Водний розчин прополісу в домашніх умовах: рецепти та відгуки

Все, що роблять бджоли, є дуже корисним для людини. Як мед, так і побічні продукти — перга, маточне молочко і т. д. — застосовуються в офіційній і народній медицині. Особливо актуальним є спиртовий та водний розчин прополісу, відомого ще як бджолиний клей. При прийомі всередину у вигляді таких форм, як настоянка або настій, він надає лікувальну дію на імунітет людини, покращує загальний стан організму, застосовується в лікуванні хвороб стравоходу, ерозії слизової деяких органів і інших захворювань. При цьому приготування водної витяжки прополісу — дуже просте заняття в домашніх умовах.

Отже, прополіс на воді — водна витяжка корисних, хімічно активних речовин, яка має колір розведеного молоком кави. Звичайно ж, виникає питання: як розчинити прополіс у воді, адже це клей, який має органічне походження? На ділі ж дана лікарська форма не стільки розчин, скільки водна суспензія прополісу, тобто суспензія, рівномірно розподілена у водній фазі. Тому діюча речовина випадає в осад і його потрібно збовтати перед застосуванням.

Водна витяжка прополісу: зробити самому, або купити в аптеці?

Сучасна фармація використовує достатньо коштів бджільництва, з допомогою яких можна проводити лікування. При цьому у них досить доступна ціна та висока якість. Так, в аптеці можна придбати водний прополіс на шунгітової воді (дистильована вода спеціальної очистки, яка потім збагачується іонами срібла), який буде мати високу якість. Його достатньо буде лише розвести до необхідної концентрації і пити по вибраній схемі. Але тому, хто тримає власну пасіку або має вільний доступ до бджолиного клею, краще самому приготувати розчин і бути впевненим в його якості, екологічності, правильності застосування. До того ж така лікарська форма обійдеться пацієнтові абсолютно безкоштовно.

Це цікаво  Бджолиний підмор в народній медицині: застосування

Тим же, хто більше довіряє фірмовим препаратів, можна порекомендувати відомий екстракт «Ей-Пі-Ві» (в інших джерелах «Ей Пі Ві») фірми «Тенторіум». Це відомий засіб, про який є вельми позитивні відгуки покупців. На його основі можна приготувати водний розчин будь-якої концентрації.

Корисні властивості водного настою прополісу

Настоянка на воді — вельми доступне населенню засіб, адже тут обраний самий недорогий і зручний розчинник. Бджолиний продукт при цьому має досить широке застосування. Його використовують у боротьбі з грибками, бактеріями, з допомогою нього стимулюють організм до самовідновлення. Препарат застосовують для боротьби з різними проблемами. Так, купують або готують водний розчин прополісу для очей, шкіри, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, суглобів та інших органів і систем людини.

Як приготувати водний розчин прополісу в домашніх умовах

Готується прополіс на водній основі досить просто. Для цього потрібен лише сам бджолиний клей і вода. Для цього його заморожують до повного замерзання, щоб надати об’єкту крихкість. Після його подрібнюють для приготування настоянки прополісу водної.

Для приготування препарату потрібно кожні 20 г сировини розводити в 100 мл води і настоювати водний розчин при 80 градусах не менше години. За цей час колір прополісу водного змінюється на насичений коричневий, посилюється його запах. Препарат недостатньо настояти і охолодити, його потрібно процідити від залишків бджолиного воску.

У приготовленого на воді прополісу досить маленький термін придатності. При зберіганні у холодильнику в темному місці він зберігає свої властивості не більше тижня, після чого повинен бути викинутий. Всі корисні ефекти прополісу водного і їх сила залежать від якості вихідного, а також дотримання всіх норм, які пропонує рецепт.

Інструкція із застосування прополісу водного

Препарат готується досить просто так і застосовується при багатьох захворюваннях, оскільки не має побічних ефектів (крім алергії і непереносимості). Приготований на воді прополіс може вживатися для загоєння ран, боротьби з інфекцією, зміцнення організму, при отруєннях (у приготовленого на воді настою прополісу є бактерицидні та адсорбційні властивості).

Крім того, показано його застосування дітям. Так, він є прекрасним знеболювальним при ранах, покращує регенерацію тканин, володіє вираженою протизапальною дією.

Це цікаво  Бджолиний віск в косметології і косметиці

Коли приймати приготовану на воді настоянку прополісу

Препарати прополісу водного рекомендуються при хворобах ШКТ (гастрит, панкреатит, виразка), серцево-судинних захворюваннях, підвищеному артеріальному тиску. Характерним дією є зниження рівня холестерину в крові та ліпідів, що корисно в літньому віці. Також високу активність дані розчини показали щодо гінекологічних та андрологічних захворювань. Лікують ним і хвороби очей (кон’юнктивіт), шкіри (опіки, запалення, акне). А для покращення імунітету рекомендується щодня приймати по чайній ложці препарату перед кожним прийомом їжі. Препарат показаний будь-яким категоріям населення, оскільки є досить безпечним.

Бджолиний віск — універсальний продукт, який буде корисний кожному, тому це сировина повинна бути в кожному домі.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *