Використання апітерапії при лікуванні різних захворювань

Навіть діти знають, що укус бджоли це боляче і неприємно. А деякі люди можуть навіть померти від подібного. І все ж, лікування укусами бджіл досить поширене і ефективно. Що таке апітерапія, про показання та точках ужаливания піде мова далі.

Продукти бджільництва та їх неоціненну користь

Використання апітерапії при лікуванні різних захворювань

З тих самих пір, як людина познайомився з бджолами і їх продуктами, почалося активне їх використання для оздоровлення. Один з напрямків апітерапія – лікування продуктами бджільництва. Так, всім нам знайомі такі продукти, як мед, перга, стільники, маточне молочко, прополіс, пилок тощо

Все, аж до бджолиної отрути чоловік зумів використати з користю для себе. І це не дивно, тому що кожен із цих продуктів має неперевершеними лікувальними властивостями, якщо застосовувати їх правильно.

 1. Мед – найвідоміший і самий смачний цілющий продукт. Він благотворно впливає на імунітет, допомагаючи протистояти вірусам та інфекціям. Також він заспокоює нервову систему і налагоджує діяльність серцево-судинної системи.
 2. Маточне молочко – один з найдорожчих продуктів бджільництва, так як в ньому є висока концентрація корисних амінокислот і вітамінів. Найбільше його застосовують для лікування депресій, анемій і дерматитів.
 3. Прополіс цінують при знеболюючих процедурах, а також він діє як антисептичний засіб.
 4. Перга – найменш алергенний продукт бджіл, який здатний наситити організм вітамінами і запобігти старіння.
 5. Навіть бджолиний віск цінується більше, ніж будь-який інший, так як в ньому теж є концентрат корисних речовин.
 6. Отрута бджіл – одне з найбільш суперечливих, але при цьому ефективних засобів для лікування безлічі захворювань. В правильних дозах він здатний допомогти там, де звичайна медицина безсила.

Як діє апітерапія?

Основна суть апітерапію – лікування бджолами, в основному, бджолоужалюванні. Часто цей спосіб лікування називають ще апирефлексотерапия. Це означає, що на людський організм одночасно йде вплив точкового укалывания і бджолиної отрути як ліки. Хто попало проводити подібні процедури не може.

А тому на апітерапевта потрібно вивчитися. Ще з 1959 року в колишньому Радянському Союзі, а тепер і у всіх країнах СНД, апітерапія визнана частиною офіційної медицини. Є безліч центрів, де кваліфіковані лікарі з відповідними сертифікатами можуть проводити апітерапію з лікувальними цілями.

Самостійно проводити щось подібне категорично забороняється, так як на це є вагомі підстави – самолікування укусами бджіл може закінчитися вельми плачевно.

Історія апітерапії йде корінням далеко в початок існування людства. У ті часи тільки шамани і знахарі могли користуватися природними лікарями – бджолами. З часом у кожній країні стали з’являтися люди, які знають і застосовують пчелоужаление з користю для кожного хворого. Аж до 17 століття на Русі мед і всі продукти бджіл взагалі не можна було використати просто так, заради ласощів і задоволення.

Це був справжній природний лікувальний препарат, який не був доступний масово. Найактивнішими країнами, які використали бджолині продукти та їх отрута, були південні країни – Індія, Єгипет, Греція.

Це цікаво  Інструкція із застосування настоянки прополісу для інгаляцій Небулайзером

Склад бджолиної отрути

Вважається, що бджолина отрута – унікальна концентрація корисних речовин, аналогів якому немає ні в природі, ні серед аптечних засобів, придуманих і створених людиною. У краплина отрути, якою бджола вбиває небезпечних для себе комах або відлякує людини від свого житла, міститься більше двохсот корисних речовин. Найціннішими з них для одужання у складних випадках вважаються наступні:

 • кардиопеп, який здатний стабілізувати стан серця і кровоносних судин;
 • адолапін – його знеболюючі здібності цінуються навіть вище, ніж у опіуму;
 • меллитин – відмінний протимікробний компонент. Він бореться проти стафілококів, кишкових паличок, стрептококів і багатьох інших небезпечних для людини бактерій;
 • апамин тонізує нервову систему. Додаткове його дія полягає в зниженні рівня холестерину через очищення крові, а також у прискоренні обміну речовин;
 • ацетилхолін здатний навіть вилікувати параліч;
 • різні кислоти в його складі розширюють кровоносні судини, що автоматично допомагає знизити високий артеріальний тиск.

Багато інші складові бджолиної отрути здатні позитивним чином впливати на людський організм.

При яких проблемах можна використовувати бджіл?

Апітерапія має безліч показань до застосування. Майже всі хвороби, відомі людині, можна вилікувати повністю, або значно полегшити стан, використовуючи бджолину отруту. Вам достатньо проконсультуватися з досвідченим лікарем і дізнатися його думку, можна саме ваш випадок віднести до показань при апітерапії. Найбільш популярними захворюваннями, при яких застосовують бджолотерапію вважаються наступні:

 1. Радикуліти та остеохондрози, а також будь-які інші хвороби, що викликають болі в спині. При цьому точки застосування укусів розташовуються якраз вздовж хребта, в тих зонах, де людина випробовує максимальні хворобливі відчуття.
 2. Невралгії та неврити різної ступені.
 3. Апітерапія при розсіяному склерозі здатна поліпшити стан людини набагато ефективніше, ніж будь-яка традиційна медицина.
 4. Головні болі та мігрені, а також порушення сну, неспокій йдуть майже з першого застосування бджолиної отрути.
 5. При залежно від будь-яких психотропних препаратів стан людини від апітерапії значно покращиться і йому буде легше переносити подальше лікування.
 6. Безліч захворювань дихальних шляхів. Особливо ефективно укуси бджіл застосовують при астма і бронхітах.
 7. Артрити різного походження, локалізації та інтенсивності захворювання.
 8. Більшість хвороб серцево-судинної системи.
 9. Тромбофлебіти, варикози і інші проблеми з венами лікуються також укусами бджіл. При цьому точки ужаливания розташовуються на самих венах.
 10. Бджоли відмінно допомагають позбутися від безлічі проблем чоловіків і жінок інтимного характеру. Це і простатити, і гінекологічні захворювання, імпотенція і навіть безпліддя.
 11. Після інсульту або інфаркту бджоли допомагають відновити стан людини, а при паралічах навіть встати на ноги.
 12. Шкірні захворювання.

Це найпоширеніші проблеми, з якими люди звертаються до апітерапевтів. Якщо ви не знайшли своєї проблеми у списку, можливо її також допоможуть вилікувати бджоли. Вам достатньо проконсультуватися зі своїм лікарем або досвідченим апитерапевтом.

Використання апітерапії при лікуванні різних захворювань

Крім того, апітерапія багата на відгуки людей які вже пройшли лікувальний курс, і які можуть розповісти в подробицях про те, як це все відбувалося, і з якими захворюваннями вона їм допомогла впоратися.

Особливі випадки та протипоказання

Оскільки бджолина отрута не найбезпечніший засіб у світі, від нього деякі можуть і померти, тому слід дізнатися про апітерапію та протипоказання до неї. А це:

 • в першу чергу – це алергіки. Особливо якщо у вас є алергія на самі укуси бджіл, або навіть бджолині продукти. З обережністю слід застосовувати апітерапію і в тих випадках, якщо алергія проявлялася на що-небудь інше;
 • вагітність, період лактації та дитячий вік вважаються також неприйнятними для подібних процедур. Навіть якщо ви вже не раз користувалися послугами бджіл-трудівниць для полегшення свого стану, все ж таки варто дочекатися закінчення вагітності або годування груддю, щоб продовжити лікувальні процедури;
 • будь-які загострення, інфекційні захворювання, особливо якщо піднялася температура. Не варто в цей час навантажувати організм ще й отрутою. Це буде дуже велике навантаження;
 • онкологія також вважається тим захворюванням, при якому не варто використовувати бджіл для лікування;
 • туберкульоз, активний або хронічний, навіть просто в анамнезі, вже залікований;
 • при низькому рівні згортання крові укуси бджоли можуть стати небезпечними;
 • діабет першого типу. Цікаво, що при другому типі діабету продукти бджільництва і бджолотерапію активно застосовуються;
 • тяжкі захворювання нирок або печінки.
Це цікаво  Рецепти настоянок з алое з медом і кагором при лікуванні онкології

Не варто ризикувати і приховувати від апітерапевта свої проблеми, тому що наслідки можуть бути дуже небезпечними, аж до летального результату.

Особливості процедури і заходи

Жоден досвідчений і професійний фахівець не дозволить вам почати лікування укусами бджіл без спеціального тесту. Він відбувається не за один раз, але це потрібно пройти, щоб бути впевненим в тому, що лікування пройде успішно, без неприємних наслідків. У перший раз вам на спину, в зоні попереку посадять бджолу, яка вкусить. Її жало виймають майже відразу.

При цьому в деяких центрах можуть навіть взяти у хворого аналіз крові і сечі, щоб ретельно перевірити, як реагує організм на укус і сам отрута. На наступний день оглядають місце укусу і показники аналізів. Якщо все пройшло сприятливо, то роблять ще одну пробу. В цей раз жало бджоли залишають вже на кілька хвилин і потім дивляться, не почервоніло або не припухло ужалене місце.

Якщо всі реакції в межах норми, то тільки з третього дня вам почнуть проводити оздоровчі процедури.

Що важливо – тільки сам апітерапевт здатний визначити частоту, тривалість курсу і кількість бджіл, що застосовуються для вас за один раз. На це впливає і ваш стан, то, як ви переносите укуси і саме захворювання, з яким ви звернулися. Лікування підбирається строго індивідуально.

Оскільки отрута бджоли це не таке вже й безпечне засіб, варто знати про симптоми отруєння, коли потрібно терміново повідомити лікаря, що вам стало погано під час або після процедури. Цими симптомами можуть бути:

 1. Нудота і навіть блювота.
 2. Діарея.
 3. Різкий стрибок тиску, зазвичай воно падає, і хворий може навіть втратити свідомість від різкого занепаду сил.
 4. Запаморочення та втрата орієнтації.
 5. Прискорене або утруднене серцебиття.
 6. Відчуття тяжкості в кінцівках.
 7. У крайніх випадках людина може впасти в кому.

Такі симптоми виявляються вкрай рідко, але якщо ви якимось чином після або навіть під час апітерапії стали погано себе відчувати, краще відразу повідомити про це терапевта. Він вчасно зможе вам допомогти і припинити процедуру.

Важливо правильно підібрати дозу для кожної людини. Так як в залежності від індивідуальної чутливості і навіть ваги, смертельна доза бджолиної отрути може бути самою різною. Приміром, людина в 65 кілограм може померти від укусу 650 бджіл. Зазвичай, апітерапевти не використовують за одну процедуру більше 200 особин.

Це цікаво  Маска для обличчя з білком та медом

Як все відбувається?

Познайомившись з апітерапією і дізнавшись подробиці, ви можете вирішити, що вам дійсно варто пройти таку процедуру. В даному випадку людей цікавлять найбільше наступні питання:

 • ціна процедури та її тривалість;
 • чи це не боляче;
 • куди будуть саджати бджіл для укусів.

Ціни зазвичай на таку процедуру досить високі, але цілком доступні. Якщо ж порівняти приголомшливий ефект і з аналогічними цінами на традиційні засоби медицини, то може виявитися, що апітерапія обійдеться вам дешевше.

Болючість також не завжди оцінюється однозначно. По-перше, у кожної людини своя реакція на укус бджоли. По-друге, з часом люди звикають і укуси вже не здаються тяжкими, навіть якщо спочатку так і було.

По-третє, заради полегшення стану і одужання, багато здатні потерпіти неприємні і навіть частково хворобливі відчуття, так як після цієї процедури дійсно стає значно легше. І все ж, в перший раз хворобливі відчуття, швидше за все, будуть відчутними.

Що стосується апітерапії і точок ужаливания, а також тривалості всього курсу, то тут все залежить від вашого захворювання та індивідуальної переносимості процедури. Для одних лікування може проходити по 30 бджіл за раз і закінчитися через три дні. А для інших будуть застосовувати не більше двох особин за процедуру, а сам курс розтягнеться днів на десять чи більше.

Зазвичай апітерапевти починають з двох бджіл і при нормальній переносимості кожну процедуру додають ще по 1 – 2 особини. Найчастіше бджіл саджають на спину, поперек або кінцівки. Але все дуже сильно залежить від самого захворювання. У лікарів-апітерапевтів є цілі схеми точок впливу при кожному з них.

Аэроапитерапия – ще одна корисна процедура доступна майже всім

Якщо апітерапія недоступна деяким людям, тобто такий вид лікування, як аэроапитерапия. Вона має набагато менше протипоказань, а її дія доведено в більшості випадків. По суті, це апітерапія у вигляді сну на вуликах.

Вам достатньо просто гуляти по пасіці і вдихати чисте повітря, насичене медовими випарами. Крім того, на деяких лікувальних пасіках продумали спеціальні дерев’яні будиночки, де можна спати в безпосередній близькості до вуликів. Це безпечно, так як вулика закриті від того, щоб бджоли контактували з хворим. Такий сон може принести значну користь людині.

 1. Заспокоюється нервова система, що сприяє поліпшенню стану при безсонні.
 2. Легше стає дихати, і поліпшується стан при захворюваннях дихальних шляхів і легенів. Навіть туберкульоз не є протипоказанням, а, навпаки, хворому стає значно легше на пасіці.
 3. Алергії і мігрені також йдуть швидше, якщо чоловік гуляє тривалий час серед вуликів.
 4. ЛОР-захворювання і безліч інших хвороб виліковуються, якщо регулярно відвідувати пасіку.

Не варто вважати, що апітерапія – це панацея від усіх хвороб і робити ставку тільки на неї. Але спробувати її застосувати, особливо якщо ви зневірилися, все ж варто. Головне, не робити це де попало і шукати перевірених сертифікованих фахівців, які знають, що роблять.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *