Візок для пасіки своїми руками: бджільницька, для вуликів

Чим менше бджоляр витрачає часу на обслуговування одного вулика, тим дешевше виходить мед та інші продукти бджільництва. Адже за невеликий проміжок часу можна обслужити більше бджолиних будиночків, тим самим скоротивши витрати сил. Щоб зробити роботу бджоляра виправданою, використовується візок для пасіки.

Візок для пасіки

Такі пристосування виконують ряд функцій:

  • підйом і переміщення вуликів;
  • витяг старих піддонів і заміна їх новими;
  • навантаження вуликів на причіп.

Щоб знизити витрати часу та коштів на обслуговування бджолиних сімей, можна зробити підйомники самостійно. Варто відзначити, що візок для пасіки своїми руками вимагає багато вільного часу. Крім того, вам знадобиться зварювальний апарат, болгарку, дриль і ножівка по металу.

Спочатку вам потрібно зробити нерухому рамку, до якої кріпляться колеса. Пристрій повинен витримувати вагу до 150 кг і підніматися на висоту до 50 см. Для цього до основної рами кріплять рухомий каркас. Бджільницькі візки такого типу універсальні, і робота бджоляра істотно спрощується.

Рух здійснюється зверху вниз за допомогою спеціальної котушки і троса. Дуже часто в якості коліс для «рейок» використовують підшипники. Їх необхідно 2, щоб кожен відрізок рухомої рами пересувався одночасно.

Зараз у продажу є візок для вуликів іноземного виробництва і вітчизняна. Яку вибрати, залежить від вашого бюджету. В середньому ціна такого пристосування коливається у межах 200-400 доларів. Для початківця бджоляра це великі гроші, особливо якщо ви не займаєтеся продажем меду. Щоб заощадити на придбанні візки для вуликів, можете змайструвати своїми руками.

Як виготовити візок для вуликів самостійно?

Зверніть увагу, далеко не всі пристрої оснащені підйомниками. Якщо ви не займаєтеся навантаженням вуликів на причіп і їх перевезенням, то, можливо, вам буде досить однорамочной візки. Вона виготовляється за типом «кравчучки».

Це цікаво  Пасіка Савіна: відгуки

Тобто в ній відсутня рухома рама, а навантаження на пристосування відбувається за допомогою вилкового навантажувача. Простіше кажучи, це звичайні виступи, за допомогою яких можна здійснити зачіп вуликів. Підйомників немає.

Звичайно, для кочового бджільництва необхідна перевезення вуликів. Відповідно, краще виготовити або придбати візок з підйомним механізмом. Це може бути пристосування з вже підготовленим дерев’яним дном і стінкою або просто металева конструкція. Підйомник являє собою рухому раму з можливістю фіксації.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *