Водний екстракт прополісу в домашніх умовах: відгуки

Прополіс – цінний продукт бджільництва, який застосовується не тільки в медицині, але і в косметології. У складі зволожуючих кремів зазвичай не міститься спирт, тому в засобах по догляду за старіючою і в’янучої шкірою застосовують екстракт прополісу водний на шунгітової воді. Його можна придбати в аптеці або зробити самим.

Водний екстракт прополісу

Готувати речовина досить просто, головне — придбати свіжий прополіс, який має хорошу якість і зберіг всі цінні складові.

Як приготувати водний екстракт прополісу в домашніх умовах?

Спиртовий розчин не варто додавати в крем і застосовувати для лікування дітей, тому рекомендується використовувати екстракт на водній основі. Для цього вручну очистіть шматочок прополісу від залишків комах і листя. Після цього помістіть його в холодильник. Речовина по консистенції дуже схоже на пластилін, тому при низьких температурах перетворюється в тверду масу, яка легко кришиться. Після застигання продукту бджільництва подрібніть на тертці або в кавомолці.

Залийте речовина водою, її необхідно попередньо підготувати. Найкраще для приготування ліків брати шунгитову воду, яка робиться за допомогою природного мінералу. Він відмінно заряджає воду, роблячи її структурованою. Можна використовувати фільтровану талу воду.

Для приготування 10% розчину потрібно взяти 10 г смоли і 100 г води. Чим міцніше розчин, тим більше потрібно смоли. Зазвичай застосування ліків всередину передбачає використання 10-30% розчину. Поставте ємність з розчином в каструлю з гарячою водою і тушкуйте в ній 1 годину. Прополіс повинен повністю розчинитися, якщо на поверхні з’являться якісь включення, приберіть їх ложкою. Після охолодження процідити водний екстракт прополісу через марлю.

Якщо у вас в місті важко знайти свіжий прополіс, то придбайте засіб «Ей-Пі-Ві». Це екстракт прополісу водний 5%. Він приготовлений на шунгітової, тобто зарядженої воді, а значить, найбільш ефективний. Застосовується цей екстракт прополісу в косметології і для лікування багатьох захворювань. Їм можна капати очі при кон’юнктивіті і запаленнях рогівки. Розповсюдженням продуктів бджільництва займається компанія «Тенторіум».

Це цікаво  Популярні рецепти приготування браги для пиття з медом і без

Екстракт прополісу для очей: способи застосування

Для лікування кон’юнктивіту речовина необхідно закапувати в очі по 2-3 краплі в районі внутрішнього куточка. Таким чином, вся слизова оболонка і рогівка будуть омиватися ліками. Відгуки про таке ліки самі хороші, так як його застосування не супроводжується печінням або слезоточивостью.

Для приготування настоянки краще брати шунгитову воду

У косметології для відмінного змішування компонентів застосовують масляний екстракт прополісу. Його можна приготувати своїми руками двома способами:

  • шляхом змішування спиртового розчину з обліпиховою олією;
  • шляхом перетапливания смолки з вершковим маслом.

Інструкція по застосуванню

Для лікування внутрішніх органів доросла добова доза становить 2 чайні ложки 30% розчину. Перед тим як застосовувати ліки, його потрібно розділити на кілька частин, це поліпшить засвоєння речовини. Для лікування однорічних дітей перорально за один день можна застосовувати не більше 1/20 від норми дорослої людини. Тобто десь 10 крапель. Чим доросліша дитина, тим більше водного екстракту прополісу йому потрібно давати.

Застосування для лікування статевої системи та органів дихання

Для лікування гаймориту і синуситу в ніс необхідно вставити ватні гульки, просочені речовиною. Точно так само необхідно помістити тампони у вуха при їх запаленні. Водний розчин прополісу з успіхом застосовують для лікування запалення придатків та ерозії шийки матки. Для цього виготовляють тампон з марлі і вати і просочують його водним екстрактом прополісу. Тампон залишають у піхві на 6-8 годин.

Варто врахувати, що для прийому всередину можна застосовувати спиртовий розчин, але його не варто використовувати при лікуванні дітей і вагітних жінок. Він з обережністю призначається людям похилого віку.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *