Вулики бибокс (Bee-Box)

Фінські будиночки для бджіл, або вулики бибокс, давно використовуються в північних країнах, але вітчизняні бджолярі почали будувати таке житло для бджіл зовсім недавно. Як показує практика, незважаючи на суворий клімат Фінляндії, за допомогою особливих вуликів вдається отримувати величезний урожай меду.

Вулики бибокс

Особливості вуликів бибокс

Виготовляється таке бджолине житло з пінополістиролу. Це сучасний матеріал, який дозволяє отримати конструкцію з невеликою вагою. У зібраному стані весь вулик важить близько 10 кг, в той час як дерев’яна конструкція – близько 30 кг.

Переваги вуликів Bee-Box:

  • невелика вага;
  • низька теплопровідність;
  • компактність;
  • не продуваються вітром;
  • не розмокають;
  • бджолина сім’я швидко розвивається навесні.

Корпусу вуликів бибокс мають обтічну форму, тому всю конструкцію легко переміщати і транспортувати в умовах кочової пасіки. Пінополістирол – сучасний матеріал, який не дозволяє вулику зимою охолоджуватися, а влітку нагріватися. Відповідно, в гнізді підтримується оптимальна температура, яка не дозволяє комахам перемерзати.

Пінополістирол пропускає світло, тому навесні у такому вулику світло і матка починає раніше займатися кладкою яєць. При правильній організації пасіки ви зможете до основного хабар наростити сильну родину, але з-за тепла у вулику зимою кількість підмору істотно знижується. Відповідно, навесні таку сім’ю складно назвати слабкою.

Зовні ці вулики виглядають дещо дивними. Вони високі, але не широкі. Нагадують вежу з декількох секцій. Пінополістирол – не дуже міцний матеріал, але бі бокс вулики мають каркас – це жовті планки по периметру корпусів. Вони надають конструкції міцності. Обтічні краю полегшують транспортування бджолиних будиночків і роблять їх менш вразливими по відношенню до механічних пошкоджень.

Основні вузли вуликів бибокс

Основний вузол – корпус. Він розрахований на 10 стандартних рамок. Висота корпусу може коливатися. При цьому дно корпусу має відмінну особливість – вентиляційний отвір, закрите ґратами. З її допомогою вдається блокувати проникнення в бджолиний будиночок гризунів і комах.

Це цікаво  Бджоли в лютому: роботи на пасіці

У вулику передбачена роздільна решітка, завдяки якій вдасться уникнути роїння. Вона перекриває доступ матки до меду. Дах теж незвичайна. Якщо температура у вулику більше 28 °С, то її можна перевернути і встановити зворотною стороною.

Найцікавіше, що фінські вулики взимку немає необхідності переносити в сарай. Завдяки наявності двох вічок, в будиночку хороша вентиляція. Стінки при цьому не дозволяють істотно знижуватися температурі.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *