Вулик “Удав” своїми руками

Багато охочих займатися бджільництвом відмовляються від цього заняття в силу складності технології пасічникування і громіздкість існуючих вуликів. Широко поширені вулики часом незручні у використанні і вимагають значних трудовитрат. Для зберігання численних пристосувань (годівниць, утеплювальних подушок, ящиків для рамок, заставних дощок) необхідно велике підсобне приміщення, яке є не у кожного початківця або практикуючого бджоляра. Крім цього, традиційні вулики досить важкі, тому займатися бджільництвом можуть тільки фізично витривалі люди. Але й іншим зневірятися не варто. Відмінним варіантом для пасічника стане вулик «Удав».

Вулик «Удав»

Проста, малотрудоемкая технологія бджільництва, легкість і зручність в обслуговуванні вигідно відрізняє вулик «Удав» від традиційно використовуваних вуликів. Бджоли відчувають себе в цьому вулику комфортно, що дозволяє їм добре розвиватися і давати багато продукції бджільництва. Виготовити вулик «Удав» своїми руками стане нескладною справою, якщо використовувати необхідні креслення і дотримуватися правил його виготовлення. На допомогу новачкові прийдуть різні відеофільми і форум, рекомендації в мережі інтернет.

Вулик «Удав» складається з наступних елементів:

  • Комбіноване дно;
  • Кришка;
  • Корпусу (10-11 штук).

Виготовлений вулик являє собою багатокорпусний стояк зі стисненим гніздом.

Вулик «Удав»: креслення

Особливості вуликів типу «Удав»

Вулики «Удав» мають наступні характеристики і особливості виготовлення:

1. Максимальна висота виробу – 160 див. Слід враховувати, що влітку буде необхідно перебрати частини вулика.

2. Дно є комбінованим, має стислий вигляд.

3. Основа має висоту до 135 мм, ширину – близько 336 мм і довжину, що не перевищує 300 мм.

4. Бджоли повністю освоюють рамки взимку завдяки тому, що їх гніздо стисло корпусом.

Це цікаво  Бджоли в листопаді: робота на пасіці

5. У вулику зберігається тепло взимку, тому що клуб бджіл може розташовуватися горизонтально.

6. У процесі використання вулика не застосовуються спеціальні подушки, подкрышники та інші елементи, властиві вуликів іншого типу.

7. У лотку вулика знаходиться 9 рамок, які виготовляються з рейок товщиною 5 мм Підвішуються рамки за допомогою фальців. Стандартний аркуш використовується при наващивании.

8. Застосовується пропив 2 мм.

9. Многокорпусная конструкція служить додатковим захистом комах.

Вулик можна зробити своїми руками

Більш наочно розібратися з тим, як повинен виглядати вулик в зборі, вам допоможе навчальний фільм або фото. Можна купити вже готове до використання виріб, але доклавши трохи зусиль, вам не складе труднощів зібрати цей вулик своїми руками.

Виготовлення вуликів

На початку процесу виготовлення вулика слід підготувати необхідний матеріал, набратися терпіння і запастися корисною інформацією. Першим ділом збирається корпус і перевіряється його розмір. Коли основа вироби вже готова, виготовляються кришки і донья. Готовий вулик покривається коштами оберігання деревини від псування («Пинотекс», «Здоровий дім»). Правильно зібране виріб збільшить термін його придатності.

Переваги вулика «Удав»

Вулика «Удав» мають 19-міліметрове простір, завдяки якому комахи можуть вільно переміщатися до матки. Бджоли без праці добирається до клітинок і безперешкодно можуть їх обслуговувати. 3 кг важить основа з вощиною, медом – 12. Пасічникам подобаються вулики «Удав», адже їх пристрій дозволяє стежити за рівнем меду і станом бджіл. Вулика «Удав» відрізняються тим, що мають хорошу вентиляцію.

Рекомендації по використанню вуликів «Удав»

На самому початку використання вуликів рекомендуються нескладні його конструкції. Пізніше, з набуттям досвіду, вулик розширюється. У разі збільшення бджолиних сімей необхідно використовувати корпус з вощиною. Численні відгуки підтверджують, що використання вуликів «Удав» дозволяє отримати 50 кг якісного меду, а також пергу і віск.

Догляд за комахами в вулику досить нескладний. Іноді між вкладишем і гніздом встановлюють годівницю. Комахи після зимівлі виходять на обліт. В цей час необхідно прибрати нижні корпусу, а зверху додати нові. Гарний врожай меду можливий тільки при зміцненні бджолиних сімей, тому ці вулики ретельно обробляються від шкідників. Після збору меду комах слід залишити частину продукту.

Конструкція вуликів дозволяє виготовити їх самостійно без зайвих тимчасових і грошових витрат. Ідеально підходять такі вулики при кочовий пасіці, коли необхідна періодична транспортування пристосувань.

Це цікаво  Як зловити бджолиний рій в порожній вулик

Багатого вам врожаю!

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *