Вулики з пінополістиролу своїми руками: креслення, фото, виготовлення

Згодом досвідчені бджолярі намагаються застосовувати нові технології на своїй пасіці. Для цього вони вибирають сучасні креслення і нові матеріали для виготовлення вуликів. Найчастіше в якості матеріалу для виготовлення бджолиних будиночків вибирають деревину, але останнім часом вулики з пінополістиролу своїми руками на піку популярності.

Вулики з пінополістиролу своїми руками

Переваги вуликів з пінопласту:

  • низька ціна;
  • невелика вага;
  • простота конструкції;
  • стійкі по відношенню до вологи;
  • не промерзають і не нагріваються в літню спеку.

Незважаючи на це, не всі пасічники прагнуть виготовити такий вулик, так як вони вважають його неміцним. Дійсно, сама конструкція є крихкою, тому з вуликом потрібно бути акуратним. Крім того, стінки будиночка погано очищаються від слідів прополісу.

У звичайному дерев’яному вулику все вирішується за допомогою паяльної лампи, але пінопластові будиночки так дезінфікувати не можна. Для цього використовуються спеціальні хімічні речовини, які можуть зашкодити бджолам. Детальніше про обробці можна дізнатися, переглянувши відео.

Виготовлення вуликів з пінополістиролу

На самому початку визначтеся з конструкцією будиночка: це може бути лежак або альпійський вулик. Як показує практика, найбільш простими в обслуговуванні є багатокорпусні альпійські вулики. Після цього виберіть або побудуйте креслення. Найпростіше скористатися типовими кресленнями. Після цього придбайте матеріал. За допомогою фломастера перенесіть зображення деталей на пінополістирол. Канцелярським ножем виріжте основні вузли.

Креслення корпусу вулика з пінополістиролу

Так як усередині вулик може сильно забруднюватися прополісом, внутрішню частину можна обробити пластиковими куточками. Потім такий вулик можна буде розібрати і почистити. Сам вулик складається зі стінок і дна. Також варто виготовити фальци під рамку. Скріплюються деталі за допомогою клею, а потім саморізами. Більш детальніше все показано на відео.

Відгуки щодо вуликів з пінополістиролу абсолютно різні. Багатьом пасічникам подобається проста конструкція та невелика вага будиночка. Деякі бджолярі відзначають, що вулик з пінополістиролу своїми руками – дурна затія. З-за того, що конструкція не пропускає повітря, взимку всередині коробки утворюється цвіль. Рекомендують на дно укладати решітку.

Годівниця виготовляється з оргскла. У деяких регіонах гризуни роблять дірки в таких вуликах, так як матеріал м’який. При експлуатації і обслуговуванні варто не вдарити вулик про поверхню, щоб не зламати. Бджолярі кажуть, що такий вулик пропускає дуже багато світла, а фарбувати його не можна із-за того, що матеріал чутливий по відношенню до розчинника.

Це цікаво  Опис виготовлення вулика Дадан своїми руками з розмірами і кресленнями

Перед тим як зробити вулик з пінополістиролу, прочитайте про позитивні моменти утримання бджіл в таких будиночках:

  • бджола-матка починає раніше кладку яєць в такому гнізді, так як воно більш світле;
  • щоб перешкоджати скупченню вологи, потрібно передбачити вентиляційні отвори, але при цьому комахи будуть використовувати більше корму і доведеться організовувати надранній обліт;
  • у таких вуликах сім’ї розвиваються швидше, і, таким чином, до головного хабар ви маєте багато льотних комах;
  • влітку в пінопластових вуликах бджолам комфортно, так як гніздо продувається, відповідно, менше випадків зльоту і роїння.

Особливості виготовлення вуликів з пінополістиролу

Зверніть увагу, у продажу є плити стандартного розміру на 1,2 0,6 м, тому подумайте, перш ніж перенести зображення на матеріал. Вам потрібно постаратися, щоб залишилося якомога менше відходів. Обов’язково на підставі вулика зробіть поглиблення для конденсату. У комплексі з гратами ви зможете зробити конструкцію більш теплою і забути про цвілі в бджолиному будиночку. Перед виготовленням уважно вивчіть креслення і придбайте потрібну кількість плит.

Після того як ви виріжете деталі, вам потрібно виконати їх притирання. Для цього використовується наждачний папір з дрібним розміром зерен. Після склеювання огляньте будиночок на наявність щілин. Якщо ви виявили на пінополістирольному вулику щілини, закрийте їх монтажною піною.

Альтернативою пінополістиролу є пінополіуретан. Цей матеріал міцніше, але значно дорожче. Крім того, плити пінополіуретану монолітні, що ускладнює їх обробку. Зробити пінополіуретанові будиночки своїми руками складніше, ніж з пінопласту. В якості з’єднувача деталей пінополіуретану використовуються рідкі цвяхи.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *