Весняний огляд бджіл, бджолиних сім’ї

Після зимівлі в бджолиному гнізді багато чого змінюється: нерідко після зими в бджолиному будиночку є цвіль, матка загинула або вулик погрызла миша. Відповідно, така сім’я навряд чи зможе без допомоги пасічника відновити свої сили до головного хабар. Саме для виявлення проблем проводиться весняний огляд бджіл.

Весняний огляд бджіл

Коли краще оглядати бджіл

Кілька правил з огляду бджолиного гнізда:

  1. тепла погода,
  2. потрібний час (10-11 годин ранку),
  3. відсутність вітру.

Зверніть увагу, вітру бути не повинно. Вранці всі комахи оговтуються на медозбір, тому в гнізді є тільки нелетные комахи і матка.

Коли проводити огляд

Зазвичай ревізію проводять у кінці березня. У північних регіонах весняна ревізія огляд бджолиних сімей проводиться в першій декаді квітня. Поспішати теж нікуди не потрібно, необхідно дочекатися стабільного підвищення температури до 14 °С.

Найкраще оглядати будиночок опівдні. Для цього дочекайтеся, поки комахи облетятся. Не потрібно повністю оголювати всі рамки. Спочатку витягніть 3 рамки і поставте їх у переносну скриньку. Інші рамки при весняному огляді накрийте холстиком, щоб зайвий раз не турбувати комах.

Після весняного огляду цих рамок переставляйте на їх місце інші з гнізда. Лопаткою выгребайте весь сміття та підмор. Коли роботи виконані, скоротіть гніздо – приберіть порожні рамки. Перевірте наявність корму. На сім’ю достатньо 10 кг меду. Якщо він закристаллизовался, поставте в гнізді поїлки або додайте у верхній частині годівниці з цукровим сиропом. Можна подивитися відео, щоб зрозуміти суть процесу.

Маломедные рамки ставлять вулики з сильними сім’ями. Якщо в рамках багато корму, їх згодовують слабким сім’ям. Всі опоношенные стільники, покриті цвіллю та пошкоджені мишами, прибирають з вулика. Аналогічно проводять і осінній огляд бджіл.

Це цікаво  Як зловити бджолиний рій в порожній вулик

Визначення наявності матки і її плодючості

Обов’язково з’ясуйте, чи є в гнізді королева. Для цього огляньте рамки з розплодом. Якщо вони відсутні, потрібно почекати 2 дні і повторити весняний огляд. Тільки переконавшись у відсутності матки, ви можете підселяти цю сім’ю до іншої, у якої є королева. Зазвичай з’єднують слабкі і середні сім’ї.

Визначення наявності матки – один з основних етапів весняної ревізії

Для цього рамки з комахами ставлять за заставну дошку. Комахи з безматочной сім’ї перейдуть у нове гніздо. Не забудьте попередньо окропити трудівниць відваром м’яти або меліси. Якщо розплід гратчастий, проводять заміну королеви. Ця матка неповноцінна.

Деякі бджолярі не хочуть з’єднувати сім’ї, тому до безматочной сім’ї підселюють відводок і чекають, коли з’явиться нова королева. Зазвичай такий прийом не дає очікуваних результатів, так як часто страждає сім’я, у якої відібрали розплід.

Коли ви виявили трутневий розплід, необхідно провести карантин. Для цього у вулику закривають льотки і вилучають всі рамки з кормом. Після такої процедури бджола-трутовка припиняє відкладати яйця. Визначити трутневий розплід можна при ревізії сот. Зазвичай засів не по центру, нерідко в одну комірку здійснюється кладка декількох яєць.

Існує і інший спосіб позбавлення сім’ї від трутівок. Для цього вулик відсувають від колишнього місця на 50-70 метрів і всі рамки струшують на біле простирадло. Після цього порожні рамки знову поміщають в будиночок. Робочі бджоли повернуться, а трутовки залишаться лежати на простирадлі. Відео демонструє процес огляду бджіл навесні.

Як проводиться огляд при поганій погоді?

Зазвичай огляд проводиться тільки при підвищенні температури вище 12-14 °С. Буває, що весна дуже холодна і дощова. У такому разі застосовується намет для огляду бджіл. Це виріб являє собою просту конструкцію, в основі якої каркас і поліетилен. Намет дозволяє захистити гнізда від вітру і зменшити випадки крадіжок.

Це цікаво  Літній догляд за бджолами

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *