Воскотопка парова своїми руками: креслення

В роботі будь-якого пасічника настає момент, коли необхідно топити віск власними руками. І для цього потрібна воскотопка, парова або сонячна. Остання не в силах задовольнити потреби середньостатистичного бджоляра, тому розглянемо варіант виготовлення паровий воскотопки для добування воску соторамок.

Звичайно, парова рамкова воскотопка продається і в готовому вигляді в магазинах бджільництва, але вона коштує досить дорого, не має особливих переваг перед саморобними конструкціями. До того ж своїми руками такий агрегат для видобування воску зробити зовсім нескладно, особливо якщо в наявності є побутові прилади з нержавіючої сталі.

Воскотопка парова

Найпростіший варіант виготовлення воскотопки — придбання соковарки. Звичайно, існують і такі варіанти, як воскотопка парова з пральної машини, холодильника, чайника. Але соковарка — це найкраща саморобна воскотопка парова по практичності, доступності і простоті на сьогодні. Коштує вона досить дешево, а переобладнання її не вимагає додаткових знань, наявності креслень, фото, відео та інших навичок.

Воскотопка парова своїми руками

Стандартну соковарку (алюмінієву або нержавійку) переобладнують під воскотопку. Для цього поділяють її на три частини. Пристрій паровий воскотопки наступне: сама нижня частина призначена для води, у другій частині, середньої, знаходиться пара, яка піднімається з нижньої частини у верхню, де знаходиться віск. Плавлячись, воскова рідина потрапляє в середню частину, звідки і витікає назовні.

Креслення паровий воскотопки

Такого пристрою цілком достатньо, щоб добувати віск на невеликий пасіці. Інструкція по застосуванню його наступна: парову воскотопку встановлюють на плиті таким чином, щоб вона була паралельна підлозі. Поруч, біля вивідною трубки з середнього відділення, звідки витікає віск, встановлюють металеву ємність для збору воску. Після цього набирають воду в нижню частину соковарки (вона ж воскотопка парова) і плавлять віск, який попередньо завантажують у верхню частину пристрою. Такий варіант видобування воску настільки популярний, що можна знайти досить багато фото, щоб ознайомитися з самим процесом і результатом. На них видно, що якість отриманого воску не гірше, ніж при використанні більш складних конструкцій, для яких потрібні креслення і складна робота по виготовленню.

Це цікаво  Нуклеуси для бджіл своїми руками: фото

Доки топиться партія воску, можна особливо не брати участь у процесі і не турбуватися за його успіх. Якщо є достатня кількість води і сировини, можна практично не стежити за процесом паровий видобутку. Важливо лише періодично прибирати мерву з верхньої частини і підкладати віск, якщо це потрібно. За мервой стежити дуже важливо, оскільки вона може забити трубки, і віск через них не витече.

Потихеньку воскової кулю в тазику або іншій посудині буде зростати, а якість його не загубиться. Як тільки процес переплаву закінчиться, вийде великий жовтий блін схожі на ті, що є на багатьох фото на сайтах. Це чорновий варіант, який можна ще очистити. Для цього всі наявні шматки вже чистого воску знову переганяють у воскотопке і отримують практично ідеально очищений продукт, який вже можна обміняти на вощину або використовувати для інших цілей.

Саморобна воскотопка має мінуси перед заводською

Продуктивність даного апарату досить висока. До того ж її можна регулювати з допомогою інтенсивності нагріву та рівня вогню на плиті. Якщо швидше закипить вода, відповідно, швидше почне плавитися віск і навперегін в більш чистий продукт. Щоб процес перегонки в воскотопке був якісним, слід добитися повної герметичності між посудом і кришкою, а також вчасно усувати накопичилися залишки мервы. В середньому процес витоплювання воску займає до 3-4 годин.

Звичайно, будь-яка саморобна воскотопка має мінуси перед заводський. По-перше, вона не настільки потужна і продуктивна. Але якщо пасіка не має промислових масштабів і не вимагає переплавлення великої кількості воскових запасів, це не є великим мінусом. По-друге, вони менш зручні в зверненні. І третій момент суто естетичний: саморобні воскотопки часто не так гарні, як куповані, фото яких можна побачити в інтернет-магазинах.

Але плюс подібних машин для воскової переплавлення очевидний — вони значно простіше і дешевше. Навіть якщо купувати соковарку і переобладнати її для видобування воску, це буде значно дешевше, ніж придбання нового агрегату для очищення воскової суміші. Не кажучи вже про переобладнання в воскотопку діючих побутових приладів.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *