Вулик у дуплі дерева: рекомендації

Дикі бджоли трохи відрізняються від одомашнених. У них своя організація праці та особливості збору меду. Але мед диких бджіл дуже корисний і насичений мінералами та мікроелементами. Зазвичай вулик у дуплі дерева комахи будують самі, але в деяких випадках пасічник може скористатися цим даром природи в корисливих цілях.

Вулик у дуплі дерева

Щоб побудувати вулик у дуплі дерева, виберіть високу сосну, вона повинна бути спрямована на південь. Тобто вічко повинен знаходитися на південній стороні. Дерево для борті вибирається більше метра в діаметрі. Висота, на якій робиться дупло, повинна досягати 6-8 м. У стародавні часи вважали, що чим вище вулик, тим солодший мед. Бортництво тоді було ризикованою справою, так як треба було залазити дуже високо на дерево. При цьому варто остерігатися укусів.

Навіщо потрібно бортництво?

Спочатку селяни вважали, що бджола – божа тварь, тому її не можна пересаджувати в штучний вулик. У більшості випадків, сім’ї, отримані за допомогою пасток і заманювання, не дуже добре живуть в одомашнених умовах. Крім того, в дуплі дерева влітку прохолодно, а взимку тепліше.

Зараз бджолярам не потрібен вулик у дуплі дерева. Пасічники виготовляють штучні борті. Для цього використовується відрізок стовбура дерева.

Інструкція по виготовленню дупла:

  • Візьміть відрізок листяного дерева діаметром до 1,2 м.
  • Розпиляєте відрізок вздовж на дві половини.
  • За допомогою бензопили та сокири зробіть всередині половини поглиблення.
  • Те ж саме зробіть з другою половиною.
  • Виріжте льоток.
  • Зробіть знизу і зверху знімні кришки.
  • Наверх прибийте шматок заліза.
  • Утепліть борті мохом.
  • Не забудьте про холстик.

Щоб бджоли з великим задоволенням обжили нове гніздо, їх можна приманити, використовуючи феромони. Борті можна кріпити на дерево вище від землі або прибити на дерев’яні палиці заввишки 0,5 м. Це своєрідні дикі вулики. Їх розташовують неподалік від галявин з квітучими рослинами.

Незайвим буде наявність поруч біля вулика водойми. Можна вкласти всередину гнізда холстик з старого вулика. Він просочений медом і воском, тому теж є чудовою принадою.

Це цікаво  Прищепу для бджіл своїми руками: фото

Зараз багато бджолярі, які не бажають купувати бджолопакети, переманюють дикий рій у звичайні вулики. Для цього вулик ставлять неподалік від дупла і змащують льоток феромонами.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *