властивостями. І його з особливою обережністю потрібно давати дітям.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *