Вулик Озерова

Вулик Озерова – це популярний вулик оригінальної конструкції, яка має ряд переваг. Мова про це піде далі. Треба розібратися, в чому ж, власне, полягає незаперечна перевага вуликів цього типу.

Вулик Озерова

Найважливіший плюс полягає в тому, що вулик може бути модифікований за бажанням бджоляра і приймати до 10 різних видів в залежності від обраного способу бджільництва, породи бджіл та інших факторів. Насамперед мова йде про кліматичні особливості, які розрізняються в залежності від місця розташування пасіки, погодних умов. Важливо відзначити, що переробляти вулик Озерова можна самостійно, це досить просто, процес можна побачити на відео.

Конструкція вулика Озерова

Вулик Озерова має цілих 3 корпуси, тобто серйозно відрізняється від однокорпусных моделей. Також необхідна наявність двох надставок полурамочного типу. Розглянемо будову нижнього корпусу на фото. Внизу є два відділення, які можуть бути незалежними або сполученими, варіант вибирає бджоляр залежно від породи комах. Перегородка може бути суцільною або з перфорованого профілю. Кожна частина – ліва і права – призначена для певної кількості рам, зазвичай 6-10.

Вулик Озерова має цілих 3 корпусу

Обидва відділення мають 2 загальних льотка – верхній і нижній. Наступний корпус також поділяється схожим чином, він теж має 2 вічка, але вони розташовані іншим чином. Третій корпус є загальним. У деяких випадках може бути використаний і четвертий, але найчастіше потреби в цьому немає. Головна особливість, що вулик Озерова встановлюється в одну підставку, в якій дно служить у вентиляційних цілях, а також вловлює (не пропускає) кліщів, які можуть викликати серйозне захворювання. Ця хвороба називається варроатоз, вона дуже небезпечна і може погубити весь виводок.

Це цікаво  Кочове бджільництво: фото

Спарена система

Спочатку вулик Озерова був задуманий для того, щоб реалізувати спарену систему, де одночасно будуть розміщуватись дві матки. Малося на увазі, що це дуже зручно, особливо в догляді і обслуговуванні. Але в результаті вийшло, що кількість камер може бути обрано так, як зручно пасічнику, в залежності від бажання і цілі. Тобто конструкція вийшла ще більш зручною, ніж планувалося.

Фахівці відзначають, що, використовуючи вулик Озерова з двухматочной системою, можна зібрати приблизно в 2-3 рази більше меду, ніж з вуликом з однією маткою. Це, звичайно ж, чудовий результат, але деякі бджолярі бояться використовувати такі вулики, бо думають, що їх конструкція складна, а обслуговування непосильно. Насправді це не так.

Плюси вулика Озерова

В першу чергу, як вже згадувалося, має місце знімне дно. Вірніше, знімається не дно, а інша частина. Надалі стане ясно, чому в цьому випадку легко здійснюється чищення та обслуговування. Справа в тому, що бджоли приносять з собою нектар, що містить певну кількість вологи, яка в звичайному вулику випаровується повільно, і вогкість в коробі підвищується. Цього дозволяє уникнути знімне дно: прискорюється випаровування.

Відзначають, що в цьому випадку бджоли выкучиваются набагато рідше. Також може допомогти підставка в похмуру, дощову погоду. Бджоли скупчуються на ній, в результаті можуть довгий час знаходитися всередині без вильоту. У холодну погоду підставка також відіграє свою роль, в цей раз утеплювача. Отже, визначимо переваги такого дна:

  • хороша вентиляція;
  • баланс вологості;
  • утеплення.

Висновки

Отже, можна сказати, що вулик подібного типу має ряд незаперечних переваг, завдяки конструкції, коли в одному корпусі знаходяться 2 матки. У результаті сім’я розвивається прискореними темпами, що зазначають досвідчені пасічники. Крім того, комахи хворіють рідше, так як зменшена ймовірність потрапляння всередину вулика Озерова кліща. Завдяки цьому меду виходить більше, а якість його вище.

Це цікаво  Як і з чого можна зробити подушки для бджіл самостійно?

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *